Skutočné divoké dieťa (Wild One) od Iggyho Popa

  • Túto pieseň pôvodne zaznamenal austrálsky rocker Johnny O'Keefe v skupine The Deejays v roku 1958 ako „Wild One“. Saxofonisti Deejays Johnny Greenan a Dave Owens navrhli pieseň ako nápoj po obzvlášť divokom koncerte a Johnny O'Keefe sa neskôr zapojil. Pieseň sa okamžite stala hitom a urobila z Johnnyho O'Keefeho prvého austrálskeho rock'n'rollera, ktorý sa dostal na národné pódium. grafy. Buddy Holly and the Crickets si pieseň vypočuli počas turné po Austrálii a ich bubeníka Jerryho Allisona, ktorý si po návrate do štátov zmenil vlastnú verziu pod menom „Ivan“ a premenoval ju na „Real Wild Child“. Ostatné verzie zaznamenali umelci ako Jerry Lee Lewis a v roku 1986 to pokryl priekopník hard rocku Iggy Pop. Bla bla bla album. Vydaný ako singel sa stal jeho jediným hitom medzi britskými top 10.
  • Johnny O'Keefe (1935-1978) bol priekopnícky austrálsky rockový spevák, ktorého kariéra sa začala v päťdesiatych rokoch minulého storočia a skončila jeho predčasnou smrťou na konci 70. rokov minulého storočia na otravu barbiturátmi. O'Keefe bol často označovaný svojou prezývkou „Divoký“ a bol prvou austrálskou rockovou hviezdou.
  • Texty sú o mladých, ktorí chcú byť cool a divokí.
  • V Austrálii to bolo použité ako tematická hudba pre celonočnú hudobnú video show ABC Hnev viac ako 20 rokov.
  • Verzia Iggyho Popa sa objavila vo filmoch Dobrodružstvá pri strážení detí (1987) a Problémové dieťa 2 (1991).
  • Obálka od Christophera Otcaseka uvedená v Pekná žena (1989). Medzi ďalšie cover verzie patria piesne „Real Wild Child“ od Joan Jett a The Blackhearts (1993), „Wild One“ od Status Quo (2003) a pieseň „Real Wild Child“ kresťanskej popovej skupiny Everlife, ktorá sa objavuje ako ústredná pieseň vo filme Disney. Divočina (2006).
    Edward Pearce - Ashford, Kent, Anglicko, pre všetkých vyššie
  • Toto je Keshova obľúbená pieseň. Povedala Točiť časopis: „Je to posledná pieseň, ktorú hrám, než idem na pódium, a prvá pieseň, ktorú hrám, keď vystúpim z pódia. Vždy ma to naštartuje. “

Zaujímavé Články