Rollin' (Air Raid Vehicle) od Limp Bizkit

Zistite Svoj Počet Anjela

 Prehrať video

 • Ak sa snažíte identifikovať vrchol nu metalu, pozrite sa do 17. októbra 2000, keď Limp Bizkit vydali svoj tretí album, Voda s príchuťou čokoládovej hviezdice a párku v rožku . Ich album z roku 1999 Významné iné predali asi 7 miliónov kópií, boli stáli na MTV a mali skladbu v novom Nemožná misia film (' Poobzeraj sa '). Plní adrenalínu a testosterónu boli protiváhou k chlapčenským kapelám a tínedžerskému popu, ktorý bol tiež obrovský. A neboli to len Limp: Korn, Papa Roach a Deftones boli tiež veľkí.

  'Rollin'' bol hlavný singel z albumu (nepočítajúc 'Take A Look Around', vydaný pred mesiacmi ako singel a na Mission: Impossible 2 soundtrack). Vyzývavý prostredník k Odporcovia Limp Bizkit , to priviedlo ich fanúšikov do šialenstva a prinútilo predaj albumov k viac ako miliónu predajov počas prvého týždňa, aby si ľahko vybojovali prvé miesto v rebríčku. Pokračovali v pohybe.

  Ale toto bol vrchol: bohatstvo kapely spolu s nu metalovým zvukom čoskoro upadli, len nie skôr Voda s príchuťou čokoládovej hviezdice a párku v rožku predalo 6 miliónov kópií.


 • Na albume sa objavujú dve verzie tejto piesne: 'Rollin' (Air Raid Vehicle)' a 'Rollin' (Urban Assault Vehicle).' Verzia 'Air Raid' je len skupina, ale 'Urban Assault Vehicle' je remix s hip-hopovými umelcami DMX, Redman a Method Man a produkoval Swizz Beatz. Táto hip-hopová verzia je spôsob, akým bola pieseň koncipovaná.

  'Rollin' mala byť pôvodne len čistá hip-hopová pieseň,' Pre Songfacts povedal gitarista Limp Bizkit Wes Borland . 'Ale keď sme to počuli, povedali sme si: Nie, človeče, musíme to zmeniť na rockovú pieseň.' Obe verzie sa nám tak páčili, že to nakoniec bolo, dve verzie: hip-hopová verzia piesne a rocková verzia piesne.'
 • 'Rollin'' bol najväčším hitom v rebríčku Limp Bizkit, ktorý dosiahol 65. miesto v Amerike a 1. miesto vo Veľkej Británii. V Amerike bol remix „Urban Assault Vehicle“ mapovou verziou, ale vo Veľkej Británii to bola verzia „Air Raid Vehicle“.

  Limp Bizkit sa na Hot 100 nikdy nedostali dobre, pretože ich popové rádiá nehrali a pretože väčšina fanúšikov si kúpila albumy, nie single. V Európe, najmä v Spojenom kráľovstve, mali pôsobivejšie popové grafy. Táto pieseň tam zostala na prvom mieste tri týždne.


 • Funkcia 'Rollin''. Rýchlo a zbesilo , prvý film vo franšíze, vydaný v roku 2001.
 • Výroba hudobného videa stála 3 milióny dolárov, čo je rozpočet opodstatnený, pretože Limp Bizkit boli na MTV obrovské. Zobrazuje frontmana Freda Dursta, ako sa plaví vo svojom Bentley Azure, spolu so zábermi na helikoptéru prelietavajúcu New Yorkom, ako sa prepletá okolo Sochy slobody a strechy World Trade Center, kde je vidieť hrať skupinu. Durstovi hollywoodski kamaráti Ben Stiller a Stephen Dorff sa objavia na začiatku klipu, keď si speváka pomýlia s komorníkom (ľahká chyba s jeho červeným klobúkom) a dajú mu kľúče od svojho Bentley.

  Video bolo natočené len rok pred teroristickými útokmi 11. septembra 2001. Skupina dostala list od Svetového obchodného centra deň pred zničením Dvojičiek, v ktorom im ďakovala za uvedenie veží v klipe.

  Durst pripomenul v Ešte raz! 29. januára 2011: „Všade okolo mňa bzučali helikoptéry, moja kapela sa rozkývala a pamätám si, že som si myslel, že toto je nad rámec všetkého, čo som si kedy dokázal predstaviť.“ Video získalo cenu za najlepšie rockové video v roku 2001. MTV Video Music Awards.
 • Pri vysvetľovaní svojej gitarovej techniky v tejto skladbe Wes Borland povedal, že použil tremolo systém Floyd Rose. 'Vtedy som sa skutočne dostal do používania ako súčasť riffov, aby sa veci ponárali a vracali sa hore, a používal som to na to, aby som dal gitarovým riffom latku na gitare,' povedal pre Songfacts. „Namiesto toho, aby som to používal ako techniku ​​v štýle Van Halen, v skutočnosti som to používal na spodné struny a akordy, napríklad ako môžete urobiť riffy, aby zneli pri hraní s bicími – dajte riffom taký sací zvuk, vďaka ktorému všetko znie viac. šteklivý.'
 • Aby Limp Bizkit vzbudili očakávanie na album, vydali sa na Back 2 Basics Tour v júli 2000, niekoľko mesiacov pred jeho vydaním v októbri. Prehliadka ponúkala bezplatný vstup (kto prv príde, ten prv melie), vďaka svojmu sponzorovi Napster, služba na zdieľanie súborov, ktorá sa mi v tomto odvetví najviac ospravedlňovala, pretože umožňovala používateľom sťahovať pesničky zadarmo, čím narušila veľmi ziskový obchodný model predaja CD. Metallica, ktorá mala ako Limp Bizkit pesničku Mission: Impossible 2 a hrali Woodstock '99, bola najhlučnejšia metalová skupina proti Napsteru.
 • Zapojenie Redmana, Method Mana a DMX do remixu tejto skladby dalo Limp Bizkit určitú dôveryhodnosť v hip-hopovej komunite; keď album vyšiel, vydali sa na vplyvnú newyorskú hip-hopovú stanicu Hot 97, aby ho propagovali. (Nie každý rapper bol fanúšikom, Eminem ich nazval „ Bezo mňa “ spolu s Chrisom Kirkpatrickom a Mobym.)

  Limp Bizkit to mali ťažšie pri získavaní heavy metalových vyznávačov. 'Práve keď sa kov obracal za roh, pokiaľ ide o jeho vnímanie zvonku, začala sa invázia mookov,' desiatkový vysvetlil redaktor Albert Mudrian .
 • V decembri 2000 WWE wrestler The Undertaker začal používať 'Rollin'' ako svoju vstupnú tému; v roku 2003 to Limp Bizkit zahral na WrestleMania XIX, keď vstúpil do ringu na motorke.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: