Na to sú priatelia od Dionne & Friends

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Burt Bacharach a Carole Bayer Sager to napísali pre film z roku 1982 Nočná zmena , kde ju nahral Rod Stewart a prehrala záverečné titulky. Táto verzia nebola vydaná ako singel, ale skladatelia si mysleli, že má veľa komerčného potenciálu a Dionne & Friends ju nahrali v roku 1985. Pieseň sa dostala na prvé miesto 18. januára 1986 a zostala tam štyri týždne - jediná ďalšia pieseň, ktorá v tom roku vydržala tak dlho na vrchole, bola Walk Like An Egyptian od Bangles.

    Bacharach a Bayer Sager, ktorí sa zosobášili v roku 1982, napísali v roku 1986 ďalšieho lídra rebríčka: „On My Own“ od Patti LaBelle & Michaela McDonalda. Ten sa udržal na vrchole tri týždne.


  • 'Dionne & Friends' sú Dionne Warwick, Stevie Wonder, Elton John a Gladys Knight. Túto pieseň nahrali ako singel, aby získali peniaze pre Americkú nadáciu pre výskum AIDS (AmFAR). AIDS bol v roku 1985 všeobecne nepochopenou chorobou a táto nahrávka pomohla upozorniť na príčinu a poučiť ľudí o tejto chorobe. Výťažok z piesne vyzbieral pre AmFAR viac ako 500 000 dolárov.


  • Verzia Dionne & Friends získala ceny Grammy za najlepší popový výkon dua alebo skupiny s spevom a skladbou roka. Prekvapivo bola cena za výkon prvou Grammy Eltona Johna – žiadny z jeho predchádzajúcich materiálov nebol považovaný za hodný.


  • Warwick bol jedným z prvých umelcov, ktorí nahrali túto pieseň a oslovili komunitu AIDS. Vysvetlila: „Samotným problémom bolo tak trochu získať finančné prostriedky a povedomie. Tí, ktorí cítili, že sa do toho nechcú zapájať – aby ich bolo vidieť, ako dávajú peniaze alebo ich počuť hovoriť o kríze – bola táto pieseň cestou, ako osloviť bez akejkoľvek stigmy.“

    Warwick bol tiež požiadaný, ako táto pieseň obstála v iných arénach mimo spojenia s AIDS. Spevák odpovedal: „Dostal som sa do úžasných rozhovorov o piesni, ktorá sa používa na promócie, svadby, narodenie, niekoho narodeniny alebo len priateľstvo všeobecne. Viete, vo všetkých týchto prípadoch to chápu.“
  • Štyria vokalisti tejto piesne nahrali svoje party každý samostatne. Bayer Sager, ktorý skladbu spolu s Bacharachom produkoval, povedal, že skladanie je ako skladanie skladačky. Všetci speváci sa zišli kvôli videoklipu. 'Bol to veľmi emotívny večer, v ktorom bolo preliate veľa sĺz,' povedal Bayer Sager.


  • 'Dionne & Friends' bola pôvodne len Dionne. Nahrala sériu hitov, ktoré napísali Burt Bacharach a Hal David v 60. rokoch pred prudkým rozchodom so skladateľmi. Nakoniec sa stretla s Bacharachom, aby nahrala ústrednú melódiu pre krátko trvajúci televízny seriál z roku 1984 s názvom Hľadač stratených lások . Bayer Sager navrhol, aby Warwick nahral 'To je to, na čo sú priatelia', ale keď to Dionne počula, predstavovala si to ako duet so Steviem Wonderom. Dionne zapísala svoje stopy, a keď prišiel Wonder, aby vykonal svoju úlohu, zastavili sa pri nich Elizabeth Taylor a Neil Simon. Bayer Sager, ktorý vedel o Taylorovom záväzku výskumu AIDS, navrhol, aby z piesne urobili charitatívne úsilie a všetci súhlasili, že je to skvelý nápad. Rozhodli sa pridať do mixu ďalšiu speváčku, a tak bola pozvaná Gladys Knight. Posledným kúskom skladačky bol Elton John, ktorého navrhol Clive Davis, šéf vydavateľstva Arista Records (ktoré singel vydalo).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: