Stále stojím pri Eltonovi Johnovi

Zistite Svoj Počet Anjela

  • S textom Bernieho Taupina je táto pieseň zameraná na bývalého milenca, pretože Elton spieva o tom, ako bez tejto osoby stále silne stojí. Pieseň uptempo s drsnými textami („Skončíš ako vrak, ktorý skrývaš za maskou, ktorú používaš“), vyjadruje univerzálnu tému hľadania sebadôvery po ťažkom rozchode.

    Aj keď je pieseň často považovaná za vyhlásenie Eltonovej odolnosti, Taupin ju napísal s ohľadom na konkrétnu osobu. Textár povedal: „Je to možno ďalší príklad toho, že pôvodnú myšlienku každý interpretuje do niečoho úplne iného. Myslím si, že ľudia to vnímajú ako hymnu založenú na Eltonovom silnom pocite prežitia tvárou v tvár nepriazni. Čo je, verte mi, úplne v poriadku. V skutočnosti je to pravdepodobne nekonečne zaujímavejšie ako to, o čom sa pôvodne písalo. Čo, ak ma pamäť neklame, bolo akýmsi bozkom starej priateľky. Viete niečo o tom: „Neboj sa o mňa, budem v poriadku.“ Na rozdiel od Georga Jonesa „Myslí si, že ma to ešte zaujíma“, kde v skutočnosti to skutočne robil, ja naozaj nie.


  • Video sa na MTV prešlo veľmi dobre, čo pomohlo posunúť pieseň v rebríčku hitparád a predstaviť Elton mladšiemu publiku. Vďaka množstvu sporo odetých a namaľovaných ľudí urobilo farebné video prvý Eltonov hit MTV „Stále stojím“ a ukázal, že je pripravený prijať formát, čo nebola ochotná urobiť každá etablovaná hviezda. Pomohlo, že Elton je z Anglicka, kde boli videá obľúbené dlho predtým, ako sa MTV začala vysielať v roku 1981.


  • V roku 1996 to nahrala bývalá Weather Girls a speváčka C + C Music Factory Martha Wash Klub prvých manželiek soundtrack.


  • Video režíroval Russell Mulcahy, ktorý hovorí, že to bolo „super, super gay“. Mulcahy, ktorá režírovala mnohé z videí Durana Durana, natočila video s Eltonom a rôznymi namaľovanými mladými mužmi (a niekoľkými ženami) vo francúzskom Nice. Elton priniesol kufre plné kostýmových zmien a dal ich do používania, pričom sa vo videu objavil v rôznych outfitoch.

    Tanec s hviezdami porotca Bruno Tonioli sa v klipe predstavil ako jeden z tanečníkov - má na sebe čierny dres.
  • 30. januára 2018 Ed Sheeran, Miley Cyrus, Little Big Town, Lady Gaga a niekoľko ďalších umelcov vzdali hold Eltonovi Johnovi tým, že pokryli jeho piesne na koncerte Madison Square Garden Elton John: Stále stojím. Na konci show vystúpil Elton na pódium, aby predviedol niektoré zo svojich piesní, a koncert zakončil skladbou „Stále stojím“, v ktorej sa k nemu pridali ďalší účinkujúci. Koncert bol zabalený do 2-hodinového špeciálu, ktorý bol odvysielaný na CBS 10. apríla.


  • Taron Egerton to spieval ako Gorila v počítačovom animovanom filme Spievaj . O tri roky neskôr si zahral vo filme Raketový muž ako Elton John chrlí rovnakú pieseň.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: