Dvaja princovia od Spin Doctors

 • The Spin Doctors je newyorská skupina vedená Chrisom Barronom, ktorý na tú dobu otriasol veľmi strapatým vzhľadom. Boli označení ako „alternatívna“ kapela, čo bolo dobré na marketingové účely, pretože to znelo nervózne. V skutočnosti to bola rocková kapela s popovou príťažlivosťou av roku 1993 bol po ich zvuku obrovský dopyt, najmä medzi 40 najlepšími rádiami, ktoré sa tlačili späť proti vlne hip-hopu.

  Ich prvý singel, 'Little Miss Can't Be Wrong', bol skromným hitom a v USA sa vyšplhal na 17. miesto. Skladbe „Two Princes“ sa darilo oveľa lepšie a stala sa ich najväčším hitom a najznámejšou piesňou. Obe piesne zložila celá kapela: Baron, Aaron Comess, Eric Schenkman a Mark White.
 • V tejto piesni Chris Barron preberá hlas chudobného princa (musí to byť dosť chromé kráľovstvo), ktorý sa snaží presvedčiť dievča, že by si ho mala vziať namiesto jeho bohatého náprotivku. Téma smoliarov sa v Barronových textoch často objavuje; niečo, čo pripisuje svojmu potulnému detstvu – strávil čas v Austrálii a Európe, kým sa usadil v New Jersey.
 • Chris Barron je literárny fanatik, ktorý zohral úlohu aj v tejto skladbe. V rozhovore pre Songfacts vysvetlil: „Miloval som Pán prsteňov a Hobit a Sir Gawain a Zelený rytier . Naozaj som mal rád fantasy a podobné veci. Napísal som tú pieseň, keď som mal 19, takže som ešte vychádzal z detstva a ako dieťa som miloval čarodejníkov, kráľov a kráľovné a princezné a princezné a podobne. A miloval som Shakespeara - už som bol v Shakespearovi. Takže som sa priklonil k takémuto druhu obrazov len preto, že som mal rád knihy a básne z toho obdobia.“
 • S refrénom „len pokračuj teraz“ prišiel chlapík menom Mickett Wilder, ktorý bol starším bratom basgitaristu Davea Wildera a priateľom kapely. Všetci k nemu vzhliadali, a tak Mickett udával trendy v tom, ako sa budú obliekať a rozprávať. Barron pracoval ako autobusár, keď sa znova spojil s dievčaťom, ktoré sa mu páčilo zo strednej školy a ktoré sa s ním v tú noc chcela stretnúť. Keď sa jeho smena skončila, narazil na Micketta a povedal mu o tom. 'Len s tým pokračuj. Len pokračuj,“ opakoval mu Mickett.
 • Pieseň sa pôvodne hrala oveľa rýchlejšie, no keď ju kapela prišla nahrať, spomalili ju. Odvolal sa bubeník Aaron Comess Mikedolbear.com : 'Sú určité piesne, keď nájdete správne tempo, zrazu vyjdú texty, je to správne a myslím, že s 'Two Princes' sme mali naozaj šťastie. Je to jedna z tých vecí, dostali sme sa do štúdia, našli sme dobré tempo, nahrali sme to, jednoducho všetko do seba zapadlo. Je to veľmi jednoduché, nie je na tom veľa vecí, nejaký zvuk a pocit, ktorý sme dostali, sme mali šťastie a našli sme perfektnú vec.“
 • Veta „Viem, aký by mal byť princ a milenec“ je často nesprávne počuť, či už ako „milenec z Princetonu“ (pravdepodobné, keďže Barron žil v Princetone, New Jersey) alebo ako „milenec z väzenia“.
 • Toto vystupovalo výrazne v Program Sarah Silverman epizóda 'Maid to Border' ako jediná pieseň, ktorú má jej priateľ a sused na svojom iPode. Hralo sa aj v Futurama ako príklad „vysokoškolského rocku“ na rozdiel od „alternatívneho rocku“.
 • Spin Doctors predviedli parodickú verziu tejto piesne sezamová ulica v ktorej dvaja princovia (Elmo a Telly) žiadajú o hranie. >> Kredit na návrh :
  Kent – ​​Greensburg, PA
 • Soundtrackom k tomu bola reklama na Peugeot 307 s názvom 'Demands Attention', ktorá bola uvedená v Austrálii, Argentíne, Brazílii a Spojenom kráľovstve.


Zaujímavé Články