S malou pomocou od mojich priateľov od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Album bol nahratý, ako keby Sgt. Pepper bola skutočná kapela. Otvára sa pomocou titulná skladba , potom sa zaradí do časti „S malou pomocou mojich priateľov“. Bubeník skupiny Beatles Ringo Starr zaspieval sólové predstavenie, predstavené ako „Billy Shears“, pretože to znelo dobre a hralo to tak, že skupina mala charakter.

  Pieseň nikdy nevyšla ako singel, ale stala sa jednou z najtrvalejších skladieb skupiny. Pretože na albume nie je žiadna prestávka medzi vyblednutím titulnej skladby (a úvodom 'Billy Shears') a začiatkom tejto piesne, rozhlasové stanice boli nútené buď hrať skladby spoločne, alebo hrať trápne otvorené.


 • Bola to jedna z posledných piesní, v ktorých si John Lennon a Paul McCartney sadli a napísali spolu v skutočnej spolupráci. Boli v Paulovom dome a pohrávali si s klavírom.


 • Pracovný názov bol „Bad Finger Boogie“, meno, ktoré Lennon vymyslel, pretože si poranil prst. The Beatles dostali z názvu nejaké využitie, keď v roku 1968 podpísali skupinu s názvom The Iveys pod svojou značkou Apple Records a premenovali ich na Badfinger.


 • Fandenie na začiatku bolo prevzaté z koncertu skupiny Beatles v Hollywood Bowl. Beatles prestali koncertovať v čase, keď to bolo zaznamenané.
 • Tento hit sa umiestnil na 1. mieste britského rebríčka trikrát: prvý Joe Cocker v roku 1968, opäť Wet Wet Wet v roku 1988 a nakoniec Sam a Mark v roku 2004.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • John Lennon tvrdil, že to nie je o drogách, ale veľa ľudí mu neverilo, vrátane viceprezidenta USA Spira Agnewa, ktorý kedysi povedal davu, že táto pieseň je „Poctou sile nelegálnych drog“. Povedal vety: „S malou pomocou svojich priateľov sa zaobídem, s malou pomocou svojich priateľov sa dostanem vysoko“. Je to chytľavá melódia, ale kým mi to niekto neupozornil, nikdy som si neuvedomil, že „ priatelia boli rôzne drogy! '
  Mike - Mountlake Terrace, WA. USA
 • Prvý riadok bol pôvodne „Čo by ste robili, keby som spieval rozladene? Postavil by si sa a hodil do mňa paradajky? “ Ringo to nechcel spievať, pretože sa bál, že ak to niekedy urobia naživo, budú z neho paradajky.
 • Beatles to dokončili v noci, keď natočili obal Sgt. Korenie album. Pokračovalo to v „koncepcii“ albumu, ale až do reprízy „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band “na konci, téma fiktívnej kapely sa týmto končí.
 • Dvanásť rokov po „Sgt. Na stránkach sa objavili skupiny Pepper's Lonely Hearts Club Band a „With a Little Help from My Friends“ Sgt. Korenie album, vyšli spolu ako dvojpiesňový mix a dosiahli USA č. 71 a Spojené kráľovstvo č. 63.
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Keď bol Ringo Starr v roku 2015 uvedený do Rokenrolovej siene slávy, predviedol túto pieseň s mnohými účastníkmi večera vrátane Joan Jett, Miley Cyrus, Dave Grohl, Stevie Wonder a Paul McCartney.
 • Kryt Joe Cockera z roku 1968 bol použitý ako ústredná pieseň pre televízny seriál 80./90. roky Divné roky , v hlavnej úlohe Fred Savage.
 • Richie Havens, prvý interpret vo Woodstocku, zaradil túto pieseň do svojho setu na festivale.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: