Gerry a kardiostimulátory nikdy nepôjdete sami

 • Táto pieseň Rogers & Hammerstein bola pôvodne napísaná pre muzikál z roku 1945 Kolotoč . V pôvodnej šou ju naspievala Christine Johnson.
 • Frank Sinatra bol prvým umelcom, ktorý zaradil túto pieseň do hitparád (č. 9 v rebríčku Billboard v roku 1945). Čoskoro sa stal veľmi populárnym, pretože mnohí, ktorí počas vojny prišli o svojich blízkych, si v textoch našli útechu. Judy Garland nahrala známu verziu a v päťdesiatych rokoch ju naspievalo niekoľko amerických rock n valcov vrátane Conway Twitty, Gene Vincent a Johnny Preston.
 • Gerry & the Pacemakers pieseň zaradili do svojho pódiového aktu už dlhší čas. Keď sa rozhodli nahrať ho ako tretí singel, producent George Martin pieseň vylepšil pridaním sláčikov. Keď sa dostala na prvé miesto britského rebríčka, stali sa prvým aktom, ktorý sa vo svojich prvých troch singloch dostal na prvé miesto v Británii. Krátko nato ho fanúšikovia futbalového klubu Liverpool prijali ako klubovú hymnu.
 • V roku 1985 vrátila pieseň na 1. miesto verzia od The Crowd na pomoc požiarnej katastrofe v Bradford City Football Club. Gerry Marsden z Gerry & the Pacemakers bol opäť hlavným spevákom. Zack Starkey, syn Ringa Starra, bral na bicie, čím sa stal spolu s Ringom prvým otcom a synom, ktorí mali britskú jedničku.
 • V pôvodnom muzikáli Kolotoč , pieseň bola naspievaná, aby inšpirovala tehotnú ženskú postavu po smrti jej manžela.
 • Pieseň zaznie aj na promócii počas záverečnej scény filmu Kolotoč , čo z neho robilo obľúbenú voľbu pre slávnostné promócie v reálnom živote.
 • K oficiálnemu znaku futbalového klubu Liverpool bol pridaný banner s názvom piesne. Pieseň sa zvyčajne spieva tesne pred začiatkom domácich hier. Pieseň prijalo aj niekoľko ďalších futbalových (tj. Futbalových) klubov v celej Európe, ako aj niekoľko tímov v iných športoch.
 • Pieseň Pink Floyd Nebojácny končí prehratím sa na nahrávke fanúšikov Liverpoolu, ktorí spievajú túto pieseň.
 • Elvis Presley spracoval túto pieseň a vydal ju ako singel v roku 1968. Jeho skladba bola jednou zo štyroch verzií piesne, ktorá sa v 60. rokoch predstavila v USA:

  1964 Patti LaBelle & Her Blue Belles (# 34)
  1965 Gerry & The Pacemakers (#48)
  1968 Elvis Presley (# 90)
  1969 Brooklynský most (#51)


  Joshua - Twin Cities, MN, nad 4
 • Po usvedčujúcej správe o katastrofe v Hillsborough v roku 1989, pri ktorej zahynulo 96 futbalových fanúšikov, zahájil poslanec Liverpoolu Walton Steve Rotheram kampaň s cieľom dostať túto pieseň späť do britských hitparád. V dôsledku toho sa v septembri 2012 vrátil do britskej top 20 a výťažok bol darovaný charitatívnym organizáciám spojeným s Hillsborough.
 • Americká keltská punková skupina The Dropkick Murphys o tom hovorila pre rok 2017 11 krátkych príbehov o bolesti a sláve album. Bubeník Matt Kelly to vysvetlil HMV.com : „Pokrývame to ako hymnu nádeje pre tých, ktorí zápasia so závislosťou od opiátov.“

  Bola to najnáročnejšia pieseň na albume, ktorú bolo možné nahrať. Povedal Kelly: „Štruktúra akordov je šialená a skúšali sme to rôznymi tónmi, kým sa chlapci nakoniec skutočne zorientovali. Potom prišlo na vec spievanie! Je to naozaj, veľmi zložitá pieseň, aby ste to pochopili. Iste, každý znova a znova rozprúdil refrén, ale tieto verše majú svoje jemnosti, ktorým trvalo dlho, kým boli správne. Bolo to naozaj ťažké, ale myslím si, že konečný výsledok je nádherný. Ken (Casey, basa/spev) a Al (Barr, spev) v tejto záležitosti skutočne urobili všetko. '
 • Rozhlasové stanice v celej Európe vrátane BBC spojili svoje sily a súčasne hrali „Nikdy nepôjdeš sám“ ako prejav solidarity proti koronavírusu. Pieseň vyšla 20. marca 2020 o 7:45 GMT v stovkách európskych rozhlasových staníc. Holandský rozhlasový moderátor Sander Hoogendoorn z 3FM, ktorý s týmto nápadom prišiel, vysvetlil: „Všetci musíme urobiť maximum, aby sme túto krízu zvládli. Také veci jednoducho presahujú hranice rádiových kanálov. [Pieseň] by mohla hovoriť o tých, ktorí v zdravotníctve práve teraz robia neuveriteľnú prácu, o chorých alebo o tých, ktorí na chvíľu nemôžu opustiť svoj dom. “
 • Tým sa dosiahol „zoznam blokovaných počúvaní“ zostavený najobľúbenejšími karanténnymi dráhami koronavírusu spoločnosťou The Official Charts Company. Prieskum zostavili analýzou piesní, ktoré zaznamenali najväčší percentuálny nárast počtov a nákupov, 23.-29. marca 2020, týždeň potom, čo sa Británia dostala do zablokovania. Našli zmes „povznášajúcich klasikov“ a „apokalyptických izolácií“, ktorá sa ozývala z reproduktorov národa, keď sa ľudia prispôsobovali životu v ére COVID-19.

  Akonova skladba „Locked Up“ sa umiestnila na 2. mieste a policajná skladba „Don't Stand So Close To Me“ na 3. mieste.
 • 99-ročný kapitán Tom Moore spojil svoje sily s Michaelom Ballom a speváckym zborom NHS Voices Of Care, aby nahrali charitatívny kryt v apríli 2020. Vojnový veterán si získal srdcia britského národa vyzbieraním viac ako 26 miliónov libier (32 miliónov dolárov) pre NHS počas pandémie COVID-19 tým, že sa prešiel po celej záhrade.

  Celý výťažok je venovaný na 100. výročie narodenia kapitána Toma Moora na pomoc charitatívnym organizáciám NHS, ktoré podporujú zamestnancov a dobrovoľníkov NHS starajúcich sa o pacientov s koronavírusom.
 • Verzia kapitána Toma Moora sa dostala do britského rebríčka na 1. mieste, čím sa stal Moore - šesť dní po jeho 100. narodeninách - najstarším človekom, ktorý dosiahol singlový rebríček. Predošlým držiteľom rekordu bol Tom Jones, ktorý mal 68 rokov a 9 mesiacov, keď jeho verzia komiksu „Ostrovy v prúde“ dosiahla v roku 2009 samit.
 • V marci 2021, niekoľko mesiacov po smrti Gerryho Marsdena, Brittany Howard a Chris Martin predviedli pieseň „Nikdy nechodíš sama“ ako súčasť segmentu „In Memoriam“ pri udeľovaní cien Grammy.

Zaujímavé Články