Californication od Red Hot Chili Peppers

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Pieseň o rozklade spoločnosti, ktorá odzrkadľuje, ako sa svet stáva veľmi povrchným a plastickým, podobne ako v Kalifornii. Red Hot Chili Peppers vznikli v Hollywoode a celkom dobre poznajú svojrázny charakter života v Los Angeles.


 • Ako sa píše v slovníku, „smilstvo“ nesúhlasí s akýmikoľvek sexuálnymi aktivitami mimo hraníc manželstva.
  ronartl - Laguna Niguel, Kalifornia


 • Texty „Cobain, počuješ sféry spievať piesne zo stanice na stanicu a Alderaan nie je ďaleko, je to Californication“, nájdete v niekoľkých odkazoch na popkultúru: Kurt Cobain, album Davida Bowieho Stanica na stanicu , a Alderaan - planéta, z ktorej pochádza princezná Leia Hviezdne vojny . Ríša zničila Alderaana, čo znamenalo, že svet je zničený.
  Joseph - múdry, VA


 • 30-minútová inštrumentálna pieseň od The Cure s názvom 'Carnage Visors' mala na to veľký vplyv. Pieseň The Cure pochádza z roku 1981 a bola napísaná ako partitúra k filmu.
 • Keď to vyšlo, zavolala Flea Kalifornie „Najlepšia nahrávka, akú kedy Chili Peppers urobili.“


 • Texty s textom „Koža celebrít je to vaša brada, alebo je to vojna s vašim vedením“ nájdete v odkaze na Celebrity Skin , tretí a posledný album od skupiny Hole. Dieru vytvorila Courtney Love, manželka Kurta Cobaina.
  Colton - Puyallup, WA
 • Mnohé z textov piesní rozprávajú o plastickom nerealistickom obraze, ktorý Hollywood predáva svetu, a predsa o tom, ako sú ľudia posadnutí dosahovaním tejto slávy a večne mladého imidžu. Napríklad:

  'Malé dievčatá zo Švédska snívajú o citátoch zo strieborného plátna.' - Stať sa slávnym.

  „Zaplaťte svojmu chirurgovi veľmi dobre, aby zlomil kúzlo starnutia“ - Posadnutosť byť večne mladý, obraz, ktorý Hollywood predáva.

  'A kúp mi hviezdu v bulvári, je to Californication.' - Sen stať sa slávnym.

  'Priestor môže byť poslednou hranicou, ale je vyrobený v hollywoodskom suteréne.' - Obraz, ktorý Hollywood predáva, je vyrobený.
  Mark - Fresno, CA
 • Úžasne sa ukázalo, že spisovatelia komediálnej drámy Showtime Kalifornie nevyjednával s Red Hot Chili Peppers pred požičaním názvu tejto piesne pre svoju šou. V dôsledku toho rocková skupina 19. novembra 2007 podala na Showtime žalobu, ktorou žiadal náhradu škody a reštitúciu a požiadal súd o vydanie trvalého predbežného opatrenia zakazujúceho ďalšie používanie titulu. Jedna z postáv programu, ktorú stvárnila Rachel Miner, dostala prezývku Dani California, názov piesne Chili Peppers z roku 2006, a v jednej epizóde bola postava opisujúca Kaliforniu ako „koniec sveta a celej západnej civilizácie“. , 'riadok z' Californication. '
  Bert - Pueblo, NM
 • Video kombinuje živé zábery so simulovanou videohrou, kde je každý člen kapely na inom virtuálnom dobrodružstve. V roku 1999, keď bolo počítačové modelovanie ešte len na počiatku, to nebolo ľahké. Vyzerá to veľmi zastarane, ale koncept bol inovatívny, predchádzajúci Ready Player One o 19 rokov.

  Režisérmi boli Jonathan Dayton a Valerie Faris, ktorí boli rozprávačmi príbehov, nie umelci virtuálnych efektov. Pokračovali v režírovaní filmov Malá Miss Sunshine (2006) a Bitka pohlaví (2017).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: