Stuck in the Middle With You od Stealers Wheel

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto klasiku Stealers Wheel, známu tiež jednoducho ako „Stuck In The Middle“, napísali gitarista skupiny Gerry Rafferty a hráč na klávesové nástroje Joe Egan.

  Vo svojom nekrológu Raffertyho k číslu 5. januára 2011 Denný telegraf Martin Chilton o tejto piesni povedal, že bola napísaná ako paródia na paranoju Boba Dylana a zosmiešňovala koktailovú párty hudobného priemyslu s textom:

  Klauni naľavo odo mňa
  vtipkári napravo
  Tu som, uviazol v strede s tebou


  Na úplnú neveru Raffertyho jeho paródia, zložená len ako vtip, ale s chytľavou popovou úpravou, vyrazila zlato a predalo sa viac ako milión kópií. Pieseň sa dostala k novej generácii poslucháčov, keď ju Quentin Tarantino použil vo svojej známej scéne krájania uší vo svojom filme z roku 1992. Rezervné psy . '

  Komentár BBC krátko po Raffertyho smrti, odborník na hudobný priemysel Paul Gambaccini zopakoval Chiltonove pocity z piesne.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko


 • Bol to prvý album skupiny. Po ďalších dvoch albumoch sa Rafferty vydal na sólovú dráhu a dostal hit „ Pekárska ulica . ' Nahradil ho Luther Grosvenor z kapely Spooky Tooth.


 • To zohralo veľkú úlohu vo filme Quentina Tarantina z roku 1992 Rezervné psy , kde sadistická postava v podaní Michaela Madsena ladí v rozhlasovej stanici, ktorá začína hrať túto pieseň, potom pokračuje v zmrzačení policajta, ktorého drží ako rukojemníka. Tarantino pripomenul Valiaci sa kameň Jeho použitie tejto piesne: „Bola to jedna z vecí, pri ktorých som si myslel, že [pieseň] bude fungovať naozaj dobre, a počas konkurzov som hercom povedal, že chcem, aby urobili scénu mučenia, a budem použili 'Stuck in the Middle With You', ale mohli si vybrať, čo chceli, túto pieseň nemuseli použiť. A pár ľudí si vybralo iného, ​​ale takmer každý prišiel s textom „Stuck in the Middle With You“ a hovorili, že sa pokúsili vymyslieť niečo iné, ale to je ono. Prvýkrát, keď niekto skutočne vykonal scénu mučenia tejto piesne, ten chlap nemal ani veľký konkurz, ale bolo to ako sledovať film. Myslel som si: „Panebože, toto bude úžasné!“


 • Toto produkoval tím Jerry Leiber a Mike Stoller. Napísali mnoho úspešných piesní vrátane piesní „ Honičský pes “a„ Na Broadwayi “.
 • V roku 2001 mala bývalá speváčka Eternal Louise vo svojej britskej verzii hit číslo 4 vo Veľkej Británii.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: