Kvapky Jupitera (Povedz mi) vlakom

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V rozhovore pre VH1 hlavný spevák Pat Monahan prezradil, že túto pieseň napísal o smrti svojej matky. Train vydali svoj prvý album v roku 1998 a v tom roku boli na turné, keď Monahanina mama umierala na rakovinu pľúc – bola silná fajčiarka. Bolo to ešte pred rozšírením mobilných telefónov a Monahan počas tohto ťažkého obdobia veľa zastávok platil telefónom, aby sa porozprával so svojou mamou. V decembri toho roku mu zomrela matka a začiatkom roku 1999 Train pracoval na svojom ďalšom albume, keď ich nahrávacia spoločnosť začala tlačiť na hit. Monahan sa vrátil do svojho detského domova v Pensylvánii a jedného rána sa zobudil so slovami „späť v atmosfére“ v hlave. Začalo to obdobie liečenia a začal skladať pieseň. Monahan povedal: 'Strata najdôležitejšej osoby v mojom živote bola pre mňa ťažká a myšlienka: 'Čo ak nikto naozaj neodíde? Čo ak je tu, ale iná. Myšlienka bola, že je späť tu v atmosfére.“

  Nahral demo skladby a o týždeň neskôr ju zahral pre Donnieho Iennera, ktorý bol prezidentom ich nahrávacej spoločnosti Columbia. Zatiaľ čo Monahan si nebol istý, ako pieseň prebehne, Ienner ju miloval a povedal mu, že je to jeho pieseň Grammy. Mal pravdu: získalo Grammy za najlepšiu rockovú pieseň a najlepšiu inštrumentálnu úpravu so sprievodným spevákom. Ienner nechal Train rýchlo nahrať pieseň, aby ju mohli umiestniť na album a použiť ako titulnú skladbu.


 • Prečo má vo vlasoch kvapky Jupitera? Pat Monahan povedal Buzzfeed bolo to súčasťou jeho vízie: „Moja matka bola schopná preplávať planétami a premeniť ich na čokoľvek, čo chcela – nemuseli byť tým, čím ich poznáme. Takže vlastne mala Jupitera vo vlasoch, keď sa so mnou rozprávala.“
 • Pat Monahan o tejto piesni povedal: „Bolo to zjavné spojenie medzi mnou a mojou matkou. 'Kvapky Jupitera' boli rovnako o mne, že som na ceste a snažil som sa zistiť, kto som. Najlepšia vec, ktorú môžeme urobiť so stratou lásky, je nájsť cez ňu seba.“


 • Vlaku hrozilo, že sa stane jediným hitom skôr, ako toto vydajú. Ich prvý hit „Meet Virginia“ vyšiel o dva roky skôr.
 • Bolo to niekoľko rokov predtým, ako Monahan odhalil príbeh tejto piesne a bežný výklad je, že išlo o ženu, ktorá opustí svojho muža, aby zistila, či patria k sebe. Monahan na otázku o piesni dávala nejasné odpovede a v jednom bode povedala: 'Toto je žena, ktorá je silná a musí zistiť, kým je, a muž, ktorý jej to dovolí.'
 • Toto je typ piesne, ktorá sa hodí na osobnú interpretáciu a najčastejšie sa považovala za pieseň o bývalom milencovi, mladej žene alebo len o niekom, koho spisovateľ poznal a ktorý sa vydal na cestu sebapoznania – nie nevyhnutne cestovaním do vzdialených krajín. pozemky.

  Keď utrpia osobnú tragédiu, mnohí ľudia cítia blízkosť k svojmu zosnulému milovanému. Toto nie je skladba o reinkarnácii ako takej, ale o myšlienke, že nás nikto v skutočnosti nikdy neopustí. Napriek odlišnému námetu sa nápadne podobá na skladbu Cat Stevens „On The Road To Find Out“. Čokoľvek, očividne to zapôsobilo na strunu mnohých ľudí a zaslúžene strávilo viac ako rok v rebríčku Billboard Hot 100.

  Monahan o piesni povedal: „Bolo to zjavné spojenie medzi mnou a mojou matkou. 'Kvapky Jupitera' boli rovnako o mne, že som na ceste a snažil som sa zistiť, kto som. Najlepšia vec, ktorú môžeme urobiť so stratou lásky, je nájsť cez ňu seba.“ >> Kredit na návrh :
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • Monahan má na brade trvalú jazvu (z autonehody), čo by mohlo vysvetľovať vetu „Jednu bez trvalej jazvy“.
 • Túto skladbu produkoval Brendan O'Brien. Spolupracoval aj s Pearl Jam a The Stone Temple Pilots. O kapelu sa začal zaujímať, keď v rádiu počul ich cover verzie 'Ramble On'.
 • Train predviedol aktualizovanú verziu tejto piesne na odovzdávaní cien Grammy v roku 2002, ktorá zahŕňala predohru pre violončelo od Denise Djokic a celý orchester. Keď Train vyhral cenu za najlepšiu rockovú pieseň, Monahan poďakoval svojej matke.
 • Toto vystúpilo do top 10 rebríčka Adult Contemporary v jeho 49. týždni, čo znamená najdlhšie stúpanie do top 10 v tomto súčte podľa akéhokoľvek činu.
 • Dňa 25.12.2009 Dva a pol chlapa herec Charlie Sheen bol zatknutý pre obvinenia z domáceho násilia voči jeho manželke Brooke Mueller. Podľa Časopis nás ich štedrú šarvátku spôsobila práve táto pieseň. Sheen údajne povedal polícii, že on a jeho dcéra zdieľajú lásku k 'Drops Of Jupiter', čo Muellera nahnevalo. Oštekla sa: 'Máte pieseň [ktorú] zdieľate so svojou dcérou, ale nie jednu so mnou?' ktorý rozpútal boj. Patrick Monahan na túto správu na Twitteri odpovedal: „Som si celkom istý, že Drops of Jupiter je pozitívnou súčasťou vzťahu Charlieho Sheena a jeho dcéry. Len sa na to pozriem takto.“
 • Pieseň sa vrátila do britskej singlovej hitparády v apríli 2012 po tom, čo ju predniesol účastník konkurzu Phil Poole v r. Hlas .
 • Sláčikovú sekciu aranžoval Paul Buckmaster, ktorý robil aranžmány pre Eltona Johna, Davida Bowieho a The Rolling Stones.
 • Vlak predstavil Červené víno Drops Of Jupiter California v roku 2011 sa pýši svojimi „jemnými, poddajnými tanínmi“. Áno, Vlak vyrába víno. Medzi ďalšie odrody patrí Soul Sister pinot noir a Calling All Angels chardonnay.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: