Vybledol Alan Walker

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Alan Walker je producent EDM a DJ, ktorý sa narodil v Northamptone v Anglicku a vyrastal v nórskom Bergene.


  • Pôvodná verzia tejto piesne bola inštrumentálkou s názvom „Fade“, ktorá bola prvýkrát vydaná na serveri YouTube v roku 2014, a vďaka čomu získal Walker zmluvu so značkou NoCopyrightSounds.


  • Po podpísaní zmluvy so spoločnosťou Sony Music Sweden vydal Walker 4. decembra 2015 vokálnu verziu „Faded“ s ďalšími akustickými nástrojmi. Predstavuje hlas nórskej speváčky a skladateľky Iselin Solheim. Pieseň bola hitom v celej Európe a obsadila niekoľko hitparád vrátane hitparád v Rakúsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Nórsku, Švédsku a Švajčiarsku.


  • Alan Walker napísal v a Génius pripisovanie: „Popísal by som„ Faded “ako veselú, ale emocionálnu pieseň, vhodnú pre smutné a/alebo povznášajúce príležitosti. Je to o hľadaní niekoho, niečoho alebo niekde strateného. Alebo sa len cítiť stratený! Jedna z vecí, ktoré sa mi na jej textoch najviac páčia, je, že ich význam môže poslucháč voľne interpretovať. “
  • Alan Walker debutoval s piesňou naživo spolu s Iselin Solheim 1. marca 2016 na X Games Oslo 2016. Predstavenie bolo vysielané naživo v nórskej televízii.


  • Videoklip bol natočený v Estónsku a hrá v ňom Shahab Salehi ( Leo ) ako mladý muž pátrajúci v oblasti katastrofy po možnom zostávajúcom živote alebo jedle.
  • Alan Walker vysvetlil vývoj piesne Pop Crush : „Trať začala ako tropická domová dráha, ale neskôr som pridal elektro dom. To bol skoro začiatok „Fade“. Zistil som, že to nefunguje ako tropický dom + elektro domová dráha, a tak som sa rozhodol urobiť z toho kompletnú elektro dráhu. Tu som sa nechal inšpirovať Ahrixovou skladbou „Nova“ a melodickým štýlom K-391, ktoré mi pomohli dať dohromady zvuky a melódie.

    Neskôr, keď som podpísal zmluvu so spoločnosťou Sony, chceli sme vydať „Fade“ ako „Faded“ s úplne novým mixom a vokálmi Iselina Solheima. Myslím, že Iselin bola prvou osobou, ktorá spievala demo vokály pre 'Faded'. A vyšlo to skvele! S Iselinom som sa dostal do kontaktu prostredníctvom chlapíka, s ktorým pracujem v štúdiu. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: