Flash od Queen

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bola melódia pre komiksový film z roku 1980 Flash Gordon . Dokonale to vystihovalo jazykový prvok filmu. Medzi úryvkami dialógu, ktoré možno počuť, je herec Brian Blessed, ktorý prednáša hlášku „Gordon žije!“


 • Toto bolo naspievané ako duet medzi Freddiem Mercurym a Brianom Mayom s bubeníkom Rogerom Taylorom, ktorý dodal vysoké harmónie.
 • Táto pieseň bola použitá ako základ pre poslednú rutinu Willa Ferrella a Jona Hedera v komédii z roku 2007 Blades of Glory .


 • Queen napísal celý soundtrack k filmu. Vysvetlil bubeník Roger Taylor Mojo magazín Október 2008: „Chceli sme napísať prvý rock'n'rollový soundtrack k nehudobnému filmu. V tom čase sa rock 'n' roll nepoužíval vo filmoch, pokiaľ neboli konkrétne o hudbe.
  Brian May dodal: 'Chceli sme album so soundtrackom, ktorý vo vás vyvolá pocit, že ste film pozerali, a tak sme dodali všetky dialógy a efekty a spojili sme to ako gobelín.'

  Tento prístup ovplyvnil spôsob, akým sa vydávajú albumy so soundtrackmi, pretože v súčasnosti je bežné zahrnúť dialógové linky z filmu a ďalšie citácie na albumy so soundtrackmi. Dobrým príkladom sú soundtracky k Život na Marse , Popol k popolu , Pulp Fiction , Zásobníkové psy , Shaun z mŕtvych a Hot Fuzz .
 • Počiatočné živé verzie piesne boli sporadicky uvádzané v roku 1981 a plne živá verzia sa objavuje na Živé CD/DVD Rock Montreal balík, prehrávaný po sebe s 'The Hero' - tiež z Flash Gordon soundtrack. Potom sa pieseň nehrala naživo ako taká, ale často sa používala ako spôsob predstavenia kapely na pódiu; 'Flash' by hral na páske a kapela by sa zrútila, keď sa opona zdvihla okolo 'Zachránil mocnou rukou, každého muža, každú ženu, každé dieťa, mocným Flashom!' linky.

  Bolo to tak počas roku 1982 (a ukazuje sa, že to má veľký vplyv na On Fire: Live at the Bowl live release) a Queen oživili toto intro na svojom prvom turné s Adamom Lambertom v roku 2012.
 • Táto pieseň bola použitá v reklamy z roku 2016 pre hru Supercell Clash Royale, ktorá sa vysielala počas olympijských hier v Riu. V spote chlapík za klávesami z 80. rokov vysvetľuje, že všetky duely musia mať „vhodne epickú hudbu“. Potom vidíme hru nad verziou tejto piesne s textom zmeneným na „Clash Royale“.
 • Nie každému sa nahrávka Queen páčila. Brian May pripomenul príbeh piesne The Independent 23. marca 2012:

  'Na túto prácu nás najal Mike Hodges, ktorý bol riaditeľom.' Flash [Gordon] a Dino De Laurentiis, ktorý bol tým slávnym talianskym filmovým producentom, ktorý vždy myslel vo veľkom a niektorí ľudia by povedali, že nemá žiadnu jemnosť. Ale v skutočnosti mal zmysel pre niečo nezvyčajné. Urobil ten obrovský remake King Konga – miliardy dolárov – ale kombinácia jeho a Mikea Hodgesa bola veľmi zvláštna, pretože pre Dina to bol veľmi seriózny film, v ktorom sa angažovali špičkové talenty v Taliansku a pre Mika to bol podvod.

  Takže došlo k takémuto stretu a som si celkom istý, že to bol Mikeov nápad zamestnať nás na túto prácu a stalo sa to, že sme vošli a videli sme nejaké návaly filmu a páčilo sa nám to, a všetci sme odišli a urobili nejaké demá samostatne, Roger, John, Freddie a ja, a prišiel deň, keď sme sa všetci dostali do štúdia a prehrali sme ich Mikovi a Dinovi a spýtali sme sa: „Toto sme vymysleli. Co si myslis?' Nastal strašný moment, keď Mike skákal hore a dole a hovoril: „Je to skvelé, je to skvelé“ a Dino tam sedel s popolavou a bielou tvárou a zjavne ho to nebavilo, a keď došlo na tému, napísal – viete, „Flash“ – no, Dino povedal: „Je to veľmi dobré, ale nie je to pre môj film.“

  Tak sme sa všetci trochu zamračili a išli sme preč. Ale myslím, že sa stalo, že Mike išiel za Dinom a povedal: „Tu musíš veriť. Toto je niečo, čo bude fungovať a Brian v tomto hudobnom diele skutočne zachytil podstatu filmu.“ Ale v tých časoch to bolo veľké dobrodružstvo. Nemyslím si, že predtým existoval celovečerný film s hudbou na pozadí rockovej kapely – bol to skutočne nebezpečný odchod. Na vytvorenie emócií ste museli mať základňu strún. Nikdy sa to nerobilo. A treba mu povedať, že Dino prišiel a veľmi ho podporoval.“


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: