Fox On The Run od Sweet

Zistite Svoj Počet Anjela

  • V tejto skladbe skupina oslovuje fandu, ktorý je „líška na úteku“. Očividne má za sebou s kapelou viac ako jeden pokus, keďže Brian Connolly spieva, že nevyzerá rovnako – pravdepodobne je trochu viac opotrebovaná zo svojho životného štýlu. Tiež dáva jasne najavo, že nemá záujem počuť jej rozprávanie a určite nechce vedieť jej meno.


  • Sweet produkovali glam rockoví architekti Mike Chapman a Nicky Chinn, ktorí tiež napísali väčšinu ich piesní, vrátane všetkých ich doterajších hitov. Skladbu „Fox On The Run“ napísala skupina – Brian Connolly, Stephen Priest, Andrew Scott, Michael Tucker – a bola zahrnutá na ich albume z roku 1974. Desolation Boulevard .

    Po vydaní albumu sa kapela rozišla s Chapmanom a Chinnom a produkovala vlastný materiál. Ich prvým úsilím bolo prerobenie 'Fox On The Run', ktoré pôvodne viedol Chapman/Chinn. Sweet, vzdorujúci predpovediam katastrofy, sa ukázali ako celkom schopní sami o sebe a nová verzia „Fox“ s jasným refrénom a odvážnou ozvenou sa stala celosvetovým hitom, ktorý sa dostal na 2. miesto v Spojenom kráľovstve a v rebríčkoch po celej Európe (v Nemecku to bol #1 , kde bol Sweet veľmi populárny). Stal sa tiež jedným z mála amerických hitov skupiny, keď bol vydaný v USA ako pokračovanie ich singlu ' Ballroom Blitz .'


  • Manfred Mann vydal úplne inú pieseň s názvom 'Fox On The Run' v roku 1968, ktorá sa umiestnila na 5. mieste vo Veľkej Británii a na 97. mieste v USA. Ich pieseň má inú lyrickú tému: je to o tom, že sa cítime ako líška na úteku, keď ho dievča opustí.

    Na názov nemôžete chrániť autorské práva, ale Tony Hazzard, ktorý napísal pieseň Manfreda Manna, si myslel, že je to zlá forma. ''Fox On The Run' je taký výrazný názov, že každý spisovateľ, ktorý stojí za to, by ho nechal na pokoji,“ povedal v rozhovore pre Songfacts. „Dokonca skopírovali rastúce harmónie! Ako ste mohli pochopiť, veľmi som o tom nepremýšľal.“


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: