Prisahám, že All-4-One

 • Pôvodne to bol country hit pre Johna Michaela Montgomeryho, ktorý sa vo februári 1994 dostal na štyri týždne medzi country hitparády a taktiež sa umiestnil na #42 na Hot 100. All-4-One z neho spravili R & B pieseň so skupinovým vokálom. vrchol Hot 100 v máji 1994, kde zostal ohromujúcich 11 týždňov.

  Montgomeryho verzia bola prvým singlom z jeho albumu Nakopni to ; zaradil ho aj na svoj album z roku 2002 Ľúbostné piesne .
 • Napísali to Gary Baker a Frank J. Myers, ktorí napísali a nahrali ako Baker & Myers. V rozhovore s Vesmír skladateľov časopis Myers vysvetlil, že on a Baker pieseň napísali v roku 1987 a nahrali demo vo Fame Studios v Muscle Shoals v Alabame. Nemohli nikoho presvedčiť, aby pieseň nahrali, ale v roku 1992 nahrali nové demo piesne, ktoré o rok neskôr zaujalo Johna Michaela Montgomeryho, ktorý ju nahral v roku 1993. Atlantic Records si myslela, že pieseň má obrovský crossoverový potenciál, a uvažovali o tom, že Montgomery nahrá popovú verziu, ale vedúci vydavateľstva nechcel rušiť country rozhlasové stanice, a tak dali piesni vytvoriť svoju novú vokálnu skupinu All-4-One s Davidom Fosterom. Ich verzia vyšla ako druhý singel z debutového albumu na jar 1994, asi šesť mesiacov po tom, čo bola Montgomeryho verzia vydaná ako singel.
 • V USA to bol jeden z najväčších hitov roku 1994, keď som strávil 11 týždňov na prvom mieste (iba „To budem milovať teba“ od Boyz II Men držal prvé miesto dlhšie v tomto roku: 14 týždňov). V Británii sa v rebríčkoch umiestnil iba na 2. mieste, kde ho Wet Wet Wet's držal sedem týždňov mimo #1. Láska je všade okolo . '
 • V roku 1995 to bolo ocenenie Grammy za najlepší popový výkon dua alebo skupiny s vokálom.
 • All-4-One zostavil v Antelope Valley v Kalifornii Tim O'Brien, majiteľ spoločnosti Blitzz Records. Nechal ich nahrať doo wop klasiku „So Much in Love“, ktorá sa v marci 1994 vyšplhala na #5, čím skupina získala celý album. „Prisahám“ bolo dodatkom albumu na poslednú chvíľu a jednou z dvoch piesní od Davida Fostera. Vydaný ako ich ďalší singel „I Swear“ sa umiestnil na prvom mieste v Amerike v rebríčku z 21. mája 1994 - skupina v tom čase hrala koncerty v Disneylande.

  Skupina mala ďalší hit v roku 1995 s piesňou „I Can Love You Like That“ od producenta Fostera, ktorá sa dostala na 5. miesto v USA. V roku 1996 urobili #30 s piesňou 'Someday'.
 • Toto sa použilo v mnohých filmoch a televíznych reláciách, vrátane epizódy „Zima našej nespokojnosti“ z roku 2017 Americký hororový príbeh: Kult kde kultový vodca (hrá ho Evan Peters) vymyslí kopulačný rituál nastavený na túto pieseň. „Toto je teraz svätá pieseň,“ hovorí. „Ako modlitba Pána. Od tohto dňa sa bude hrať vždy, keď sa počne mesiáš. '

  Medzi ďalšie televízne vystúpenia patrí:
  Južný park („Cartman nachádza lásku“ - 2012)
  Upírske denníky („Vitajte v raji“ - 2014)

  Filmy:
  Len priatelia (2005)
  Sociálna sieť (2010)
  Ja, zloduch 2 (2013)
  Sestry (2015)
 • „Prisahám“ nie je jediným hitom krajiny číslo 1, ktorý sa dostal na vrchol Hot 100 vo verzii od iného umelca: V roku 1992 Budem ťa vždy milovať “stiahlo sa to, keď sa interpretácia piesne Dolly Partonovej od Whitney Houston dostala na prvé miesto. Rovnako ako skladbu All-4-One „I Swear“, aj Houstonovu skladbu produkoval David Foster.


Zaujímavé Články