Monštrum od Eminema (s Rihannou)

 • V tejto piesni sa Eminem stretáva s Rihannou. Bajanská superhviezda predtým spolupracovala s Marshallom Mathersom, keď zaspievala háčik k jeho úspešnému singlu „Love The Way You Lie“ a jeho pokračovaniu „Love The Way You Lie (časť II)“. Dvojica spolu pracovala aj na Rihanninej Nespravodlivé sledovať, „Necitlivé“.


 • Počúvame, ako Eminem útočí na svojich vnútorných démonov vo svojich veršoch, zatiaľ čo Rihanna objíma svoje vnútorné monštrum na háku. Pieseň napísal detroitský rapper:

  Umelec/producent skupiny Visionary Music Group Jon Bellion, medzi ktorého ďalšie zásluhy patrí Jason DeRulo Tetovanie sledovať „Trúbky“.

  Rodáčka zo Staten Islandu Bebe Rexha, ktorej prvé pôsobenie v hudobnom priemysle nastalo, keď bola vybraná ako vokalistka projektu basgitaristu Fall Out Boy Peta Wentza, Black Cards. Medzi jej ďalšie spisovateľské počiny patrí skladba Like A Champion, skladba od Seleny Gomez Hviezdy tancujú album a piesne tanečného klubu Nikki Williams #3 v hitoch piesne „Glowing“.
 • Jeden zo spoluautorov, Bebe Rexha, hovoril s Mikeom Veermanom z Mike na veľa podcast o procese vytvárania tejto piesne a jej túžbe zaspievať si jej háčik sama. 'Bolo to potom, čo som bol prepustený z mojej prvej dohody o nahrávaní,' povedala. „Bol som rád,“ ​​Ahh, je koniec. Už nikdy nedostanem šancu. “ Ak ste v hudobnom priemysle obvykle podpísaní a upustení, už vás niekto dojal, takže nie ste nový a vzrušujúci.

  Tak som vošiel a mal som citát, ktorý som našiel z internetu, vďaka ktorému som sa cítil naozaj dobre, pretože som akosi bojoval so svojou depresiou a úzkosťou. Dostalo ma to. Nemohol som to pochopiť. Našiel som citát, ktorý povedal: „Prestaneme hľadať príšery pod posteľami, keď si uvedomíme, že sú v nás.“ Tak to ma skutočne oslovilo. Hovoril som si: Možno som to ja, kto sa zastavuje? Možno len potrebujem prijať to, kto som a čo prežívam, a prijať emócie a bolesť namiesto toho, aby som utekala pred úzkosťou a depresiou. Bolo to veľmi, veľmi zlé a ja neviem, čo to bolo, takže som sa len snažil porozumieť týmto pocitom.

  Išiel som do štúdia s priateľmi a povedal som Jonovi Bellionovi, že je to neuveriteľný spisovateľ a umelec. Povedal som: „Jon, je tu tento citát, ktorý naozaj milujem a chcem, aby sa podobal:„ Toto som ja “, typ záznamu. Prišiel s melódiou [spieva melódiu úvodného radu refrénu], bol som rád: „Ach môj bože, to je geniálne.“ Povedal [spev]: „Som priateľ s netvorom, ktorý je pod mojou posteľou“, a potom sme začali chodiť tam a späť s riekankami a potom sa to len spojilo. A potom mi podali mikrofón a ja som urobil [spieva jodly], ten malý jódlový diel, ktorý je mojím podpisom, a potom sme dokončili pieseň. A&R to počul a poslal to Eminemovi a potom to ľudia Lupe Fiasco chceli.

  V tej dobe to bolo ťažké, pretože som naozaj chcel byť v piesni tak zlý, pretože som mal pocit, že to bola prvá pieseň, ktorej som kedy bol súčasťou, alebo som napísal, že to tak správne znie. Vedel som len, že to je niečo o energii v piesni. Keď som išiel späť k vlaku, pretože by som išiel až do Harlemu na 125. ulici, a to je veľmi ďaleko od miesta, kde bývajú moji rodičia. Je to asi hodinu a 45 minút až dve hodiny dochádzania. Je to vlak na ďalší vlak na vlak na trajekt na vlak a potom kráčať k domu mojich rodičov. Celé to dochádzanie, mal som pocit, že kráčam po oblakoch. Vedel som, že niečo mám. Cítil som sa tak vysoko. Cítil som sa tak dobre.

  Začal som sa cítiť skutočne vystrašene a neisto, pretože druhý Eminem to chcel a oni chceli vokály, povedal som si: „Nie, nie, nie, nie! Nemôžu. Nechcem, aby mali môj vokál, pokiaľ nebudú v poriadku, že som v tejto piesni, „len preto, že som vedel, že [jódlovia] sú taká zaujímavá vec. Pokiaľ nedostanú Florence and the Machine alebo niekoho, kto skutočne spieva v tomto registri, nechcem sa vzdať svojich vokálov, pretože nechcem, aby boli použité ako vokály, čo sa so Siou často stáva. Ale v jednom momente som bol nejakým spôsobom šikanovaný nie Eminemom, ale niekým z tímu. Hovorili: „Ak nám to nedáš, vydierame ťa.“ Povedali to môjmu manažérovi. Nie je to šialené? Nemal som teda na výber, pretože tu som, nový umelec, žiadny hit, nič. Existuje veľa pravidiel. Publikovanie musíte dať niektorým umelcom, aj keď nič nenapísali. Musíte sa nejako dostať do poriadku. '

  Naďalej vyjadrovala svoje sklamanie z toho, že nie je na tejto trati. 'Na začiatku pýtali môj vokál,' povedala. 'Boli ako:' Nuž, pretože by sme ťa v tom chceli udržať. ' Hovoril som si: „Panebože, to by bolo také cool!“ Možno to bude chvíľa, ako keď urobil tú pieseň s Didom. Hovoril som si: „Áno! Toto môže byť moja chvíľa! ' Bol by to pre mňa taký neuveriteľný moment. Predstavte si svoju prvú funkciu v piesni Eminema? Bol to taký môj sen. Rok som doslova nemohol spať každú noc, pretože sme to nevedeli a bol som taký vzrušený. Rok bolo ticho. Potom to ale vyšlo s Rihannou a bola som z toho akási horkosladká. Cítil som sa zarmútený, pretože som to zistil, keď to vyšlo. Nikto mi to ani nepovedal. Práve som to počul v rádiu. Doslova mi mama napísala textovú správu a videl som zoznam skladieb.

  Ale to malo byť to, čo to bolo, a to sú Rihanna a Eminem. To je požehnanie. Teraz vidím, že táto pieseň ma tiež dostala do pozície, kde ľudia v hudobnom priemysle začali vedieť, kto som a začali ma rešpektovať, čo ma viedlo k tomu, že som mohol pracovať s Davidom Guettom a Nicki Minaj a robiť „Hey Mama“. A potom pracovať s G-Eazy a potom robiť „Ja, ja a ja“ a potom „Odviezť ma domov“. Takže to viedlo k všetkým týmto ďalším hitom, ktoré mám pod pásom a že môžem pracovať s toľkými neuveriteľnými ľuďmi. '


 • Produkciu s ľudovou príchuťou a zosilnenou EDM dodal DJ a producent Frequency z New Yorku, ktorý dodáva beaty napríklad pre Snoop Dogg („Think About It“) a B.O.B. („Luster“).
 • Eminem začína svoj prvý verš odkazom na svoju obálku z edície z októbra 2000 Newsweek časopis. „Chcel som slávu, ale nie obal Newsweek . Ach, hádajte, že žobráci nemôžu byť vyberaví, “rapuje Slim Shady.


 • Pieseň vyšla zo relácie s Frequency, ďalším producentom Aliasom, Bebe Rexhou a Bellionom. Ten druhý začal vymýšľať pieseň, ktorú má Rexha nahrať. „Rýchlo dopredu, chlapík hrá na klávesy, skákal na klávesy, začal hrať na akordy a ja som doslova rád:„ S tou príšerou som kamarát, “zaspomínal si Bellion pre MTV News a spieval slová, ktoré by Rihanna nakoniec spievala. 'Len som to zamrmlal.'

  Štvorica pokračovala v písaní a nahrávaní piesne s ohľadom na Rexhu. „Bolo to ako pekná riekanka, také jednoduché, tak uchopiteľné. Rýchlo vpred o 45 minút naskočila do búdky a prerušila háčik, ktorý som napísal. Na to pridala niekoľko podivných jódlov, “vysvetlil Bellion. „Bola to plnohodnotná pieseň, bola to nahrávka typu Shakira so štyrmi podlahami. Výroba bola úplne odlišná. “

  Akonáhle bola pieseň nahraná, Frequency, ktorý predtým produkoval pre Slaughterhouse, navrhol, aby túto skladbu ponúkli svojmu vydavateľstvu Eminem's Shady Records. „Všetci sme boli radi,“ Áno, to bude šialené. Ak sa to stane, bude to také nešťastné, “pripomenul Bellion. 'Vrátim sa o štyri dni neskôr do štúdia a on je rád:' Jo, Atlantic chce rekord, Shady chce záznam, každý chce spoločný. '
 • Rihanna pôvodne odkazovala na pieseň na Twitteri v septembri 2013 s tým, že práve nahrala „Háčik #monštra pre jedného z jej obľúbených interpretov“.
 • Táto pieseň debutovala na 1. mieste britského rebríčka jednotlivcov, čo znamená, že Rihanna sa stala iba treťou umelkyňou po Elvisovi a The Beatles, ktorá sa sedemkrát dostala na prvé miesto v zozname.
 • Táto pieseň beží 4:11 pri 110 úderoch za minútu a začína refrénom, potom nasleduje tri opakovania prestávky verš-zbor-vokál (Rihannin „whaoa“). V piesni nie je žiadne intro, bridž ani predzbor, čo je v hip-hope bežné, ale nie v popu.
 • Eminem povedal, že ho nielen hlasové dary Rihanny presvedčili, aby sa s ňou znova spojil. 'Vnímanie záznamu, to, čo hovorí, som si myslel, že by bolo dobré mať ju tam, pretože si myslím, že ľudia sa na nás pozerajú, ako keby sme obaja boli trochu blázni,' povedal pre MTV News 'Sway. 'To je jedna z vecí, ktoré som jej povedal pri vytváraní záznamu: Myslím si, že ľudia sa na nás pozerajú trochu bláznivo.'

  'Akonáhle som dostal rytmus, práve som ju počul,' dodal. 'Chcel som sa uistiť, že som to mal najskôr hotové, aby som jej to mohol predstaviť, ale keď som mal rýmy hotové, poslal som jej to.'

  „Musel som jej to poslať, pretože plány boli protichodné a podobné. Navyše, rekord, ktorý sa to podarilo nejako skĺbiť na poslednú chvíľu, “pokračoval Em. „Poslal som jej to, položila háčik a poslala späť. Rozbila to ako vždy. Je to celkom neuveriteľné. '
 • Pieseň sa zameriava na Eminemove pokračujúce boje so slávou a jeho túžbu žiť normálny život. 'Bola to vec, kde chcem tejto hudbe venovať pozornosť, ale potom chcem byť verejný a chcem byť schopný jesť sendvič a byť sám,' priznal Em počas rozhovor pre BBC Radio 1 DJ Zane Lowe. „Nikdy som nehľadal pozornosť a [rap] mi pripadá ako pekelná voľba kariéry, ale ... preto to nerobím, len aby som upútal pozornosť. Nerád chodím na verejnosť a prechádzam sa a hovorím si „Tu som“. Nie je to to, čo chcem. '

  „Mojím snom bolo, aby som mohol rád počuť rapperov, ku ktorým som vzhliadal v rádiu, a byť ako„ Jé, čo keby Jay Z, ktokoľvek, čo keby o mne počuli? Čo keby si mysleli, že som doping? “Pokračoval. 'Tam bola vždy moja mentalita, takže keď sa to všetko zbláznilo, bolo skutočne ťažké omotať si hlavu.'
 • Videoklip k piesni režíroval Rich Lee, ktorý s Eminemom spolupracoval aj na piesni ' Nebáť sa 'a' Boh rapu . ' Klip začína Rihannou ako Eminemovým zmenšovaním, úlohou, ktorá je v súlade s predmetom textu piesne súvisiacim s duševnými chorobami. Lekár Rih-Rih sleduje rappera z Detroitu, ako cestuje v čase, a vracia sa k slávnym momentom z jeho kariéry.
 • To vyhralo za najlepšiu spoluprácu Rap/Sung pri udeľovaní cien Grammy v roku 2015. Marshall Mathers LP 2 prevzal aj cenu za najlepší rapový album.


Zaujímavé Články