Poznám ho tak dobre od Elaine Paige a Barbary Dickson

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Hoci každý z nich mal hit ako sólový umelec, pre Paige a Dicksona to bola jediná britská #1. Paige predtým hrala vo filme Vyhnite sa a Dickson bol bývalý folkový spevák.


  • Pieseň je z muzikálu Šach . Napísali ho Tim Rice s Bennym Anderssonom a Bjornom Ulvaeusom z Abby. Bennymu a Bjornovi to prinieslo desiate miesto v kategórii spisovateľov.


  • Šach písanie trvalo dva roky. Bjorn povedal: „Boli sme veľmi potešení, pretože sme mali na čom dlhšie pracovať, a to ako vo väčšom formáte, tak aj v koncepcii drámy a hudby. Teraz vidím, že toho je v neskorších piesňach skupiny Abba dosť veľa, takže sme sa k tomu dopracovali. „One Night In Bangkok“ a „I know him so well“ mohli byť piesňami skupiny Abba. Od začiatku sme mali na mysli Elaine Paige. V tom čase bola s Timom a bola najlepšou divadelnou speváčkou na svete. Keď sme počuli Barbaru Dicksonovú, uvedomili sme si, že je tiež úžasná. Zachovala si túto ľudovú kvalitu, aj keď robila šach, a to ma skutočne priťahovalo. “


  • Barbara Dickson spomína: „Priemernému človeku na ulici to znelo ako fantastická nová nahrávka Abba a milovali šancu znova si kúpiť nahrávku Abba. Bola to sofistikovaná pieseň- dve ženy spievali rôzne veci o tom istom mužovi. Nezaznamenali sme to spolu. Elaine bola v Štokholme a urobila záznam a mňa priviedli oveľa neskôr. Keď nahrávka vyšla, propagovali sme ju samozrejme spoločne. ' (Oba vyššie uvedené citáty sú prevzaté z 1000 UK #1 hitov od Jona Kutnera a Spencera Leigha.
  • Toto je najpredávanejšia pieseň pre ženské duo vo Veľkej Británii.


  • Pieseň sa dostala do britskej Top 20 ešte dvakrát. V roku 2001 sa predstavil na dvojitej strane posledného singlu Steps a dosiahol číslo 5 ako preklopenie k piesni „Slová nestačia“. O desať rokov neskôr cover cover od Susan Boyle a komika Petera Kaya k albumu Comic Relief dosiahol číslo 11.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: