Je to koniec sveta, ako ho poznáme (a cítim sa dobre) od R.E.M.

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vysvetlenie tejto piesne Q spevák Michael Stipe v roku 1992 povedal: „Slová prichádzajú odkiaľkoľvek. Som si mimoriadne vedomý všetkého okolo seba, či už som v spánku, bdelý, snový alebo len v každodennom živote. V 'It's The End Of The World As We Know It' je časť, ktorá pochádza zo sna, kde som bol na narodeninovej oslave Lestera Bangsa a bol som tam jediný, ktorého iniciály neboli L.B. Takže tam bol Lenny Bruce, Leonid Brežnev, Leonard Bernstein... Takže to skončilo v piesni spolu s množstvom vecí, ktoré som videl, keď som prepínal televízne kanály. Je to zbierka prúdov vedomia.“


 • Toto bolo silne ovplyvnené Bobom Dylanom, najmä spôsob, akým Dylan spieval 'Subterranean Homesick Blues'. Stipe kedysi napodobňoval Dylana v nízkorozpočtovom filme s názvom Len ako film , čo bola hra na Dylanovu pieseň Just Like A Woman.
 • Stipe tvrdí, že má veľa snov o konci sveta, zničených budovách a podobne. Jeho štýl písania s prúdom vedomia je v tomto veľmi podobný spôsobu, akým sa pohybuje sen.


 • Začalo to ako pieseň s názvom „Bad Day“ a mala text kritizujúci politiku Reaganovej administratívy. R.E.M. konečne vydali 'Bad Day' na svojom kompilačnom albume hitov z roku 2003, In Time: To najlepšie z R.E.M. 1988-2003 .
 • Keď R.E.M. hrali naživo, publikum reagovalo párty atmosférou, ktorá kapelu odrovnala. Mysleli si, že apokalyptické texty vytvoria tlmenejšiu odozvu.
 • Michael Stipe povedal, že texty boli napísané tak, aby sa ľudia usmievali. Slová, ktoré použil, vyvolávajú úsmev na ústach, keď ich vyslovíte. >> Kredit na návrh :
  Andy - Indiana, PA
 • V poslednom verši sa veta „Tú noc, čo som zakopol do Knox“ vzťahuje na Knox College v Galesburgu v štáte Illinois, kde mala kapela noc zábavy.
 • Toto sa objavuje vo filmoch Sen Malý sen , Deň nezávislosti , Tommy Boy a Kuriatko . >> Kredit na návrh :
  Jonathan - Johnstown, PA a John - Mountain Lakes, NJ
 • Vláda Sovietskeho zväzu dovolila, aby sa to objavilo na albume Greenpeace z roku 1990, ktorý tam bol distribuovaný.
 • Billy Joel mal obrovský hit o dva roky neskôr, keď použil rýchly spev, prúd vedomia v skladbe ' Oheň sme nezačali .'
 • Toto sa objavilo v epizóde Simpsonovci keď sa Homer a Moe hádajú o Moeov nový bar. Homer si otvorí vlastný bar vo svojej garáži a potom zaklame REM o tom, prečo tam hrajú. >> Kredit na návrh :
  chet - Saratoga Springs, NY
 • Povedal to Brett Anderson, spevák čisto dievčenskej skupiny The Donnas Valiaci sa kameň časopise, že je 'R.E.M. geek“ a dokáže odrecitovať všetky texty piesne. >> Kredit na návrh :
  Bri - Chelmsford, MA
 • Názov piesne bol použitý ako názov dvojdielnej epizódy v sezóne 2 Greyova anatómia . >> Kredit na návrh :
  Rachel - Albany, NY
 • Úvodný text: „To je skvelé; začína to zemetrasením,“ môže byť biblický odkaz, keďže zemetrasenia sú niekedy vnímané ako znamenie konca čias. Môže to byť aj REM interpretácia Knihy Zjavení. Tu je Zjavenie 11:19 - 'A chrám Boží, ktorý je v nebi, bol otvorený; a archa Jeho zmluvy sa zjavila v Jeho chráme a zazneli blesky, zvuky a dunenie hromu a zemetrasenie a veľké krupobitie.“ >> Kredit na návrh :
  Robbie - Dallas, TX
 • Hoci oficiálny text je „Nenechajte sa chytiť v cudzej veži“, mnohí študenti na Bostonskej univerzite počuli túto vetu ako „Nenechajte sa chytiť vo Warren Towers“, čo je nežiaduca internát, kde končí veľa prvákov na univerzite. žijúci.
 • Proroctvo Mayov o konci sveta na 21. december 2012 sa možno nestalo, ale táto skladba zaznamenala v dňoch pred potenciálne apokalyptickou udalosťou poriadny nárast predaja a vysielania. Najpozoruhodnejšie v Calgary v Kanade, kde podľa ich tweetu alternatívna stanica CFEX (X92.9) hrala túto melódiu '156-krát za sebou podľa nášho počtu.'
 • Peter Buck rozpráva iný príbeh o želé fazuľke. Lester Bangs, odkaz boom v piesni. V poznámkach k vložke pre Časť lži, časť srdce, časť pravda, časť odpadky 1982-2011 , píše, že on a Stipe išli na párty v dome novinára v roku 1980, keď prvýkrát prišli do New Yorku. 'Boli tam chlapci z Joe King Carrasco a Lester Bangs. A všetko, čo mali, bola narodeninová torta a želé, a my sme hladovali a jedli to. Náhodný príbeh, ktorý sa objavil v piesni o osem rokov neskôr. V tom čase som bol na tú pieseň naozaj hrdý.“
 • Stipe si pamätá, ako písal texty, zatiaľ čo ostatní chlapci išli na večeru. „Keď sa vrátili, bolo to takmer hotové a Peter to nenávidel. Nakoniec kapituloval a urobilo to rekord. Vďaka Bohu, že sme sa vždy navzájom presviedčali, ako sa môžeme mýliť a mať pravdu. Dostal ma späť s 'Electrolite'.
 • Hudobné video, ktoré režíroval James Herbert, sleduje mladého chlapca (Noah Ray), ktorý upratoval v schátranom statku. Zatiaľ čo táto skúsenosť by sa zdala ako splnený sen pre každého tínedžera, dopady z objavenia sa vo videu boli pre Raya nočnou morou. „Na strednej škole som bol chudobné biele odpadkové dieťa a zrazu som mal väčšiu popularitu ako populárne deti,“ povedal v rozhovore pre dokument o natáčaní videa. 'Populárne deti neradi strácajú svoju popularitu, najmä biele odpadkové deti.' Len to urobilo drsné.“

  Natáčanie videa však nebolo také zlé. Spomenul si: „Jediná vec, o ktorej som bol na začiatku skutočne informovaný, bolo, že [režisér] Jim videl nejaký televízny špeciál o terapii snov a bolo tam dieťa, ktoré stratilo brata vo Vietname, ktorý mal stále sen, kde v starom dome držal obraz svojho brata.“ Pokračoval: „Dal mi pokyny, napríklad mi povedal, aby som sa prehraboval vecami – nie ako režisér v zmysle filmu. Chcel ma len dostať pred kameru a potom sa sústrediť na obrázky. Väčšinu z toho tvorili ľudia, ktorí navrhovali, ako napríklad 'Och, áno, to by bolo skvelé.''
 • Zdá sa, že prvé hlavné použitie titulnej frázy je vo filme z roku 1972 Dobytie planéty opíc , kde človek pri príprave na bitku s ľudoopmi hovorí: 'Ak prehráme túto bitku, bude to koniec sveta, ako ho poznáme.'
 • Záujem o pieseň prudko vzrástol v marci 2020 uprostred rastúceho globálneho znepokojenia nad prepuknutím koronavírusu. Podľa údajov spoločnosti Nielsen Music/MRC Data v sledovacom týždni, ktorý sa skončil 12. marca, vzrástli streamy na požiadanie v USA oproti predchádzajúcemu týždňu o 48 % na 746 000. Bol to tiež najsledovanejší záznam Songfacts v tomto období.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: