Život v Amerike od Jamesa Browna

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Napísali to Dan Hartman („O tebe môžem snívať“) a Charles Midnight. Nahral ho James Brown na žiadosť Sly Stallone o jeho film Rocky 4 . Brown bol legendou a bol známy ako „Krstný otec duše“, ale mladšie publikum (najmä biele publikum) jeho prácu spravidla nepoznalo. Jim Peterik, ktorý napísal „ Oko tigra 'pre Rocky 3 a 'Burning Heart' pre Rocky 4 , nám povedal, že Stallone bol výnimočný, pokiaľ ide o objavovanie seba samého pre nové publikum, a mal veľký zmysel pre používanie hudby vo svojich filmoch. Stallone mohol byť tiež veľmi presvedčivý a dokázal postaviť Browna do polohy, v ktorej ho nepoznal - spievať pieseň niekoho iného v mainstreamovom filme. Tento krok sa vyplatil Brownovi, ktorý sa na Hot 100 nedostal do rebríčka od roku 1976. „Living In America“ sa stal jedným z jeho najväčších hitov a predstavil mu novú generáciu.


  • Film Rocky IV bol vo svojom jingoizme prehnaný, pretože boxer Rocky bojuje so zlým ruským Dragom. V roku 1985 bola studená vojna na vrchole a smoliar Rocky hral s americkým publikom veľmi dobre. V tejto súvislosti bol účinne použitý James Brown, pretože táto pieseň bola použitá na začiatku filmu predtým, ako bol Drago v ringu zabitý americký boxer Apollo Creed.
    Mike - Santa Barbara, CA


  • Pieseň získala v roku 1986 Cenu Grammy za najlepší vokálny výkon v oblasti rytmu a blues.


  • V rokoch po vydaní tejto piesne sa Brownova hudba stala základom pre stovky hip-hopových skladieb, ktoré ho vyskúšali bez jeho súhlasu. Bol to nový nový zvuk, ale Brown sa cítil odtrhnutý. Jeho album z roku 1988 Som skutočný obaja vypálili hip-hop a začlenili ho, najmä titulnú skladbu. Bol to jeho posledný, posledný štúdiový album v Amerike (#96), ale akonáhle boli právne problémy vyriešené, dostal zaplatené za všetky tieto vzorky a prihlásil sa ako predchodca žánru.
  • V roku 1986 Weird Al Yankovic zaznamenal paródiu na tento dokument s názvom „Život s kýlou“. Pôvodný riadok „musím mať oslavu“ sa nahrádza výrazom „musím ísť na operáciu“.


  • Rohy dodala spoločnosť The Uptown Horns, sekcia v New Yorku, ktorá na nich podporovala skupinu J. Geils Band Nehybná scéna album a prehraté na Love Shack „B-52.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: