Waka Waka (tentokrát pre Afriku) od Shakiry a Freshlyground

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň kolumbijskej popovej hviezdy Shakiry a juhoafrickej afro-fúznej skupiny Freshlyground je oficiálnou piesňou majstrovstiev sveta vo futbale 2010. V júli 2006 sa Freshlyground zúčastnil oficiálneho odovzdávania, ktoré sa konalo počas ukončenia majstrovstiev sveta 2006 v Nemecku.


  • Producentom piesne je John Hill, ktorý predtým pomáhal s titulnou skladbou z albumu Shakira z roku 2009, Vlčica .


  • Shakira povedala, že bola poctená, že pieseň „bola vybraná ako súčasť vzrušenia a odkazu majstrovstiev sveta FIFA 2010“. Dodala: „Svetový pohár FIFA je zázrakom globálneho vzrušenia a spája každú krajinu, rasu, náboženstvo a podmienky v jedinej vášni. Predstavuje udalosť, ktorá má silu spájať a integrovať, a o tom je táto pieseň. '


  • Podľa vyhlásenia na webe Shakiry si refrén piesne požičiava obľúbený kamerunský pochodový chorál, ktorý preslávila skupina Golden Voices.
  • Pieseň sa zobrazí na Počúvajte! Oficiálny album Svetového pohára FIFA 2010 pričom výťažok pôjde na rôzne africké charity.


  • Pre Shakiru to bolo druhé priame spojenie s majstrovstvami sveta. Singel kolumbijského speváka Boky Neklam , „aj keď nejde konkrétne o futbalovú hymnu, predviedli ju a Wyclef Jean pri otváracom a záverečnom ceremoniáli podujatia 2006 v Nemecku.
  • Za prvé dva mesiace od vydania sa z piesne na celom svete predalo viac ako milión singlov, čo z nej robí najrýchlejšie sa predávajúci singel a najpredávanejší singel z majstrovstiev sveta v digitálnom veku. Je na vrchole rebríčka jednotlivcov vo viac ako 20 krajinách vrátane Argentíny, Francúzska, Nemecka, Holandska, Talianska, Poľska, Portugalska, Španielska, Švajčiarska, Švédska a hostiteľskej krajiny majstrovstiev sveta v Južnej Afrike.
  • Dominikánsky spevák a skladateľ Wifredo Vargas žaloval Shakiru a obvinil ju z krádeže prvkov z jeho piesne o piesni El Negro no Puede v podaní Las Chicas del Can. Kolumbijského speváka mnohí kritizovali aj za používanie kamerunského pochodového chorálu.
  • Shakira a Jennifer Lopez ukončili polčasovú šou Super Bowl 2020 tým, že sa spojili, aby predviedli túto pieseň. Toto bolo prvýkrát, čo boli latinskoamerickí speváci hlavnými interpretmi veľkej hry.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: