Waka Waka (tentokrát pre Afriku) od Shakiry a Freshlyground

  • Táto pieseň kolumbijskej popovej hviezdy Shakiry a juhoafrickej afro-fúznej skupiny Freshlyground je oficiálnou piesňou majstrovstiev sveta vo futbale 2010. V júli 2006 sa Freshlyground zúčastnil oficiálneho odovzdávania, ktoré sa konalo počas ukončenia majstrovstiev sveta 2006 v Nemecku.


  • Producentom piesne je John Hill, ktorý predtým pomáhal s titulnou skladbou z albumu Shakira z roku 2009, Vlčica .
  • Shakira povedala, že bola poctená, že pieseň „bola vybraná ako súčasť vzrušenia a odkazu majstrovstiev sveta FIFA 2010“. Dodala: „Svetový pohár FIFA je zázrakom globálneho vzrušenia a spája každú krajinu, rasu, náboženstvo a podmienky v jedinej vášni. Predstavuje udalosť, ktorá má silu spájať a integrovať, a o tom je táto pieseň. '


  • Podľa vyhlásenia na webe Shakiry si refrén piesne požičiava obľúbený kamerunský pochodový chorál, ktorý preslávila skupina Golden Voices.
  • Pieseň sa zobrazí na Počúvajte! Oficiálny album Svetového pohára FIFA 2010 pričom výťažok pôjde na rôzne africké charity.


  • Pre Shakiru to bolo druhé priame spojenie s majstrovstvami sveta. Singel kolumbijského speváka Boky Neklam , „aj keď nejde konkrétne o futbalovú hymnu, predviedli ju a Wyclef Jean pri otváracom a záverečnom ceremoniáli podujatia 2006 v Nemecku.
  • Za prvé dva mesiace od vydania sa z piesne na celom svete predalo viac ako milión singlov, čo z nej robí najrýchlejšie sa predávajúci singel a najpredávanejší singel z majstrovstiev sveta v digitálnom veku. Je na vrchole rebríčka jednotlivcov vo viac ako 20 krajinách vrátane Argentíny, Francúzska, Nemecka, Holandska, Talianska, Poľska, Portugalska, Španielska, Švajčiarska, Švédska a hostiteľskej krajiny majstrovstiev sveta v Južnej Afrike.
  • Dominikánsky spevák a skladateľ Wifredo Vargas žaloval Shakiru a obvinil ju z krádeže prvkov z jeho piesne o piesni El Negro no Puede v podaní Las Chicas del Can. Kolumbijského speváka mnohí kritizovali aj za používanie kamerunského pochodového chorálu.
  • Shakira a Jennifer Lopez ukončili polčasovú šou Super Bowl 2020 tým, že sa spojili, aby predviedli túto pieseň. Toto bolo prvýkrát, čo boli latinskoamerickí speváci hlavnými interpretmi veľkej hry.


Zaujímavé Články