Muž na Mesiaci od R.E.M.

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Inšpiroval sa tým zosnulý komik Andy Kaufman. Keď bol teenager, R.E.M. spevák Michael Stipe videl Kaufmana V sobotu večer naživo , a odvtedy ho cituje ako obrovský vplyv.


 • Ľudia a veci uvedené v tejto piesni: Mott the Hoople, Life, Monopoly, Twister, Risk, dáma, šach, dvadsaťjeden, zápasník Fred Blassie, Elvis Presley, Moses, Sir Isaac Newton a Charles Darwin.


 • Kaufman bol známy svojimi napodobeninami Elvisa, na ktorých kedysi vystupoval V sobotu večer naživo . Stipe vyskúša jedného z nich: „Hej, zlato, strácame kontakt?“


 • Toto bolo použité ako názov pre film o Andymu Kaufmanovi z roku 1999 s Jimom Carreyom v hlavnej úlohe. R.E.M. urobil soundtrack, ktorý obsahoval túto pieseň.
 • V poznámkach k nahrávke pre Časť klamstiev, časť srdca, časť pravdy, časť odpadkov 1982-2011 , Peter Buck si spomenul, ako sa hudba k tejto piesni zišla: „„ Muž na Mesiaci “bol niečím, v čom Bill [Berry] zmenil túto jednu akordovú skladbu, s ktorou prišiel, ktorou bolo C až D ako verš piesne, a on povedal: „Neviem, čo s tým mám robiť.“ Zvykol som dokončovať niektoré Billove veci ... vymýšľal riffy, ale ja by som bol tým, kto by to dokončil. Posadil som sa a prišiel na refrén, mosty a tak ďalej. Pamätám si, že sme to ukázali Mikeovi a Michaelovi, keď prišli neskôr; Pieseň sme určite mali hotovú. Myslím, že Bill hral na basu a ja na gitare; stále sme s tým chodili. Myslím, že sme na tom mohli v skúšobnom štúdiu zahrať nejakú mandolínu. '

  Texty však boli ďalšou záležitosťou. Stipe sa snažil nájsť správne slová a bol proti času, pretože album mal čoskoro vyjsť. Skupina si namiesto práce v štúdiu vzala niekoľko dní voľna, počas ktorých Stipe počúval skladbu na kazete vo svojom požičanom aute, kým nenašiel inšpiráciu. „Keď sme sa znova spojili, Michael vošiel do štúdia, spieval„ Man On The Moon “raz a odišiel,” povedal Peter Buck v Na čas kompilácia. „Všetci sme boli ohromení. Bol to jeden z tých magických momentov, ktoré si budem pamätať dlho po slávnostnom udeľovaní cien a fotografiách, ktoré zmizli v hmle času. '


 • Andy Kaufman nebol nikdy ženatý. So svojou dlhoročnou priateľkou Lynn sa stretol v reštaurácii pri natáčaní krátkeho nezávislého filmu. Film rozprával iný príbeh o tom, ako sa stretli.
  Jessy - Pittsfield, MA
 • Text, „Mr. Fred Blassie a raňajkový neporiadok “odkazuje na Kaufmanov film Moje raňajky s Blassiem . Toto bol film, ktorý Kaufman nakrúcal, keď stretol svoju priateľku.
  Patrick -Tallapoosa, GA
 • V epizóde britskej televíznej šou Top Of The Pops 2 Michael Stipe tvrdil, že pri písaní tejto piesne to bola pocta textom a písaním Kurta Cobaina a opakované „áno, áno, áno, áno“ na konci väčšiny riadkov je vlastne jeho pokusom vložiť do piesne viac „áno“ ako Cobain áno. Stipe tvrdil, že Cobain je majster v tom, ako ich prispôsobiť, a chcel ho poraziť.
  Liam - Londýn, Anglicko
 • R.E.M. predviedli to s Eddiem Vedderom, keď boli v roku 2007 uvedení do Rokenrolovej siene slávy.
 • Potom, čo R.E.M. Michael Stipe povedal, že v roku 2011 to skončí, Michael Stipe povedal, že to bude pieseň, ktorá by mu najviac chýbala, najmä „sledoval efekt tejto otváracej basovej linky na more ľudí na konci show“, povedal. Valiaci sa kameň . „To sa ľahko spieva. Je ťažké v tom zaspievať zlú notu, “dodal.
 • Peter Care nasmeroval hudobné video na miesto v blízkosti oblasti Antelope Valley v Kalifornii. Stipe, v kovbojskom klobúku, sa po stopách Billa Berryho zastavil na zastávke kamiónu. Akonáhle tam sú, stretnú Care tending bar, zatiaľ čo Mike Mills hrá biliard a obsadenie zákazníkov sa zapojí do spevu refrénu piesne. Zosnulý Andy Kaufman sa dokonca objavuje v televízii na zastávke kamiónu, keď sa video končí.
 • Spolu s R.E.M. pieseň „Crush With Eyeliner“, bola použitá vo filme 2019 Kapitán Marvel .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: