Moviestar od Harpa

 • Táto pieseň je o niekom, kto si myslí, že je skutočne veľká hviezda, ale v skutočnosti len niektorí účinkovali v televíznej reklame.
 • Harpo je švédsky popový spevák. To bol jeho jediný hit - stal sa úspešným chovateľom koní vo svojej domovskej krajine Švédsko.
  Caroline - Zeewolde, Holandsko, nad 2
 • Jan Harpo Svennson začal pracovať ako herec vo svojej domovskej krajine Švédsko koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia, ale hudba zostala rušivým faktorom. Pripomenul na Mojo August 2009: „Začal som písať hudbu pre hry, v ktorých som bol. Všetci moji priatelia povedali:„ Mali by ste urobiť nahrávku. “

  V roku 1972 podpísal zmluvu s Polar (spoločnosť, v ktorej sídlila spoločnosť ABBA) a začal detský album s Bennym Anderssonom a Bjornom Ulvaeusom. Nebolo dokončené, takže Polar uvoľnil Harpa od zmluvy, ale zostal v kontakte s ABBA. V roku 1973 podpísal zmluvu s EMI Sweden a jeho prvý singel „Honolulu“ bol švédskym hitom.

  V tom istom roku navštívil Londýn a spojil sa s anglickým producentom Mickiem Mostom, ktorý si bol istý, že ho čaká medzinárodný úspech. Harpo nahral túto pieseň s Anni-Frid Lyngstad skupiny ABBA s doprovodnými vokálmi spievajúcimi slová „Moviestar Moviestar“. Stala sa medzinárodným hitom, dostala sa na prvé miesto v rebríčkoch vo Švédsku a Nemecku a v Británii sa umiestnila na 24. mieste. Švéd to však vysvetlil Mojo že sa stal druhým švédskym počinom po ABBA, ktorý dosiahol úspech v porovnaní s EMI, „neposlal záznamy ani do iných krajín. „Moviestar“ vydal DJM v Anglicku, kde spoločnosť EMI povedala: „Nie, zo Švédska nič nevydávame.“

  Po úspechu piesne si to EMI všimol a chcel ho späť. Nasledujúce obchodné hádky však zabránili Harpovi plne využiť jeho hit a napriek určitému sporadickému úspechu v iných európskych krajinách to mal byť jeho jediný zápis do britského rebríčka.

Zaujímavé Články