Môj nesmrteľný od Evanescence

 • Gitarista Evanescence Ben Moody napísal pre túto pieseň nadpozemský text a klavírnu partiu, pričom ju doplnil vedúcou speváčkou Amy Lee. Bola to jedna z prvých skladieb Evanescence; nahrali to na svoje prvé EP v roku 1998, ale na poslednú chvíľu sa rozhodli to odstrániť. V čase, keď vyšiel na ich hlavnom debutovom albume, Spadol „Pieseň prešla niekoľkými zmenami.
 • Texty sú podľa Bena Moodyho úplne vymyslené. Vyvolávajú ducha, ale on trvá na tom, že pieseň nemá nič spoločné s Bohom ani náboženstvom. Moody bol ešte na strednej škole, keď písal text.
 • Pôvodná verzia mala rôzne texty.

  Po „Potlačení všetkými mojimi detskými strachmi“ prišli ďalšie dva riadky:

  Vydal by som každý dych z hrudníka
  Aby som ti dal všetko, čo by moja myseľ mohla zniesť


  A namiesto:

  Tak veľmi som sa snažil povedať si to
  Že si preč
  Ale aj keď si stále so mnou
  Celý čas som bol sám


  To bolo:

  Milujem odísť
  Sám mimo dažďa
  Ale nemôžem odísť bez teba
  Milujem život bez neustáleho strachu a nekonečných pochybností
  Ale nemôžem bez teba žiť
 • Objavilo sa niekoľko rôznych verzií tejto piesne. Originál je pôvodom z roku 1998 Evanescence EP s Leeovým hlasom a zjednodušeným klavírom.

  V roku 2000 bol zaradený do Pôvod je zbierka piesní, ktoré skupina zostavila a použila ako demo. Táto verzia má pokročilejší klavír, vokály od Davida Hodgesa a niektoré produkčné efekty.

  Pieseň sa objavila v rôznych formách na iných vzorkároch a ukážkach, ktoré skupina vydala až do Spadol , a keď bol vydaný ako singel, boli pre rôzne vydania použité rôzne verzie.
 • Evanescence explodovala s ich prvým singlom ' Bring Me to Life , “, ktorý našiel publikum hladné po emocionálne nabitej rockovej hudbe, ktorú predviedla speváčka - v tej dobe vzácnosť. Ale ich druhý singel „Hello“ mal malý vplyv, pretože im hrozilo, že sa stratia. ' Môj nesmrteľný “ich vrátil k životu; rozhlasové stanice pieseň privítali a MTV video posunula a v apríli 2004, viac ako rok potom, ho odoslalo na číslo 7 v USA. Spadol bol prepustený. Do tejto doby bola Amy Lee poslednou pôvodnou členkou skupiny; hráč na klávesnici David Hodges sa dostal von ešte pred vydaním albumu a Ben Moody sa zrútil uprostred prvého turné a odišiel v októbri 2003.
 • O réžiu videa sa postaral David Mold, medzi ktorého zásluhy patrí napríklad skladba „Hey Jealousy“ od Gina Blossomsa či „Podvádzanie“ Johna Newmana. Nakrúcalo sa skôr, ako Ben Moody opustil kapelu, takže hrá hlavnú úlohu. Amy Lee je natočená v Barcelone a kráča po scéne na okraji fontány, ale nikdy nevidel jej nohy na zemi, čo naznačuje, že je nejakým duchom.
 • Amy Lee sa pravdepodobne dokáže vyjadriť k väčšine textov, pretože jej o tri roky mladšia sestra Bonnie, téma piesne Evanescence „Hello“, zomrela, keď bola mladšia.
  Ryan - East Midlands, Anglicko
 • Terry Balsamo, bývalý gitarista skupiny Cold, nahradil na tomto albume Bena Moodyho na gitare. Moody pokračoval v práci s Avril Lavigne.
  Jaysin - Dayton, OH
 • Predtým, ako to vyšlo na albume Spadol Táto pieseň bola použitá vo filme vo filme Pohreb Odvážlivec . Pieseň Evanescence Bring Me to Life “bol tiež použitý vo filme.
 • Pieseň nahrala Andrea Begley vo britskej edícii Hlas v roku 2013. Jej verzia sa umiestnila na #30 v britskom rebríčku jednotlivcov potom, čo ju naspievala vo finále, pričom pôvodná verzia Evanescence sa tiež vrátila do Top 40.

Zaujímavé Články