Plavba Rodom Stewartom

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Pôvodne to zaznamenali bratia Sutherlandovci na svojich stránkach Záchranný čln album v roku 1972. Napísal ich basgitarista Gavin Sutherland. Kryt Roda Stewarta v roku 1975 kúpil skupinu na výslnie a nasledujúci rok vydali niekoľko britských 40 najlepších hitov: „Arms Of Mary (#5) a“ Secrets ”(#35).


  • Stewart súvisí s témou piesne o návrate z domova (vysoká daň v Británii ho prinútila presťahovať sa do Ameriky) a svoju verziu nahral v Muscle Shoals Sound Studios v Muscle Shoals v Alabame so zborom zostaveným Bobom Crewe, The Four Výrobca sezón. Stala sa jeho tretím britským rebríčkom hitparád a v nasledujúcom roku bola oživená po použití ako tematickej hudby pre dokumentárny seriál BBC TV o HMS Ark Royal, ktorý tentokrát vyvrcholil na 3. mieste. Kombinovaný predaj dvoch vydaní znamenal, že sa jedná o Stewartov vôbec najpredávanejší singel vo Veľkej Británii s 955 111 predanými kópiami.


  • Medzi ďalšie akty, ktoré sa tým zaoberali, patria Robin Trower (1976), Joan Baez (1977) a Smokie (2001).


  • Stewart sa priznal v rozhovore pre rok 2010 s Mail v nedeľu 's Živý časopis že trpí nervami, keď musí vystupovať naživo alebo v štúdiu, a vždy si dá drink, než vyrazí na pódium alebo položí vokálne stopy. „Sailing“ však musel nahrávať úplne triezvy, pretože v štúdiu v Alabame nebol k dispozícii alkohol. Stewart povedal: „Je to jediná pieseň, ktorú som kedy nahral bez toho, aby som mal v sebe drink. Mojou vecou vždy bolo, aby som si pred spievaním dal malý tip; aj teraz si dám Bacardi a colu, než vyjdem na pódium. Proste to pomáha.

    „Plachtenie“ však bolo zaznamenané v Muscle Shoals, čo bola suchá oblasť. Producent Tommy Dowd ma zobudil o desiatej ráno so slovami: „Choďte sem do pol hodiny; zmiešali sme skladbu a potrebujeme vokál. ' Hovoril som si: „Robíš si srandu, nahrávaš ráno o 10.30. Potrebujem drink, aby som upokojil staré nervy. “ Bola som nadupaná, pretože nikde nič nebolo a bála som sa spievať bez jedného. Ale urobil som to a ukázalo sa, že je to jeden z najväčších, aké som kedy urobil. '
  • Sekcia rytmu Muscle Shoals podporila Arethu Franklin pri mnohých jej raných hitoch. Nahrávali tiež so skupinami The Staple Singers, Wilson Pickett a mnohými ďalšími hudobnými osobnosťami Soul, takže keď Rod Stewart cestoval do Alabamy, aby nahral túto pieseň, bol prekvapený tým, čo videl. Basgitarista skupiny Muscle Shoals David Hood, ktorý vlastnil štúdio s ďalšími tromi členmi rytmickej sekcie, nám povedal: „Rod, myslím, bol v tom čase trochu vystrašený našimi záznamami. Keď prvýkrát prišiel a uvidel nás, spýtal sa Toma Dowda, kde je kapela? A Tom povedal: „To je tá kapela.“ Myslel si, že sa na neho pokúšajú niečo natiahnuť, pretože videl týchto bielych chlapcov sedieť tam vonku pri nástrojoch. Myslel si, že skupina, s ktorou príde nahrávať, je skupina Arethy Franklinovej a bude z nej partia černochov. Takže bol k nám od začiatku podozrivý. Ale bol tiež, myslím, zastrašovaný; akonáhle zistil, kto sme a čo sme urobili, zastrašil sa tým. Najprv nechcel pred nami spievať.

    „Plachtenie“ bolo obrovským medzinárodným hitom. Nemyslím si, že to bol taký veľký hit v štátoch, ale medzinárodne to bol obrovský rekord. Hrali to pred všetkými futbalovými zápasmi, majstrovstvami sveta a všetkým. Pre Roda to bol veľký, veľký hit. A tento rekord, Atlantic Crossing, bol veľkým bodom v jeho kariére, pretože ho otvoril viac sólovej veci. Predtým bol sólovým umelcom, ale všetko to znelo ako Tváre a podobné veci. '


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: