Another One Bites The Dust od Queen

 • Je to jedna z najťažšie pochopiteľných piesní skupiny Queen. V úvodnom riadku je napísané: „Steve ostražito kráča po ulici a má strhnutý okraj. Nie je žiadny zvuk, ale zvuk jeho nôh, guľomet pripravený vyraziť ... “Posledná fráza v piesni tiež nie je„ Shoot Her “alebo„ Shooter “, ale„ Shoot Out “.


 • Aj keď to pravdepodobne nie je úmyselné, pokiaľ niekto neodviedol vynikajúcu prácu pri spájaní, línia „iný hryzie prach“ celkom jasne hovorí „rozhodnite sa fajčiť marihuanu“, ak sa hrá dozadu. To je obzvlášť zrejmé na konci trate, keď Merkúr opakuje líniu a hrajú iba bicie.
  Brandon - Mauriceville, TX, nad 2
 • Túto pieseň napísal basgitarista skupiny Queen John Deacon. Všetci štyria členovia skupiny Queen napísali piesne a každý napísal najmenej jeden hit. Deacon tiež napísal „Si môj najlepší priateľ“.

  Deacona ovplyvnila elegantná pieseň Good Times. V rozhovore s Nový hudobný expres Šikovný basgitarista Bernard Edwards povedal: „No, táto nahrávka skupiny Queen vznikla, pretože tento basgitarista strávil nejaký čas s nami v našom štúdiu. Ale to je v poriadku. Čo nie je v poriadku, je, že tlač začala hovoriť, že sme ich okradli! Môžeš tomu veriť? „Good Times“ vyšlo viac ako rok predtým, ale pre týchto ľudí bolo nepredstaviteľné, že by čierni hudobníci mohli byť takí inovatívni. Boli to len tí hlúpi diskotékari, ktorí vytrhli túto rock'n'rollovú pieseň. '


 • Deacon hral na väčšine nástrojov na dráhe: olovené a rytmické gitary, basa, obrátený klavír a ďalšie perkusie. Brian May urobil s gitarovým efektom niekoľko gitarových efektov (v medzihre) a Roger Taylor hral na bicích. Prekvapivo neexistujú žiadne syntetizátory.
 • Bubnová dráha a ručné klapky boli zacyklené. Opakujú sa v celej piesni.


 • Zatiaľ čo skupina a producent Reinhold Mack mixovali skladbu, roadie Briana Maya navrhlo, aby bolo vydané ako singel; kapele sa to nepáčilo, ale nakoniec ju prehovorili, keď Michael Jackson po koncerte navrhol rovnaký nápad.
  sebas - Tokio, Japonsko, vyššie ako 2
 • John Deacon v rozhovore v roku 1980 tvrdil, že Roger Taylor je proti bicím rytmom piesne. Toto je podložené komentármi niekoľkých postáv v časopise Dni nášho života dokumentárny film, ktorý poznamenal, že Taylor neznášal, keď mu na bicie nasadili pásku, aby stlmili zvuk.

  Bubeník to však v rozhovore s poprel Mojo časopis október 2008. Trval na tom: „Už som mal neefektívny pop pri tomto druhu hudby s piesňou„ Fun It “, Jazz album. Nikdy som nebol proti „Another One Bites The Dust“, ale bol som proti tomu, aby som ju vydal ako singel. '
 • V roku 1998 to bolo použité v reklame na zvukové systémy AIWA. V reklame sa s týmto hukotom z autorádia šoféruje nejaký chlap. Na konci reklamy si uvedomíme, že jazdí v katafalku.
 • Freddie Mercury túto trať miloval. Brian May pripomenul Mojo : 'Freddie spieval, až kým mu z hrdla nevykrvácal Another One Bites The Dust. Bol tak do toho. Chcel urobiť z tej piesne niečo špeciálne. '
 • Počas výroby filmu Rocky III Toto bolo použité v kľúčovej scéne, kde Rocky trénuje na boj. Producenti nemohli získať povolenie na použitie piesne, takže Sylvester Stallone najal Survivora, aby namiesto toho napísal pôvodnú pieseň, ktorá sa ukázala ako „ Oko tigra . '
 • Queen pôvodne váhali vydať to ako singel, ale v zákulisí po koncerte skupiny Queen na fóre v Los Angeles ich hosťujúci Michael Jackson presvedčil, že to bude hit. „Michael a všetci jeho bratia išli,“ Je to fantastická trať. Musíte to uvoľniť, '' pripomenul bubeník skupiny Queen Roger Taylor Q časopis december 2009.

  Toto stretnutie viedlo k niekoľkým nahrávkam a spolupráci medzi Freddiem Mercurym a Jacksonom, všetky zostali nevydané.
 • Weird Al Yankovic získal prvé miesto v grafe s paródiou na túto pieseň: „Another One Rides The Bus“. Na Hot 100 to prebublávalo a v roku 1981 sa umiestnilo na #104. Po niekoľkých ďalších menších hitoch pristál v roku 1984 k jedlu „Eat It“ na 12. mieste. Al už vtedy dostával povolenie od umelcov, ktorých parodoval, a potom vydal svoje piesne. .
 • Toto bol singel, ktorý skutočne zlomil kapelu v Amerike a získal si veľký ohlas medzi americkými diskotékovými poslucháčmi, pričom mnohí fanúšikovia a novinári boli presvedčení, že išlo o černocha, ktorý spieval vokály (títo ľudia očividne o Queen predtým nepočuli, a ani nie. Neviem, ako Freddie vyzeral). Skupina si príležitostne nebola istá, ako sa s tým vysporiadať - vtipkuje Roger Taylor Dni nášho života dokumentárny film o tom, že fanúšikovia kričia: „Vy ste zlí!“ na ulici a musel sa opýtať „to znamená dobro alebo čo?“
 • Toto bolo použité v reklame na rok 2016 pre Hyundai Genesis, ktorá bola prvýkrát vysielaná v Super Bowle. Na mieste Kevin Hart pomocou aplikácie Car Finder vypátra chlapíka, ktorý ju používa, aby vzal svoju dcéru na rande. Po mučení svojho nápadníka Hart hovorí: „Otec musí urobiť to, čo musí urobiť otec.“
 • Používa sa na tréning KPR, pretože jeho basová línia má takmer 110 úderov za minútu, čo zodpovedá odporúčanej rýchlosti kompresie hrudníka.


Zaujímavé Články