Vedec od Coldplay

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o vedcovi, ktorého práca tak chytila, že zanedbáva svoju priateľku. Akonáhle dostane svoje priority na pravú mieru, chce sa „vrátiť na začiatok“ a začať odznova.


 • Chris Martin uviedol, že táto pieseň je založená na jeho „katastrofách s dievčatami“. V podrobnom odhalení vysvetlil vývoj piesne: „To je len o dievčatách. Je zvláštne, že čokoľvek iné máte na mysli, či už je to pád globálnej ekonomiky alebo hrozné environmentálne problémy, vždy vás najviac dostane, keď na niekoho máte chuť. '


 • Hudobné video režírované Jamiem Thravesom („Just“ od Radiohead, „I Will Follow You into the Dark“ od Death Cab pre Cutie) je skôr vynaliezavé a všetky akcie sa vracajú dozadu, vhodné pre pieseň o návrate na začiatok. “ Začína sa to tak, že Chris Martin leží na matraci a hrá opačne, ako vidíme, ako sa tam dostal. Dozvedeli sme sa, že išiel po vidieckej ceste so svojou priateľkou na mieste spolujazdca, keď sa vyhol, aby sa vyhol ďalšiemu vozidlu, a poslal svoje auto, ako sa rúti z kopca. Jeho priateľka je vyhodená predným sklom a pravdepodobne mŕtva, ale Martin sa prebudí a zatúla, nakoniec skončí na matraci.

  Video bolo natočené s akciou vpred, potom obrátené v postprodukcii. Kľúčovou súčasťou je synchronizácia pier - zaistenie, aby Chris Martin v hotovom produkte normálne spieval. Aby to dosiahol, musel spievať dozadu, takže keď bolo video obrátené, vyzeralo to, že spieva normálne. To znamenalo naučiť sa pieseň dozadu, čo mu trvalo týždne.

  Spike Jonze režíroval spätné video k piesni „Drop“ od Pharcyde z roku 1996, ale v jednom čase a priestore sa skupina posunula dozadu po častiach. Vo videu Coldplay sa všetci pohybujú rovnakým smerom.


 • Chris Martin (od Valiaci sa kameň 14. júla 2005): „V druhom albume som si myslel, že niečo chýba. Bol som v tejto skutočne tmavej miestnosti v Liverpoole a tam bol taký starý a rozladený klavír. Naozaj som sa chcel pokúsiť vypracovať pieseň Georga Harrisona „Isn't It A Pity“, ale nepodarilo sa mi to. Potom táto pieseň vyšla naraz. Povedal som: „Môžete zapnúť rekordér?“ Keď som to spieval prvýkrát, bolo to tam vonku. '
 • Coldplay to predviedol na udeľovaní cien Video Music Awards 2003, kde získali ceny za najlepšie skupinové video, prelomové video a najlepšiu réžiu. Predstavil ich Justin Timberlake, blízky priateľ speváka Chrisa Martina, ktorý považuje Coldplay za „najlepšiu kapelu na svete“.
  Britney - Calabasas, CA


 • Potom, čo si pieseň znova a znova vypočul pre video skladbu, Chris Martin si uvedomil, aký krásny bol koniec piesne pri spätnom prehrávaní. Myslel si, že to znelo tak úžasne, že počas turné Twisted Logic od Coldplay, hneď potom, čo pieseň zahrali, sa bude hrať reverzný zvukový klip konca piesne, kým sa kapela pripraví na ďalšiu skladbu.
  Corey - Severný Wales
 • Táto pieseň bola predstavená vo filme z roku 2003 Prútený park . Hralo sa na samom konci, keď hlavná postava v podaní Josha Hartnetta prechádza letiskom a nachádza svoju skutočnú lásku, ktorú roky nevidel.
  Bretónsko - Richmond, KY
 • Slovo „vedec“ sa v texte nenachádza, hoci „veda“ sa vynára niekoľkokrát. Poznámky k linke od Nával krvi do hlavy štát: „Vedec je Dan.“ „Dan“ je Dan Keeling, muž z A&R, ktorý podpísal kapelu Parlophone.
 • Pieseň sa prvýkrát objavila na Hot 100 v októbri 2012, keď cover od skupiny Glee Cast dosiahol číslo 91.
 • Vo videu stvárnila spolujazdkyňu írska herečka Elaine Cassidyová. Je známa tým, že hrá hlavnú postavu Abby Mills v americkom televíznom seriáli CBS Harperov ostrov a Katherine Glendenning v televíznom seriáli BBC Raj . Cassidy si spomenula na nakrúcanie klipu Pošta v nedeľu 's Ty Magazín : „Na večierku som stretol režiséra, ktorý sa ma spýtal, či by som nechcel byť v popovom videu. Filmový klip bol zaznamenaný opačne, Twin Peaks -štýl, takže Chris Martin sa musel pieseň naučiť spätne -poznám to aj teraz späť. Mali sme sa bozkávať v pôvodnom scenári, ale Chris odmietol - práve sa dal dokopy s Gwyneth Paltrow. Takže som bol otrávený Chrisom Martinom! '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: