Shine A Light od The Rolling Stones

Zistite Svoj Počet Anjela

 Prehrať video

 • Mick Jagger pôvodne napísal text pre gitaristu Stones Briana Jonesa v roku 1968. Pôvodný text bol o Jonesovej drogovej závislosti, ktorá ho pomaly oddeľovala od zvyšku kapely, a pieseň sa volala „Get A Line On You“, ale nebol nikdy prepustený. Po Jonesovej smrti Jagger prepísal niektoré texty a vyšiel v roku 1972 ako „Shine A Light“. >> Kredit na návrh :
  Jake - Toronto, Kanada


 • Venetta Field (nesprávne uvedená na albume ako 'Vanetta') naspievala zálohu. Je R&B speváčkou, ktorá spolupracovala aj s B. B. Kingom, Al Kooperom, Billym Prestonom, Joeom Cockerom, Pink Floyd a Blondie Chaplin.


 • Billy Preston hral na klavíri a organe na tejto skladbe. Preston bol častým hosťujúcim hudobníkom pre The Rolling Stones a The Beatles. >> Kredit na návrh :
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, pre viac ako 2


 • Posvietiť je názov koncertného filmu Martina Scorseseho z roku 2008, ktorý dokumentuje 2 vystúpenia, ktoré The Rolling Stones hrali na koncertoch v New Yorku v roku 2006. Vo filme vystupujú Buddy Guy, Christina Aguilera a Jack White. >> Kredit na návrh :
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • V rozhovore s Slnko noviny 21. mája 2010 si Mick Jagger vybral toto ako svojho obľúbeného Exil pieseň. Vysvetlil: 'Bolo to pomerne skoré album z Olympic Studios London s Billym Prestonom. Po dokončení sme ho roky a roky nehrali na pódiu. Potom sa stal obľúbeným, keď sme ho nahrali pre Vyzlečený album. Takže 'Shine A Light' bola táto zábavná vec, ktorá začala ako niečo, čo ste v tom čase urobili raz a už ste sa k tomu nevrátili.'


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: