Svet je tvoj od Nas

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň sa zaoberá problémami, ktorým Nas čelil, keď vyrastal v New Yorku, alebo ako to nazýva v tejto piesni „The Rotten Apple“. Niektoré z výziev, ktoré rapuje o prekonaní, zahŕňajú chudobu, násilie a rasistických policajtov.


 • Pete Rock produkoval túto skladbu, ktorá je založená na ukážke 'I Love Music' od jazzového hudobníka Ahmada Jamala. Rock hral Jamalov album z roku 1970 Prebudenie keď počul skladbu a začal integrovať bicie. Keď Nas počul, čo má v pláne, rapper navrhol, aby Rock namiesto toho zaspieval háčik, čo aj urobil.

  V tejto skladbe je tiež samplovaná skladba „It's Yours“ od T La Rocka.


 • Nápad na názov dostal Nas z filmu Zjazvená tvár . Vo filme je postava Al Pacina Tony Montana vo svojom sídle, keď okolo preletí vzducholoď so správou „Svet je tvoj“. Vzducholoď propagovala Panamerické aerolínie, ale Montana v solipsistickom stave to považovala za znamenie.


 • The Illmatic album bol Nasovým debutom, takže predstavoval jeho doterajší život. V rozhovore pre Songfacts povedal, že veľa z toho predstavuje obdobie od jeho 16 rokov až po štyri roky neskôr, keď to vyšlo. Za ten čas sa postaral o to, aby to nevyzeralo ako staré. 'Videl som, čo funguje, čo nefunguje,' povedal. „Videl som umelcov robiť zlé rozhodnutia. Dôveroval som zvuku a že poslucháč by sa s tým zvukom, ktorý skutočne predstavuje väčšinu prvkov hip-hopovej hudby, naozaj cítil pohodlne.
 • Q-Tip vytvoril remix tejto piesne s novým textom. Vyšiel ako singel a mal aj vlastný videoklip.


 • Jay-Z, ktorý sa v istom momente stal zatrpknutým rivalom Nasa, to vyskúšal v refréne svojho prvého singla 'Dead Presidents'. >> Kredit na návrh :
  Donovan Berry - El Dorado, AR, pre viac ako 2
 • Nas predpovedal narodenie svojich dvoch detí na tejto skladbe, keď rapuje:

  Pomenoval som svoju dcéru slovom, ktoré najlepšie vystihuje môj život
  Moja sila, syn môj, hviezda bude mojím vzkriesením


  Nas mal neskôr dcéru Destiny, po ktorej nasledoval syn menom Knight.
 • Niekoľko rokov po vydaní tejto piesne si basketbalová hviezda Shaquille O'Neal privlastnil podobnú frázu – „The World Is Mine“, ktorú skrátil na TWIsM. Nechal si túto skratku vytetovať a pod týmto názvom založil nahrávaciu spoločnosť a odevnú líniu.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: