Vráťte sa do The Beatles

 • Skoršie verzie obsahujú riadok „Nekopem žiadnych Pakistancov“. Pieseň začala ako komentár k imigrácii, ktorý ľuďom povedal, aby sa „vrátili“ do svojich vlastných krajín. Cieľom bolo zosmiešniť britských protiimigračných zástancov. Paul McCartney, ktorý pieseň napísal a spieval olovo, to lepšie myslel a text urobil príjemnejším.
 • „Get Back“ bude názov albumu a dokumentárny film o jeho vzniku. Beatles prestali koncertovať v roku 1966 a do roku 1968 ich obliekli, ale po nakrútení albumu opäť oživili svoju vášeň pre výkon. Ahoj Jude „Propagačný film v septembri toho roku pred živým publikom. Energickí z úsilia súhlasili s dokumentom; koncepcia bola „Vrátiť sa“ ku koreňom The Beatles a hrať nové piesne pre živé publikum bez akýchkoľvek štúdiových trikov.

  Pieseň „Get Back“ bola najbližšie k zachyteniu tohto ducha. Produkoval George Martin a bol vydaný ako nadväzujúci singel k piesni „Hey Jude“ v apríli 1969 (o mesiac neskôr v Amerike) a bol ďalším blockbusterom skupiny, ktorý sa vo väčšine oblastí umiestnil na 1. mieste.

  Album sa stal niečím úplne iným ako živý set, ktorý plánovali. Glyn Johns, ktorý relácie navrhol, bol požiadaný, aby to zostavil zo skutočne skúšobných pások. Potom, čo zostavil album, sedel okolo Nechaj to tak Dokument bol upravovaný z filmových záberov skupiny The Beatles, ako skúšajú v štúdiu a hrajú na streche. Počas tejto doby The Beatles vyrobili Abbey Road album, vydal ho a rozišiel sa.

  Na produkciu Dostať späť album, ktorý dostal nový názov Nechaj to tak . Spector vzal kazety a pridal orchestrácie svojou technikou „Wall Of Sound“ a album, ktorý mal predstavovať surový zvuk The Beatles, ktorý sa vracia ku svojim koreňom, bol vydaný ako vysoko produkovaná labutia pieseň 8. mája 1970, potom ako sa rozišiel.
 • The Beatles skvele predviedli túto pieseň zo skupiny strecha spoločnosti Apple Records 30. januára 1969, ktorých zábery slúžia ako vyvrcholenie ich Nechaj to tak dokumentárny film. Skupina vedela, že sa to celkom rýchlo vypne, a preto držala mamu o predstavení, ktoré bolo navrhnuté tak, aby propagovalo singel a ukončilo ich film. Predtým, ako polícia vytiahla zástrčku, absolvovali tri zábery „Get Back“. Plán vyšiel: Nielenže sa film skončil, ale zvuk (vrátane ich žartovania) bol použitý pri rôznych úpravách hry „Get Back“, aby to naživo vyzeralo a dodalo to nejaký charakter.
 • The Beatles boli v ich začiatkoch hudobnými bojovníkmi a väčšinu nocí hrali v kluboch hodiny. Singel „Get Back“ sa datuje do tých čias a bol inzerovaný ako „The Beatles, ako to príroda zamýšľala“.
 • Jedna verzia beží 3:11 a obsahuje falošný koniec o 2:34, po ktorom sa McCartney vracia s hovoreným veršom:

  'Vráť sa, Loretta, tvoja mama na teba čaká, má topánky na vysokom podpätku a sveter s nízkym výstrihom, vráť sa domov, Loretta.'

  Verzia albumu je o niečo kratšia (3:09) a túto časť vynecháva. Začína sa to kúsok zo zákulisia ladenia kapely počas relácie k piesni 27. januára 1969. Počujeme, ako John Lennon žartuje v prvom riadku („Jojo bol muž, ktorý si myslel, že je samotár, ale vedel, že to nemôže trvať ') tým, že povedal:

  'Sladký loretanský tuk, myslela si, že je upratovačka, ale bola panvica.'

  Na konci tejto verzie albumu počujeme povzbudzovanie a potom McCartney hovorí: „Vďaka Mo“ v reakcii na Ringovu manželku Maureen, ktorá tlieskala. Lennon potom hovorí: „Chcel by som sa vám poďakovať v mene skupiny i za nás a dúfam, že sme úspešne zvládli konkurz.“ Táto časť pochádza z živého vystúpenia na streche.
 • Billy Preston na tejto skladbe hral na klavíri a stal sa jediným hosťujúcim umelcom, ktorý získal kredit za singel skupiny Beatles, keď bol zaradený do skupiny „The Beatles with Billy Preston“.

  Preston bol pre skupinu salvou a iskrou. 10. januára 1969 George Harrison skončil a takmer nadobro odišiel. 21. januára sa vrátil do práce, ale napätie pretrvávalo. Na druhý deň sa ukázal Preston a skupinu pozinkoval; hral v seriáloch „Get Back“ a „Get Back“ Nenechaj ma sklamať , “a zúčastnil sa zasadnutí pre niekoľko ďalších skladieb.

  Beatles sa stretli s Prestonom v roku 1962, keď obaja hrali v Nemecku, ale odvtedy sa nevideli. Bol to Harrisonov nápad, aby ho priviedol; potom, čo George opustil Nechaj to tak relácie, videl Prestona v zhode s Rayom Charlesom a zariadil mu, aby sa pridal k The Beatles. Mať ho v štúdiu zmiernilo napätie a uľahčilo skupine odložiť osobné konflikty a nahrať album.
 • Tlačová správa na podporu singla obsahuje tento citát od McCartneyho: „Sedeli sme v štúdiu a vymysleli sme to zo vzduchu ... začali sme tam písať slová a potom ... keď sme to dokončili, nahrali sme v Apple Studios a prerobili to na pieseň, na ktorej by ste mohli pobehovať na pobreží. “
 • Lennon tvrdil, že ide v podstate o prepísanie ich piesne Lady Madonna z roku 1968.
 • Priaznivci Beatles našli v ich textoch veľa skrytého významu a niekedy aj kapela. V jeho roku 1980 Playboy John Lennon v rozhovore tvrdil, že Paul sa pozeral na Yoko v štúdiu, keď spieval text „vráťte sa tam, kam kedysi patríte“. John si bol istý, že ju nerešpektuje.
 • McCartney dostal nápad na názov „Get Back“ z textu „Get back to where you should be“ z piesne, ktorú napísal George Harrison s názvom „Sour Milk Sea“, ktorú nakoniec nahrala Jackie Lomax. McCartney zmenil riadok na: „Vráťte sa tam, kam ste kedysi patrili.“
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Špekulovalo sa, že postava 'JoJo' bola založená na Josephovi Melville See Jr., prvom manželovi Lindy McCartneyovej, ktorý pochádzal z Tucsonu v Arizone. McCartney to poprel a vysvetlil to vo svojej autobiografii z roku 1988 Mnoho rokov odteraz že on a Linda boli v dobrom vzťahu so Seeom, ktorý používal krstné meno Melville, a že „JoJo“ bola „imaginárna postava, napoly muž a napoly žena“.

  Linda navštevovala University of Arizona v Tucsone a v roku 1979 tam s Paulom kúpili ranč. Pokiaľ ide o Joseph Melville See, nikdy sa znova neoženil a v roku 2000 sa zabil v Tucsone.
 • Klavírne sólo Billyho Prestona bolo spontánne. povedal New Jersey Asbury Park Press v roku 2000: „Hral som Fender Rhodes v hre„ Get Back “. Len mi povedali: „Choď sólo!“ Nečakal som, že budem robiť sólo. Keď sme skúšali, nehral som sólo. '
 • Posledná verzia piesne The Beatles, ktorú hrali na streche spoločnosti Apple, si môžete vypočuť v široko -ďaleko pašovaných „strešných reláciách“, pri ktorých McCartney zosmiešňuje políciu pri ich zatváraní. Môžete ho počuť ad-lib v riadkoch „Boli ste príliš dlho vonku, Loretta! Opäť ste hrali na strechách! To nie je dobré! Vieš, že sa to tvojej mame nepáči! Ach, hnevá sa ... dá vás zatknúť! Dostať späť!'

  Upravená verzia predstavení na streche bola vydaná na serveri Zborník 3 zbierka v roku 1996.
 • Niektorí z interpretov tejto piesne zahŕňajú: The Bee Gees, The Crusaders, Dizzy Gillespie, Al Green, Elton John, The London Symphony Orchestra, The Main Ingredient, Nitty Gritty Dirt Band, Billy Preston, Kenny Rogers, The Royal Philharmonic Orchestra , The Shadows, Status Quo, Rod Stewart, Ike a Tina Turner a Sarah Vaughan.
 • V roku 2003 dali Paul McCartney a Ringo Starr povolenie spoločnosti Apple Records na prepracovanie albumu a odstránenie produkcie Phila Spectora. Výsledkom je vyzlečená verzia s názvom Nech je to ... nahý , o ktorom McCartney tvrdí, že to skupina zamýšľala.
 • McCartney to hral v polčase Super Bowlu 2005. To bol rok po tom, čo sa počas polčasovej šou odhalili prsia Janet Jacksonovej, a tak NFL trvala na čine, ktoré nevyvolá kontroverzie ani neposunie obálku. McCartney sa zmestil.

Zaujímavé Články