Single Ladies (Nasaďte si naň prsteň) od Beyoncé

 • V tejto piesni Beyoncé vyzýva všetky slobodné dámy, aby vyhodili svojich priateľov, ak to nenavrhnú. Jej muž vystúpil: Po dvojročnom randení ona a Jay-Z sa vzali 4. apríla 2008, asi päť mesiacov pred vydaním tejto piesne. V rozhovore s Esencia Podľa časopisu Beyoncé, keď sa v apríli 2008 vydala za Jay-Z, nechcela ani zásnubný prsteň, takže sa dá bezpečne predpokladať, že texaská speváčka predviedla túto pieseň ako svoje divoké alter-ego „Sasha“.


 • Táto optimistická tanečná skladba ponúka rytmus, ktorý poskytli The-Dream a Tricky Stewart, duo za Rihannin „Umbrella“. Pieseň napísali spolu so svojim spoločníkom Kukom Harrellom a Beyoncé.

  The-Dream pre The Boombox povedal, že pri písaní pre ženy rád nadväzuje na ich osobné príbehy. 'Témy sa menia na základe toho, čím vo svojom živote prechádzate,' povedal. „Beyoncé prežívala manželstvo po prvý raz v živote, keď som napísal„ Single Ladies “, ale požehnanie je v tom, ako ma vychovali a v čom som jeho princíp, a v tom, ako sa [manželstvom] cítim. Napísal som pieseň o vzťahu, ktorý sa začína, ale spieva: „Ak sa ti to páči, mal si mu dať prsteň“, čo znamená veľa. [To znamená], že „som v poriadku s týmto typom dievčat“, čo muži chcú počuť a ​​ženy chcú povedať.
 • Toto bolo vydané ako singel spolu s piesňou ' Keby som bol chlapec . ' Beyoncé napísala v liste svojim fanúšikom v čase ich vydania, že je „práve teraz na inom mieste a chcela som, aby ľudia videli moje mnohé stránky“ a skutočne tieto dve piesne majú úplne odlišné perspektívy.


 • Toto aj „If I Were a Boy“ boli vydané so sprievodnými čiernobielymi videami od Jakea Navu, ktorý tiež urobil klipy pre Beyoncého „Crazy In Love“ a „Baby Boy“.

  Vo videu „Single Ladies“, na ktorom je Beyoncé a dva look-a-like tanec, texaská speváčka a jej kamaráti ukazujú smerom k svojim svadobným prstom, pretože vyzývajú dámy, aby našli muža, ktorý by si mal „dať prsteň“ na to. “ Tanec bol inšpirovaný legendárnym choreografom a režisérom Bobom Fosseom.

  Z videa sa stal internetový fenomén a na YouTube sú zverejnené tisíce domácich verzií. Vysvetlila Beyoncé Sunday Times 10.05.09, že myšlienkou proma bol film zo 60. rokov o rutine Boba Fosseho, Mexické raňajky, v ktorom sa predstavila jeho manželka Gwen Verdon. Spomenula si; „Videl som video na YouTube. Mali obyčajné pozadie a bolo to natočené na žeriav; bolo 360 stupňov, mohli sa pohybovať. A povedal som: 'Toto je geniálne.' Ponechali sme veľa choreografií Fosse a pridali sme vec na juh-nazýva sa to J-setting, kde jeden človek niečo urobí a druhý nasleduje. Bola to teda zvláštna zmes, podobná piesni, ktorá je takmer ako detská riekanka, 'oh-oh-oh' a zlovestné akordy. Je to teda ako väčšina mestských choreografií zmiešaných s Fosse - veľmi moderná a veľmi vintage. Minuli sme celý rozpočet na video k (predchádzajúcemu singlu) If I Were a Boy a pri tejto piesni sme nemali ani liečbu. Je to teda najlacnejšie video, aké som kedy urobil. Ani na chvíľu som si nemyslel: „Toto bude pohyb.“
 • Text piesne „Dostal som ma užšie v mojich deréonských rifliach“ je záslepkou pre House of Deréon, rad oblečenia od Beyoncé a jej matky Tiny Knowles.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Beyoncé počas vystúpenia v centre BankAtlantic Center na Floride prerušila koncert uprostred tejto piesne. Potom odovzdala mikrofón mužskému fanúšikovi, ktorý oznámil: „Beyoncé, povedal si mi, či sa mi to páči, musím na to dať prsteň.“ Potom klesol na jedno koleno, vyrobil prsteň a pred 20 000+ davom požiadal svoju ohromenú priateľku, aby si ho vzala. Jeho priateľka, zdanlivo šokovaná, prikývla, že áno.
 • To vyhralo v roku 2009 MTV VMA za najlepšie video. Skôr počas ceremónie viedla strata skladby v kategórii Najlepšie ženské video k piesni „You Belong With Me“ od Taylor Swift k kontroverzii počas ceremónie. Prejav prevzatia cien Taylor Swift prerušil Kanye West, ktorý ju chytil za mikrofón a začal sa chváliť, že hudobný klip tejto piesne je „jedným z najlepších videí všetkých čias!“ Swift nebola schopná dokončiť svoj schvaľovací prejav, neskôr, keď si Beyoncé prevzala ocenenie za video s touto piesňou, pozvala tínedžerskú speváčku späť na pódium, aby dokončila svoj príhovor.
 • Beyoncé sa zamyslela nad ikonickým videom Billboard časopis: „Zo všetkých mojich videí bola„ Single Ladies “najlacnejšia, zabrala najmenej času a nakoniec bola najikonickejšia. Ale akonáhle sme sa dostali na scénu, bolo to, počkajte chvíľu. Je to niečo zvláštne. '
 • Beyoncé triumfovala na Grammy 2010, získala šesť cien, čo je nový rekord pre väčšinu cien Grammy, ktoré v jednom roku získala sólová interpretka. „Single Ladies (Put a Ring on It)“ získala tri z nich: Pieseň roka, Najlepší ženský spevácky výkon R&B a Najlepšia pieseň R&B. Beyoncé tiež vyhrala za najlepší ženský popový spevácky výkon (' Ahoj '), Najlepší tradičný výkon R&B (' Nakoniec ') a najlepší súčasný album R&B ( Som ... Sasha Fierce ).
 • K Beyoncé sa pridali jej dievčatá z Destiny's Child - Kelly Rowland a Michelle Williams - keď v polčase Super Bowlu v roku 2013 predviedla úryvok tejto piesne.
 • Anglická cirkev je spoluvlastníkom tejto piesne investovaním do obchodu s právami k hudbe Hipgnosis. Medzi ďalšie skladby, ktoré spoluvlastnia, patria pieseň Rihanna 'Umbrella' a Justin Timberlake ' SexyBack . '


Zaujímavé Články