Slave To The Rhythm od Michaela Jacksona

 Prehrať video

  • Túto pieseň pôvodne napísal a nahral Michael Jackson v roku 1989 Nebezpečné sessions a prvýkrát sa objavila na internete v roku 2010. Neautorizovaná prepracovaná verzia, ktorá do mixu pridala vokály Justina Biebera, unikla v roku 2013 podporená sériou Bieberových tweetov. Po podaní sťažnosti na porušenie autorských práv a verzie, ktorá sa zobrazuje na stránke, bola rýchlo odstránená Xscape album je bez Biebera.


  • L.A. Reid, predseda Epic Records, ktorý bol výkonným producentom Xscape , pracoval na pôvodnej základnej skladbe v roku 1989 s Babyface. Spomenul si na billboard časopis, že Jackson nahral svoj vokál 24-krát. 'A nebolo to raz a opraviť zlú poznámku,' povedal. 'Nie, spieval pieseň zhora nadol 24-krát bez prestávky v kúpeľni, bez prestávky na vodu, bez 'Daj mi chvíľu'.' Spieval pieseň a povedal: „Dobre, daj mi ďalšiu skladbu, dokážem to lepšie,“ a urobil to znova. „Toto dokážem. Daj mi ďalšiu skladbu“ a urobil by to znova. .'
  • Sony Mobile použil úryvok piesne v 90-sekundovej reklame na mobilný telefón Xperia Z2.


  • Hologram Michaela Jacksona sa objavil na pódiu, aby zahral pieseň na udeľovaní cien Billboard Music Awards 2014. Osvetlený obraz ukradol show tým, že presne napodobňoval slávne tanečné pohyby zosnulého kráľa popu.
  • Pieseň označila za míľnik Michaela Jacksona 50. hit Hot 100.


  • To znamenalo návrat do Hot 100 pre L.A. Reida ako skladateľa po 20-ročnej prestávke. Naposledy sa dostal do rebríčka v roku 1994 so skladbou Toni Braxton „You Mean the World to Me“, ktorá sa umiestnila na 7. mieste. Po tom, čo sa Reid podieľal na tvorbe mnohých hitov pre ľudí ako Braxton, Whitney Houston, Boyz II Men a Bobby Brown, sa Reid začiatkom 90. rokov začal zameriavať na svoju vtedajšiu úlohu spoluprezidenta LaFace Records.


Zaujímavé Články