Šňupací tabak od Slipknot

  • Vedúca speváčka Corey Taylor (od Kerrang! 19. júla 2008): „Toto je pomalé. Je to ďalšie osobné. Opäť, bez pomenovania mien, je to o niekom, kto mi veľmi pomohol a myslel som si, že to cíti rovnako ako ja a potom ma skutočne sklamal. Zároveň bolo dobré, že to urobila, pretože to bolo to posledné zatlačenie na to, aby som na to prišiel. Texty sú dosť zrozumiteľné. “
  • Táto pieseň je o tom, ako je duša hlavného hrdinu príliš temná na to, aby do nej mohla vniesť láska, a hovorí niekomu, aby sa od nej dostal. Je tma a dumá, predstavuje maniodepresívne jamky depresie alebo prinajmenšom dno cyklu. Slipknot je obzvlášť temná Nu-Metal kapela a je to celkom typické.
  • V krátkometrážnom videu nie je bielovlasý písací stôl s dapper motýlikom za sklenenou tabuľkou nikto iný ako herec Malcolm McDowell-najlepšie známy ako hlavný droger Stanleyho Kubricka. Mechanický pomaranč . Ó, moji bratia, toto bol výnimočne hororový okamih fanúšikovského stláčania.
  • Napriek tomu, že Slipknot majú o niečo úskalia - v britských singlových rebríčkoch sa im darí oveľa lepšie ako v ich domovskej krajine - ich albumy naďalej predávajú zlato a platinu po celom svete. „Snuff“ pochádza z albumu z roku 2008 Všetka nádej je stratená , ktorá zaradila o niekoľko platín menej ako ich predchádzajúce albumy, ale predávala zlato a platinu vo viacerých krajinách sveta ako kedykoľvek predtým, a taktiež sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku albumov v 5 krajinách. To naznačuje, že Slipknot možno smeruje k „kultovému“ stavu, čím sa vyhýba úspechu hlavného prúdu, ale teší sa veľmi lojálnej špecializovanej popularite. Dokonca aj vo svojom domovskom meste Des Moines v Iowe len zriedka robia správy.

    Tiež to niečo hovorí, že jeden z týchto predajov albumov č. 1 sa uskutočnil vo Švédsku, kde sídlia niektoré z najvýznamnejších metalových skupín v histórii a pravdepodobne je jedným z rodísk death metalu. V Škandinávii berú svoj kov veľmi, veľmi vážne.
  • Slovo „šnupavý tabak“ pôvodne znamenalo plechovku rozdrvených tabakových listov, určených na vdýchnutie nosom. Tieto praktiky zasiahli svet (najmä Európu a Áziu) do 17. storočia. Keď obecný králik údil tabak, šnupavý tabak sa stal spôsobom, ako si vychutnať nikotín.
  • Skúsený spevák Frank Watkinson nahral a vyzlečená verzia na YouTube v auguste 2020. Jeho prevedenie, ktoré transformuje Slipknotovu emocionálnu pieseň na akusticko-ľudový slzotvorný hit, sa stalo virálnym koncom tohto roka.


Zaujímavé Články