Pieseň 2 od Blur

 • Toto je tiež známe ako 'Whoo-Hooo', čo je refrén. Názov nie je v texte, pretože názov „Song 2“ bol pôvodne iba pracovným názvom a Blur ho tak predstavil počas živých vystúpení. Fanúšikovia pieseň čoskoro identifikovali ako „Pieseň 2“ a názov sa zasekol.
  Kyle - Newborough, MT
 • S hlasnými gitarami a záhadnými textami to skupina napísala, aby si robila srandu z grungeovej hudby, ktorá bola v tej dobe v Amerike veľká. Nakoniec to bol najväčší hit Blur v USA. V Anglicku sú obrovské, ale v štátoch sa nikdy nechytili.
 • Povedal to Blurov basgitarista Alex James Q Magazín 1001 najlepších piesní vôbec: „Pamätám si, že som v ten deň mal naozaj strašnú spotenú kocovinu. A bolo veľmi slnečno. Boli sme v Mayfair Studios, Primrose Hill a pokúšal som sa vymyslieť názov televíznej šou, ktorú priateľ robil o rockových manželkách. Potom mi došlo: „Hity a pani!“ Preto som si myslel, že to je moja práca na celý deň. Je to skutočne zhrnutie piesne 2. Vôbec sme na to nemysleli. Graham (Coxon) postavil dve súpravy, Dave (Rowntree) a Graham začali hrať na bicie súčasne, v tomto skutočnom „aggro“ rytme. Potom sú refrénom dve skreslené basy a Damonov sprievodný vokál. Bolo to trochu návrat. Vždy sme robili bezmocné vyhadzovanie, aj keď možno to nie je to, čím sme známi. “
 • Toto je druhá skladba na disku CD, druhý singel z albumu, v Británii sa dostal na 2. miesto a trvá 2 minúty.
 • Pri udeľovaní cien MTV Video Music Awards 1997 bola nominovaná za najlepšie skupinové video. V klipe režírovanom Sophie Muller (Annie Lennox, No Doubt), silné zosilňovače posielajú členov kapely, ktorí narážajú na múry, keď sa zbor rozbehne.
 • V reklamách to používali dvaja rôzni výrobcovia automobilov: Mercedes-Benz to použil na propagáciu svojich automobilov triedy S, Nissan to použil pre The Sentra. Používal sa aj v reklamách na videohry FIFA '98 a pre procesory Pentium II.
 • Toto bolo použité v epizóde seriálu Simpsonovci v scéne, kde Homer a chalani idú do Super Bowlu. Tiež sa to objavilo na Južný park epizóda „Stanleyho pohár“.
 • Toto bolo tiež uvedené v mnohých traileroch k filmu Hviezdna loď Troopers . Ako sa stáva bežným, pieseň sa v samotnom filme neobjavila.
  Kei - Salem, OR
 • V jednom momente si Blur nebol istý, či je to dokonca uchádzač o zaradenie do albumu, pretože ho považoval za príliš krátky. Ich americkej nahrávacej spoločnosti sa to však páčilo. Je to pravdepodobne ich najobľúbenejšia pieseň, určite najznámejšia.
 • Kapela sa pokúsila pridať k nahranej verzii väčšiu produkciu a dokončiť ju, ale neúspešne. Vnímali to ako zážitok z učenia. Basgitarista Alex James hovorí, že to bolo „Uvedomenie si, že nemusíte leštiť všetko. Niekedy to, čo urobíš ako prvé, je, keď to myslíš vážne. '
  Adam - Dewsbury, Anglicko
 • Povedal producent Stephen Street Q časopis marec 2009, že „Damonov sprievodný vokál bol čistý blábol, ale fungoval tak dobre, že som navrhol, aby sme do toho šli. Potreboval len ubezpečenie, že to, čo urobil, je dobré. “
 • Podľa Q časopis, silný hluk v piesni je dvakrát hraná basa Alexa Jamesa. Alex to nevedel, kým mu to o niekoľko rokov neskôr nepovedal Stephen Street. Nevedel si spomenúť, ako to robí.
 • Pôvodná verzia Damona Albarna bola o tretinu pomalšia - melódiu urýchlil gitarista Graham Cozon. Povedal Albarn v Ostrov šumov Daniel Rachel: „Je to určite lepšie, ako to skončilo. Len čo sa počujem, že robím niečo, čo som robil, predtým urobím niečo iné. Idem inou cestou alebo len pôjdem dole alebo hore. Neznesiem, aby som sa opakoval. Hneď ako som niečo dokončil, pomyslel som si: „To je strašné. Dobre, začnem znova. “
 • Toto bolo vydané ako B-strana „Tender“ v roku 1999. Dôvodom bolo, že „Swamp Song“, pôvodne B-strana, bol zaradený do 13 .
  Ben - Mount Laurel, New Jersey
 • Toto bolo použité na Prezývka (2004) v tretej sérii epizódy „Blowback“, počas scény automobilovej naháňačky. Bol tiež použitý v prvej sezóne Nikita (2010) v epizóde „Rough Trade“ počas spomienky na bojový tréning titulnej postavy.
 • Toto bola cvičná pieseň pre anglického bojovníka zmiešaných bojových umení Michaela Bispinga, ktorý v roku 2016 usporiadal šampionát UFC v strednej váhe a neskôr vstúpil do siene slávy UFC.

Zaujímavé Články