Steal My Sunshine od Len

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto svieža, no pomerne hlučná melódia je postavená na vzorke diskotékového hitu „More, More, More“ od Andrea True Connection.


 • V Len nie je žiadny Len - meno pochádza od jedného z ich priateľov. Skupina začala ako torontské bratsko-sesterské duo Marca a Sharon Costanzo; vydali dva albumy v alternatívnom rockovom duchu a potom pridali troch členov na ich album z roku 1999 Bum Rush nezastavíte . Skladbu „Steal My Sunshine“ napísal Marc Costanzo s Greggom Diamondom, ktorý napísal skladbu „More, More, More“ a získal tiež uznanie ako skladateľ. Len mal menší britský hit s následnou skladbou „Cryptik Souls Crew“, ale v Amerike a Kanade sú prototypom jedného hitu.


 • Povedal Marc Costanzo Stereogum príbeh piesne:

  „Bol som na vonkajšom festivale elektronickej hudby na severe, ako rave, a práve ma zastihla noc. Pieseň je o tom, ako som sa cítil, a potom to bolo prehnané tým, že sedím uprostred poľa a pozerám sa na hviezdy, asi 1000 stôp od pódia a sledujem, ako všetci tancujú o 3:00. A napísal som časť z toho na mojej nohe a veľa z toho na obrúsku.

  A potom sme sa stretávali u Brendana [Canning, z Broken Social Scene] a Brendan nakoniec hral na nahrávke Andrea True Connection a práve vtedy som to samploval. Zamotal som to do slučky a tie dve som len spojil.“


 • 'Steal My Sunshine' sa prvýkrát objavilo v marci 1999 na soundtracku k filmu Choď hľadiac na Katie Holmes. Bol zahrnutý na Lenovom albume Nemôžete zastaviť Bum Rush v máji a vydaný ako singel v júli. Je to veľmi letná pieseň, ale hitom sa stala až začiatkom zimy a 13. novembra sa umiestnila na 9. priečke v Amerike.
 • Len dostal na hudobné video rozpočet 150 000 dolárov. Minuli z toho toľko na alkohol, že rozbili hotelový servisný výťah, keď sa snažili naložiť všetok alkohol.


 • V roku 2011 Parky a rekreácia epizóde 'Camping', postava Amy Poehler hrá túto pieseň, zatiaľ čo sa snaží prísť s veľkým nápadom, ako nadviazať na jej úspešný Harvest Festival. „Počúvam 'Steal My Sunshine' od Lena,“ hovorí. 'Jeden hit, rovnako ako ja.'

  Pieseň bola použitá aj na:

  Cold Case ('Resolutions' - 2004)
  Pán Robot ('eps1.2_d3bug.mkv' - 2015)
  Južný park („Lov na Skank“ – 2016)
  Budúci muž („Predhra k apokalypse“ – 2017)
 • Koniec 90. rokov bol plný nu metalových a chlapčenských kapiel, no bolo tu miesto pre slnečný pop od Smash Mouth a Sugar Ray, ktorý sa k tejto skladbe dokonale hodí.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: