Strangers in the Night od Franka Sinatru

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň pôvodne napísal Ivo Robic pre hudobný festival v chorvátskom Splite; Robic neskôr nahral jeho verzie v chorvátčine („Stranci u Noci“) a v nemčine („Fremde in der Nacht“). Anglické texty o láske na prvý pohľad napísali Charles Singleton a Eddie Snyder.


 • Bert Kaempfert to pre film prepísal Muž by mohol byť zabitý a pieseň bola použitá ako motív filmu. V roku 1967 získal Zlatý glóbus za najlepšiu pôvodnú pieseň vo filme. Okrem toho pieseň vyhrala v roku 1966 Grammy v štyroch rôznych kategóriách: Record Of The Year; Najlepšia aranžmán sprevádzajúca speváka alebo inštrumentalistu (aranžérom bol Ernie Freeman); Najlepší popový vokálny výkon, muž; a Najlepšia skonštruovaná nahrávka – neklasická (inžinieri boli Eddie Brackett a Lee Herschberg).


 • Medzi ďalších interpretov, ktorí prebrali túto pieseň, patria Shirley Bassey, Hal Blaine, James Brown, Vikki Carr, Petula Clark, Engelbert Humperdinck, Brenda Lee, Peggy Lee, Barry Manilow, Al Martino, Johnny Mathis, Bette Midler, Matt Monro, Jim Nabors, Wayne Newton, Johnny Rivers, Sandpipers, Kate Smith, Supremes, Mel Torme, Ventures, Andy Williams a Young-Holt Unlimited. >> Kredit na návrh :
  Jerro – New Alexandria, PA, pre 3


 • Pre Sinatru to bola veľká návratová pieseň, ktorá sa stala jeho prvým popovým hitom číslo 1 za posledných 11 rokov. Jeho predchádzajúcim vrcholom hitparády bol „Learnin“ The Blues v roku 1955. >> Kredit na návrh :
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Sinatra ad-libled 'Dooby dooby doo' záverečný scat. Iwao Takamoto, animátor, ktorý vytvoril kresleného psa Scooby-Doo, povedal, že inšpiráciu na pomenovanie svojej postavy dostal zo Sinatrovej ad-lib.

  Scooby Doo sa prvýkrát objavil v televíznom seriáli v roku 1969 Scooby-Doo, kde si! asi rok po tom, čo Sly & the Family Stone vydali skladbu Everyday People, hit číslo 1 s riffom v sinatrovskom štýle:

  A tak ďalej a tak ďalej a scooby dooby doo


 • Sinatra tou piesňou opovrhoval a nazval ju „kúskom s--t“. Aj keď to bol jeho najväčší hit za 11 rokov, spevák toto číslo nikdy nezaradil do žiadneho zo svojich špeciálov z konca 60. rokov.
 • Na tejto skladbe hral na rytmickej gitare country hviezda Glen Campbell, ktorý bol vtedy najatým hudobníkom. Podľa Campbella bol jedným zo štyroch gitaristov a ako jediný používal kapodaster (hral na E-Flat). Pieseň nacvičili asi 15-krát, kým prišiel Sinatra, potom urobili len tri nahrávky, kým producent Jimmy Bowen zastavil reláciu a vybral prvú nahrávku.

  Campbell bol umiestnený vedľa Sinatrovej speváckej kabíny a nemohol prestať hľadieť na speváka, keďže to bol, viete, Frank Sinatra. Po stretnutí si bol Campbell istý, že na Sinatru zapôsobil, no neskôr sa od Bowena dozvedel, že si jeho pozornosť získal z iného dôvodu. 'Chcel vedieť, kto je gitarista,' povedal Bowen Campbellovi. 'Frank povedal, že si sa naňho neprestal pozerať a myslel si, že túžiš.' (Ako je uvedené v Campbellovej autobiografii Štrasový kovboj .)
 • Glen Campbell odvolal do Denná pošta že keď bola táto pieseň vystrihnutá, „urobili sme celú pieseň v dvoch záberoch. Všetci sme boli v štúdiu spolu, Frank a kapela. Spojili najlepšie kúsky z oboch verzií na finálnu nahrávku.“ Boli v časovej tiesni, aby pieseň vyšla čo najrýchlejšie, keďže pieseň nahrávali aj Bobby Darin a Jack Jones.
 • Toto bola jedna z dvoch Sinatrových piesní – druhá bola „To je život“ – prominentne vystupovala v komédii z 80. rokov Licencia na jazdu . Les (Corey Haim) vezme svoju lásku (Heather Graham) na divokú noc v cadillacu svojho starého otca, ktorý má v kazetovom prehrávači zaseknutú kazetu Sinatra. Táto pieseň hrá, keď dvaja tancujú na kapote auta.
 • Toto sa dostalo na vrchol rebríčkov 18 týždňov po tom, čo Frankova dcéra Nancy mala hit číslo 1 so skladbou 'Tieto topánky sú vyrobené na prechádzku'. Krátko nato sa táto dvojica zapísala do histórie albumom 'Somethin' Stupid' ako prvé duo otec-dcéra, ktoré malo singel číslo 1 (Ozzy a Kelly Osbourne dosiahli túto značku v Spojenom kráľovstve s ' Zmeny “ v roku 2003).
 • Sinatra zrazil The Beatles dole, keď sa táto skladba dostala na číslo 1 v USA a posunul 'Paperback Writer' na #2. Po jednom týždni skupina získala svoje miesto na vrchole. Mesiac predtým dominovala 'Strangers in the Night' britskej hitparáde tri týždne predtým, ako ju prevzala pieseň The Beatles.
 • Toto bolo vydané prostredníctvom Sinatrových Reprise Records, vydavateľstva, ktoré založil v roku 1960. Pieseň bola tretím hitom číslo 1 od spoločnosti, po skladbe Deana Martina „Everybody Loves Somebody“ a „These Boots Are Made for Walkin“ od Nancy Sinatrovej.
 • Stan Cornyn, ktorý by získal ceny Grammy za najlepší album September mojich rokov (1966) a Sinatra na pieskoch (1967), napísal o Sinatrovi, ktorý spieval túto pieseň: 'Naklonil sa do prednej časti 'Strangers' a začal spievať až do 'The End'. A nie je tam žiadne sekané frázovanie. Žiadne dit-dit-dit. Vychádza to mmmmmmmmm celú cestu. Ak vyčerpá plyn na frázu, čo je pre muža veľmi vzácny vták, potom mu dôjde benzín dva a pol míle ako ktokoľvek iný. Spieva, akoby mal v bruchu ďalšiu nádrž Texaco.“
 • Charles Pignone, hlavný viceprezident Frank Sinatra Enterprises, hovoril o Sinatrovej averzii k piesni v rozhovore pre Songfacts: „Áno, povedal to mnohokrát, nebol fanúšikom piesne, ale toto je tá vrodená schopnosť Franka z vedieť, čo publikum chce. Urobil by to znova na koncerte, vchádzalo to do jeho repertoáru a vychádzalo z neho a veľakrát žartoval s textami. Povedal by: 'Nenávidím túto pieseň, nenávidím túto pieseň,' ale urobil by to, pretože ľudia to chceli počuť.'
 • Pignone vysvetlil, že hudobný producent Jimmy Bowen bol strojcom toho, aby sa táto pieseň dostala zo zeme a do éteru skôr, ako to stihol ktokoľvek iný: „Urobili nahrávanie a potom Jimmy skutočne stlačil nejaké acetáty a poslal ich diskdžokejom. V skutočnosti platil ľuďom alebo letuškám v určitých mestách, aby vzali tieto acetáty do lietadla a potom ich odložili do mesta diskdžokejom, pretože vedel, že Jack Jones nahral pieseň a mala vyjsť v konkrétnom čase. , a chcel, aby na to Frank hral.“
 • Hoci Ernie Freeman aranžoval titulnú skladbu pre Cudzinci v noci , zvyšok albumu aranžoval Nelson Riddle.
 • V polovici 90. rokov a Reklamná kampaň Budweiser predstavoval tučniaka kradnúceho pivo, ktorý spieval refrén „dooby-dooby-doo“ predtým, ako uchmatol balíček Bud Ice.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: