Kde je láska? od Black Eyed Peas

Prehrať video
 • Táto pieseň je o stave sveta po 11. septembri, ktorý takmer nevyžaduje stiahnutie USA z Iraku. Člen skupiny Ron Fair ho začal písať neskoro v roku 2001 a ďalší člen, will.i.am, pridal sociálne uvedomelé texty.


 • Spoluautorom je Justin Timberlake, ktorý tiež spieval na trati. Po tom, čo si pieseň vypočul v telefóne, prišiel na chór.
 • Skupina hovorila o počiatočnej inšpirácii pre túto pieseň, keď o 13 rokov neskôr vytvorili novú verziu:

  Taboo: „Pamätám si deň 11. septembra, keď Will vbehol do miestnosti a povedal:„ Hej! Útočí na nás. '

  apl.de.ap: „A potom sme videli druhú rovinu a potom nastupovala realita.“

  will.i.am: „Moja babička sa modlila a povedala, aby sme neostali doma v strachu, keď ťa vyzývajú, aby si sa uzdravil čo najviac s darom, ktorý nám bol daný.“

  Taboo: „Bolo tu veľa separatizmu, rasizmu a cítili sme, že otázka, ktorú sme si položili, bola:„ Ach, kde je láska? “


 • Pieseň sa vyvíjala dlho. V čase, keď zaznamenali verziu na serveri Elephunk , The Black Eyed Peas pridali sláčikovú sekciu a nahrali vokály svojho nového člena: speváčky Fergie. Tiež zmenili svoj zvuk, aby oslovil širšie publikum.
 • Justin Timberlake nebol v tejto kategórii uvedený ako obľúbený spevák a vo videu sa neobjavil. Jeho nahrávacia spoločnosť si chcela udržať svoj príspevok k tomuto nízkemu kľúču, pretože nechceli, aby zasahoval do jeho albumu Odôvodnený .


 • Táto pieseň si získala veľkú lásku vo Veľkej Británii, kde bola šesť týždňov číslo 1, čo je pozoruhodné, pretože skupina bola v Británii málo známa. Bola to najdlhšie slúžiaca britská #1 za posledných päť rokov a najpredávanejší rekord roku 2003 vo Veľkej Británii.
 • Skupina to predviedla na udeľovaní cien Grammy, kde bola nominovaná na nahrávku roka, ale podľa Coldplay prehrala s „Clocks“. Obrad sa konal 8. februára 2004, presne týždeň po tom, čo Justin Timberlake počas polčasovej šou Super Bowl odtrhol kus oblečenia Janet Jacksonovej, aby odhalil jej odhalené prsia. Jackson bol pranierovaný a nepozvaný na udeľovanie cien Grammy, ale Timberlake sa predstavil a získal dve ceny. Na pódiu ho vždy držali ďaleko od Fergie.
 • Black Eyed Peas vydali novú verziu piesne 31. augusta 2016. Will.i.am uviedol, že remake bol inšpirovaný tragickými udalosťami, ktoré sa dejú po celom svete.

  „Pamätám si, že keď k útoku v Paríži došlo, ľudia hovorili: Potrebujeme„ Where Is The Love? “ znova. ' A potom sa stalo Belgicko, potom Turecko, potom Orlando a potom Philando a potom Alton pred ním a potom Dallas, “povedal. 'Všetci na nás volali, akoby sme tú pieseň potrebovali znova.'
 • The Peas vyzbrojili niektorých svojich známych priateľov na prepracovanie vrátane Justina Timberlaka, Ushera, Jamieho Foxxa, The Game, Mary J. Blige, Jessie J, Jessica Szohr, Nicole Scherzinger, Diddy, DJ Khaled, Andra Day, Tori Kelly, Ty Dolla $ ign, Jaden Smith a ASAP Rocky.
 • Výťažok z novej verzie prospeje niekoľkým charitatívnym organizáciám vrátane Alton Sterling Fund, policajných dôstojníkov v Dallase, Fondu Philando Kastilie a neziskovej nadácie i.am.angel nadácie will.i.am, ktorá pomáha komunitám v kríze.
 • Video pre remake obsahuje portréty niekoľkých ďalších hviezd vrátane Kendall Jenner, Quincy Jones, Vanessa Hudgens a Wiz Khalifa. Vystupuje aj policajný šéf Dallasu David O Brown a Sandra Sterlingová, teta, ktorá vychovala zosnulého Altona Sterlinga.
 • V remixe DJ Khaled počas svojho príspevku na moste zmení svoju ochrannú známku „Nechcú, aby ste vyhrali“ na „Nechcú, aby sme milovali“. Povedal Will.i.am Génius :

  „Položil som to cez a cappella break, kde máme Justina Timberlaka, Nicole Scherzinger a Ushera, a perfektne sa to k tomu hodilo. Už dlhší čas hovorí „Nechcú, aby ste vyhrali“ a najmä kvôli tejto otázke sa pýtate-kto sú vlastne „oni“. To sú neprajníci. Keď v tejto piesni hovorí „Nechcú, aby sme sa milovali“, bolo to ako: „Hej, hej, hej, kto sú„ oni “? Nechcú, aby sme mali hodnoty ľudskosti, nechcú, aby sme sa spájali. Ľudia sa mnohokrát smejú na tejto línii DJ Khaleda, ale tu je to ako: „Dávajte pozor, je to ťažké.“
 • The Game napísal svoj verš za 20 minút. „Každý sa zaujíma o sociálny aktivizmus, keď mu ide o srdce a veci opakuje, ale my od ľudí potrebujeme viac,“ will.i.am. komentoval. „Retweeting je skvelý a páčiť sa mu je úžasné, ale urobme spolu viac. Herný verš zhrnul, čo sa deje v amerických centrách a čo sa deje v rozume ľudí o aktivizme sociálnych médií. “
 • Texty „The Bloods, the Crips and the KKK“ sú odkazom na dva gangy so sídlom v Los Angeles a nenávistnú skupinu Ku Klux Klan.
 • Mužskí členovia Black Eyed Peas to predviedli na Koncert One Love Manchester 4. júna 2017 s tým, že za Fergie nastúpi Ariana Grande. Koncert, ktorý v Británii videlo viac ako 11 miliónov ľudí, získal viac ako 3 milióny dolárov pre obete samovražedného bombového útoku na koncerte Grande z 22. mája v Manchester Aréne. Deň po show „Where Is The Love?“ išiel na #7 v grafe iTunes.


Zaujímavé Články