Včera od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je najkrytejšia popová pieseň všetkých čias, podľa ktorej bolo nahratých viac ako 3 000 verzií Guinnessova kniha svetových rekordov . Celé roky to bola tiež pieseň s najväčším počtom rozhlasových hier, ale v roku 1999 hudobné vydavateľstvo BMI uviedlo, že „ Stratili ste to, že sa cítite 'to prešlo Napriek tomu sa v určitom čase pravdepodobne niekde vysiela nejaká verzia filmu „Včera“.


 • Je to dosť ponurá pieseň o chlapcovi, ktorého dievča odišlo a odišlo. Namiesto toho, aby pokračoval vo svojom živote, sníva o včerajšku, keď boli ešte spolu. Je to v kontraste k predchádzajúcim hitom skupiny Beatles, ako napríklad „Love Me Do“ a „I Saw Her Standing There“.


 • Túto skladbu napísal Paul McCartney a bol jediným Beatle, ktorý na nej hral. Bolo to prvýkrát, čo Beatle nahrával bez ostatných, a znamenal posun k nezávislejším úspechom v skupine. Kým John Lennon a Paul McCartney spolu napísali rané piesne skupiny The Beatles, v roku 1965 väčšinu ich piesní napísala predovšetkým jedna alebo druhá, aj keď naďalej uvádzali všetky svoje piesne Lennon/McCartney.


 • Na túto skladbu bolo privedené sláčikové kvarteto. Okrem sláčikov je to pozoruhodné ako jedna z prvých popových piesní, ktoré používajú prvky vážnej hudby.

  Keď producent George Martin prvýkrát navrhol pridať sláčikové kvarteto, Paul McCartney reagoval; „Ach nie, George. Sme rock'n'rollová skupina a nemyslím si, že je to dobrý nápad. '
 • Bola to prvá pieseň skupiny Beatles, ktorú nebolo možné reprodukovať naživo bez ďalších hudobníkov. Keď to hrali naživo, vrátane ich slávnych Koncert Shea Stadium v ​​roku 1965 , to bol len McCartney s akustickou gitarou.


 • McCartney tvrdil, že zatiaľ čo The Beatles boli na turné v Paríži, spadol z postele a táto melódia bola v jeho hlave. Myslel si, že to už niekde počul, a pustil melódiu rôznym ľuďom v hudobnom priemysle, aby sa ubezpečil, že ju nekradne. Pracovný názov bol „Miešané vajcia“, kým Paul nezistil texty.
 • Bola to prvá pieseň skupiny Beatles, ktorá zachytila ​​masový trh pre dospelých. Väčšina ich fanúšikov bola až do tohto momentu mladými ľuďmi, ale táto pieseň priniesla skupine medzi staršími ľuďmi veľkú dôveryhodnosť. Stala sa tiež jednou z ich klasík „Muzak“, pretože spoločnosti zaznamenali inštrumentálne verzie ako upokojujúci hluk pozadia pre nákupné centrá a výťahy. Ďalšou piesňou skupiny Beatles, ktorá v tejto forme žila, je „ Tu prichádza slnko . '
 • McCartney napísal niektoré texty piesní počas päťhodinovej cesty autom z Lisabonu do Albufeiry (v Algarve, južne od Portugalska), 27. mája 1965, keď bol na dovolenke s Jane Asher. Vilu, kde Paul a Jane bývali, vlastnil Shadowsov gitarista Bruce Welch. Bruce povedal, že keď sa balil na odchod, Paul sa ho opýtal, či má gitaru, pretože (Paul) pracoval na texte od letiska. Povedal Bruce: „Požičal si moju gitaru a začal hrať pieseň, ktorú teraz všetci poznáme ako„ Včera “.
  Rato - Lisabon, Portugalsko
 • Beatles to predviedli už tretíkrát naživo Show Eda Sullivana vzhľad a na ich poslednom turné. Na živé vystúpenia by McCartney hral s vopred zaznamenanou sprievodnou stopou strún.

  McCartney to hovorí, keď to predviedol Sullivan Tesne pred otvorením opony sa ho kulisák opýtal: „Si nervózny?“ „Nie,“ klamal Paul a muž na to odpovedal: „Mal by si byť. Sleduje to 73 miliónov ľudí. “
 • Bola to jedna z piatich piesní skupiny Beatles, ktoré McCartney predviedol na svojom turné „Wings Over America“ v roku 1976.
 • McCartney musel požiadať Michaela Jacksona, aby to vo svojom filme použil Pozdravte spoločnosť Broadstreet . Jackson preplatil McCartneymu za vydavateľské práva na katalóg The Beatles, čo narušilo ich priateľstvo, pretože McCartney radil Jacksonovi v otázke hodnoty publikačných práv.
 • McCartney sústavne hovoril o tom, aké ľahké bolo pre neho zloženie tejto piesne. Pri jeho popise povedal: „Pieseň som urobil ľahko a potom slová trvali asi dva týždne.“
  Shannon - Kathleen, GA
 • Táto pieseň spôsobila rozpor medzi McCartneym a Yoko Ono. Keď The Beatles Zborník Keď bol album vydaný, McCartney požiadal, aby bol pri jeho napísaní napísaný názov „McCartney/Lennon“, pretože ho napísal. Yoko odmietla a bolo uvedené na zozname „Lennon/McCartney“, čím zvyčajne pripisovali piesne napísané buď Beatle (medzi Prosím poteš ma a S The Beatles , kredity piesne sa zmenili z McCartney/Lennon na Lennon/McCartney). V roku 2003 McCartney prvýkrát zmenil písanie, keď uviedol 19 piesní skupiny Beatles Späť v USA album ako „Paul McCartney a John Lennon“. Paul tvrdí, že s Johnom uzavreli v roku 1962 neformálnu dohodu o kreditoch, ale mal plné právo to zmeniť, ak sa rozhodol. Yoko nesúhlasila.
 • Medzi umelcov, ktorí sa podieľali na tejto piesni, patria Boyz II Men, Ray Charles, En Vogue, Marianne Faithfull, Marvin Gaye, Tom Jones, Nana Mouskouri, Elvis Presley, Frank Sinatra, The Supremes, The Toys, Andy Williams a Tammy Wynette .
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Toto bolo uvedené vo filme z roku 1997 Fazuľa , keď si titulná postava (v podaní Rowana Atkinsona) spieva s Davidom Langleym (hrá ho Peter MacNicol), keď jednu noc klusali domov.
  Tiffany - Dover, FL
 • Prvé vystúpenie Paula McCartneyho na Grammy prišlo v roku 2006. Spojil sa s Jay-Z a vedúcou speváčkou Linkin Park, aby zaspievali časť textu tejto piesne. Paul tiež predtým v šou predviedol piesne „Fine Line“ a „Helter Skelter“.
  Patrick - Statesville, NC
 • Keď McCartney hral túto pieseň, naladil svoju gitaru o jeden tón nižšie ako obvykle. Na nahrávke, ktorú je možné počuť v The Beatles Zborník , vysvetľuje hudobníkom pred piesňou: 'Som v G, ale je to F.'
  Michail Povorin - Moskva, Ruská federácia
 • John Lennon odkázal na túto pieseň vo svojom anti-McCartneyho sólovom úsilí „Ako spíš? 's textom', 'jediná vec, ktorú si urobil, bolo včera, a pretože ste preč, ste len ďalší deň.'
  Jordánsko - Buffalo, NY
 • Carrie Underwood predviedla túto pieseň na udeľovaní cien Primetime Emmy Awards 22. septembra 2013 na počesť historického albumu The Beatles Show Eda Sullivana vzhľad takmer o 50 rokov skôr (9. februára 1964). Vystúpenie Underwooda bolo koncipované ako potvrdenie sily televízie a jej vplyvu na hudbu a zábavu, keď začínala v televíznej šou. Americký idol .

  Underwoodová pri svojom výkone nemenila pohlavie a spievala „Nie som polovica muža, akým som bývala“.
 • Včera je názov filmu z roku 2019 o bojujúcom hudobníkovi (Himesh Patel), ktorý sa ocitol v alternatívnom vesmíre, kde The Beatles nikdy neexistovali. Zistí to, keď hrá 'Včera' niektorým priateľom, ktorí si myslia, že to napísal.
 • Toto nevyzerá ako vhodná pieseň na počesť mŕtvych, ale takto bola použitá na udeľovaní Oscarov 2020, keď ju Billie Eilish naspievala pre segment „In Memoriam“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: