Máte to od Roya Orbisona

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Roy Orbison, jeden z najvýraznejších a najúspešnejších spevákov 60. rokov, upadol v 70. rokoch v milosť, ale na svetlo sveta sa dostal koncom 80. rokov s podporou generácie hudobníkov, ktorí čerpali z jeho vplyvu. Spolu s Georgeom Harrisonom, Tomom Pettym, Jeffom Lynnom a Bobom Dylanom sa Orbison pripojil k skupine Traveling Wilburys, ktorá vydala svoj prvý album v roku 1988. V tom roku mu jeho kolega Wilburys pomohol nahrať comebackový album, Tajomné dievča , ktorá bola dokončená, keď Orbison zomrel 6. decembra 1988 na infarkt.

    Album vyšiel v januári 1989 a bol to prvý singel s názvom „You Got It“. Pieseň sa dostala na č. 9 v USA 15. apríla 1989, čím získala Orbison svoj prvý hit Top 10 od roku ' (Oh) Pretty Woman “v roku 1964.


  • Orbison napísal túto pieseň s Jeffom Lynnom a Tomom Pettym. Lynne produkovala skladbu a hrala aj na gitaru, klávesy a basu; Petty hral na akustickú gitaru a spieval.


  • Pieseň je vyznaním lásky, pričom Orbison dal svojmu dievčaťu vedieť, že čokoľvek chce, on to zabezpečí. Ukázalo sa, že štýl podpisu Roya Orbisona je stále žiadaný. Aj keď môžete počuť aktualizované hudobné konvencie v inštrumentáloch a ručných zatleskoch, Orbisonov chvejúci sa, zraniteľný hlas a poetické texty zostali verné jeho štýlu 60. rokov.


  • Bol to hit číslo 1 v rebríčku Adult Contemporary, druhý Orbisonov po filme „Je koniec“ v roku 1964.
  • Orbison predviedol túto pieseň iba raz: na festivale Diamond Awards v belgických Antverpách 19. novembra 1988. Toto predstavenie bolo použité ako videoklip k piesni.


  • Film z roku 1995 Chlapci na boku využili túto pieseň, pričom Whoopi Goldberg a Bonnie Raitt ju pokryli ako soundtrack; Raittova verzia vyvrcholila v USA v roku 1995 na 34. mieste.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: