You Got A Friend In Me od Randyho Newmana

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Randy Newman to napísal a zaznamenal pre film Pixar Príbeh hračiek , a stala sa ústrednou piesňou obľúbenej franšízy. V prvom filme Woody, staromódny kovbojský kovboj vyjadrený Tomom Hanksom, hľadá pozornosť svojho majiteľa, keď chlapec dostane modernú vesmírnu strážcu s názvom Buzz Lightyear, ktorú vyjadril Tim Allen.

  'Pieseň je o priateľstve Woodyho a chlapca Andyho,' povedal Newman Valiaci sa kameň v roku 2017. ‘Požiadal som o prídavné mená, dali mi„ priateľské “,„ utešujúce “. Brala som ich vážne. Kreslené postavičky majú emócie pre dospelých, rovnako ako postava vo [vojnovom filme] Dunkirk . '

  Film ponúka aj duetovú verziu s Newmanom a Lyle Lovett.


 • Bol nominovaný na Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň, ale prehral s piesňou „Colours Of The Wind“ z Pocahontas .
 • Pieseň nadobúda na význame v celej trilógii. V Príbeh hračiek 2 „Spieva to Woody, keď má zjavenie o zmysle svojho života, a neskôr tučniak Wheezy (dabovaný Robertom Gouletom), keď sľubuje svoje priateľstvo zvyšku hračiek.

  Na začiatku Príbeh hračiek 3 , keď sa hrá o úvodné kredity, zabalí to ironický úder. Texty „Ako roky ubiehajú, naše priateľstvo nikdy nezomrie“ sa strácajú, ako nám ukazuje, že tínedžer Andy zabudol na všetky svoje staré kamarátky, ktoré sú teraz uložené v škatuliach. (Pre Newmana, ktorý kedysi povedal publiku po vykonaní sentimentálnej melódie, určite nie je žiadnym prekvapením: „Je to samozrejme f-kin“, ale čo očakávate? Je to karikatúra).

  Na konci filmu kovbojka Jessie a Buzz Lightyear tancujú na španielsku verziu od Gipsy Kings.


 • Príbeh hračiek bol Newmanov prvý veľký animovaný film a v tomto žánri priniesol veľa príležitostí (vrátane zvyšku Príbeh hračiek trilógie), čo bolo požehnaním a trochu aj prekliatím. Povedal: „Rozhodne som si našiel miesto v animácii. Ale dostal som obsadenie. Nedostávajú sa mi ponúkané veci ako Mimo Afriky . Urobil by som ich. Sú jednoduchšie. Pri animovaných obrázkoch nikdy neprestanete. V dráme nepreskakujú stále. “
 • Michael Bublé to uviedol vo svojom albume z roku 2013, Byť milovaný . Jeho verzia vyvrcholila na 10. mieste v rebríčku Adult Contemporary.
 • Toto riešili aj George Jones & Kathy Mattea, Kenny Loggins, Brian Wilson a Steve Tyrell s doktorom Johnom.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: