Artistfacts B-52s

  • Povedala Kate Pierson Q magazín, že to bol Keith Strickland, kto prišiel s názvom kapely. Vysvetlila: „Keith si myslel to meno. Mal sen, ako víziu malej lounge kapely, všetci hrali na organe a mali nadýchané účesy, a niekto povedal: „Pozri, toto sú B-52.“ B-52 bol slangový výraz pre účes v tvare kužeľa nosa, pomenovaný podľa bombardéra. Mysleli sme si: „Toto je skvelé meno: Je to číslo a písmeno, je skutočne iné a elegantné. Teraz však existuje plán na predĺženie životnosti bombardéra B-52 a prepožičiavame svoje meno kampani, ktorá ho zastaví. “
  • V roku 1985 sa Ricky Wilson (brat Cindy) stal jedným z prvých prominentných zabávačov, ktorí zomreli na AIDS. Kapela bola zničená a nespolupracovala až do roku 1987, vtedy sa dali opäť dokopy a písali piesne a džemy. Dlhý proces smútku im pomohol posunúť sa vpred s optimistickým materiálom, čo malo za následok Kozmická vec , ich najúspešnejší album. Nikdy nenahradili Wilsona; ich bubeník Keith Strickland prešiel na gitaru a na živé vystúpenia sa používali turné hudobníkov.
  • Do roku 2008 bol názov ich skupiny prekladaný ako „B-52“. Apostrof by tam nemal byť, pretože nie je majetnícky, ale keď priateľ navrhol logo, bolo zahrnuté do návrhu a zapracované do ich názvu. Tento gramatický faul bol opravený uvoľnením ich Funplex album.
  • Basovú gitaru (ktorú hrala Sara Lee zo skupiny Gang of Four) nepoužívali, až do albumu z roku 1989 Kozmická vec . Ale počkaj , ty hovoríš. Čo takto ' Skalný homár '? Tento slávny basový riff pochádza zo syntetizátora Korg.
  • Cindy Wilson je jediným členom, ktorý nie je vegetarián.
  • Kapela pochádza z Atén v Georgii, kde tiež vytvorili skupiny R.E.M., The Black Crowes a Drive-By Truckers.
  • Neexistuje skutočný vodca skupiny, a keďže každý člen tam bol od začiatku, sú si všetci rovní. Ricky Wilson bol ich hlavným skladateľom a mal na starosti väčšinu logistiky.
  • Pierson začal dlhodobý vzťah s výtvarníkom Timom Rollinsom v roku 1981. V roku 2003 začala chodiť s Monicou Colemanovou; v roku 2015 sa manželia vzali.
  • Všetci muži sú otvorene homosexuáli. Strickland vyšiel verejne v roku 1992 v Q časopis.
Vaše meno, ako by ste chceli, aby sa zobrazovalo Váš miestny názov Váš komentár pošlite svoj komentár

Komentáre

Pridajte prvý komentár ...

Viac piesňových skladieb:

Orli

Hotel California Orli

Mnoho ľudí verí, že „Hotel California“ je o psychiatrickom zariadení zvanom Camarillo, ale orli tvrdia, že je to o materializme a nadbytku.Lucinda Williamsová

Súcit Lucinda Williams

Skladba „Súcit“ od Lucindy Williamsovej je založená na básni jej otca, chváleného básnikom z Arkansasu Millerom Williamsom.

John Mellencamp

Jack & Diane John Mellencamp

Jack & Diane začali ako medzirasový pár; Mellencamp na žiadosť svojej nahrávacej spoločnosti vytiahol z piesne rasové odkazy.

Boston

Viac ako pocit z Bostonu

Po vydaní debutového albumu skupiny sa líder Bostonu Tom Scholz vrátil k práci v spoločnosti Polaroid. Keď jeho spolupracovníci stále prichádzali a hovorili mu, že v rádiu hrá „Viac ako pocit“, vedel, že je načase opustiť dennú prácu.

The Kinks

Príďte si zatancovať

Film „Come Dancing“ od skupiny The Kinks bol inšpirovaný staršou sestrou Raya Daviesa, ktorá prinútila chlapcov vytiahnuť ju tancovať a minúť na ňu svoje peniaze, a potom ich frustrovaní poslali domov len s klopaním na líce.

Tom Petty

Voľne padajúce Tom Petty

„Free Fallin“ od Toma Pettyho sa odohráva v Los Angeles, kde spomína Reseda, Mulholland a Ventura Boulevard.

Tipy redaktora

Časť ich sveta: Príbehy a piesne 13 princezien Disney

Časť ich sveta: Príbehy a piesne 13 skladieb piesní od Disney princezien

Od piesne „Some Day My Prince Will Come“ po „Let It Go“ - ako sa vyvíjali piesne princezien Disney (a ženy, ktoré ich spievajú).

Protestné piesne

Kvíz o protestných piesňach

Ako dobre poznáte svoje protestsongy (vrátane tej, ktorá bola umiestnená na 1. mieste)?

Lecrae

Rozhovory skladateľov Lecrae

Kresťanský rapper hovorí o tom, kde jeho cesta na Haiti a história závislosti zapadajú do jeho piesní.

Harry Shearer

Rozhovory skladateľov Harryho Shearera

Harry je Derek Smalls v Spinal Tap, Mark Shubb vo filme The Folksmen a pán Burns ďalej Simpsonovci .

10 pásiem, ktoré majú najradšej spinálny kohútik

10 skupín, ktoré majú najradšej písanie piesní v spinálnej kohútiku

Na základe kritérií, ako je napätie priateľky, nešťastie na javisku a fluktuácia bubeníka, sa jedná o 10 kapiel, ktoré majú najradšej Spinal Tap.

Guy Clark

Rozhovory skladateľov Guya Clarka

Vince Gill, Emmylou Harris a Lyle Lovett sú len niektorí z umelcov, ktorí u Clarka hľadali nápadité a inteligentné piesne.Zaujímavé Články