Dieťa je vonku zima od Margaret Whitingovej a Johnnyho Mercera

 • Jeden z klasických duetov Tin Pan Alley s názvom „Baby it's Cold Outside“ sa stal obľúbeným počas prázdnin, ale pôvodne to bola párty pieseň, ktorú napísal Frank Loesser pre neho a jeho manželku Lynn, aby sa predviedli s cieľom pobaviť hostí. Loesserovci sa vedeli zorientovať v piesni: Frank skomponoval Chlapi a bábiky a mnoho ďalších muzikálov; Na produkcii muzikálu sa podieľala Lynn, bývalá speváčka nočného klubu Najšťastnejší chlap , ktorý napísal Frank.

  V roku 1949 bol vo filme použitý film „Baby's Cold Outside“ Neptúnova dcéra , kde bola vykonaná dvakrát; raz s Ricardom Montalbanom, ktorý sa pokúšal presvedčiť Esther Williamsovú, aby zostala, a opäť s Betty Garrettovou, ktorá sa snažila zadržať Red Skeltona. V tom roku pieseň získala Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň.
 • Frank Loesser napísal túto pieseň v roku 1944 na večierok, ktorý spolu s manželkou usporiadali po tom, čo sa presťahovali do hotela Navarro v New Yorku. Ich prevedenie sa ukázalo ako veľmi úspešné a pár pokračoval v interpretácii piesne na večierkoch, ktorých sa zúčastnili v New Yorku a Hollywoode. Spomínal na to ich syn John Loesser Príspevok na Palm Beach 7. december 2010: „V tých časoch to urobili skladatelia. Ak vás pozvali na večierok, čakalo sa, že budete spievať na večeru. Oscar Levant, Roger Edens, Harry Warren - všetci to dokázali. Pieseň však bola súkromným sociálnym kúskom na večierky. Moja mama milovala pieseň aj skutočnosť, že bola jej. A držalo ich to v šampanskom a kaviári. “

  Nakoniec MGM ponúkla Frankovi Loesserovi za pieseň dobré peniaze a použila ju Neptúnova dcéra . Jeho manželku to však nezaujalo. 'Išiel domov, povedal to mojej matke a tá bola zúrivá,' pripomenul John Príspevok na Palm Beach . „Predali ste našu pieseň pre Esther Williams a Ricarda Montalbana!“ Sťažovala sa svojmu manželovi. „Cítila som sa zradená, ako keby som ho prichytila ​​v posteli s inou ženou,“ sťažovala sa ich deťom.

  Ešte dlho potom si Lynn jednoducho povzdychla: „Esther Williams a Ricardo Montalban!“
 • Táto pieseň je protipólom medzi mužom a ženou, z ktorých každý má veľmi jasné ciele: Ona chce ísť domov, on chce, aby zostala. Nakoniec nie je jasné, čo sa stane, pretože sa spoja a zaspievajú zbor.

  Pieseň sa všeobecne počúva ako rozmarná zábava, ale chlapova vytrvalosť je trochu znepokojujúca. Keď sa pýta: „Čo je v tomto nápoji?“ prinúti vás premýšľať, či sa ju pokúša opiť - alebo ešte horšie.

  Aby to nevyznelo dravo, ženský hlas v piesni je zvyčajne silný a dáva tým najavo, že je to jej rozhodnutie.
 • V roku 1949 vzniklo niekoľko nahrávok tejto piesne, z ktorých najpopulárnejšie boli Margaret Whiting a Johnny Mercer, za ktorými stojí orchester Paul Weston. Whiting bol v tej dobe populárny spevák, ale Mercer bol známejší ako textár - neskôr napísal slová pre 'Moon River'. V tom roku sa ich verzia umiestnila na 4. mieste v rebríčku Billboard, ale v tom roku sa umiestnili aj prevedenia Dinah Shore & Buddy Clark, Ella Fitzgerald & Louis Jordan a Don Cornell a Laura Leslie.

  Zvláštne, bolo to v lete 1949, keď bola pieseň zasiahnutá: Každý zápis do grafu sa uskutočnil od mája do augusta. Neptúnova dcéra , ktorá ho popularizovala vo filme, bola vydaná toho júna.
 • Po vlne nahrávok v roku 1949 si pieseň získala veľkú pozornosť až v roku 1957, keď ju Mae West a Rock Hudson predviedli v parnom duete na slávnostnom udeľovaní cien Akadémie. To vyvolalo ďalšie obaly, vrátane verzie od Ray Charlesa a Betty Carterovej, ktorá sa v USA dostala na #62.

  V 70. a 80. rokoch došlo len k úletu nových nahrávok, ale Bette Midler a James Caan jej dali nový život, keď ju naspievali vo filme z roku 1991. Pre chlapcov (hrá sa o záverečné titulky). Robert Palmer a Carnie Wilson a Vanessa Williams a Bobby Caldwell sú jedny z párov 90. rokov.

  V roku 2000 sa skladba „Baby, vonku je zima“ dostala do mnohých vianočných zoznamov skladieb a pieseň bola zaznamenaná v každom predstaviteľnom formáte. Lady Antebellum dosiahla v roku 2008 s ich verziou číslo 103, Glee Cast dosiahla v roku 2010 číslo 57 a Haley Reinhart a Casey Abrams v roku 2011 dosiahli číslo 120.
 • V roku 1999 sa tomu venovali Tom Jones a Cerys Matthews, ktorí sa dostali na 17. miesto britského rebríčka jednotlivcov. Cerys Matthews bola vedúcou speváčkou waleskej skupiny Catatonia, ktorá mala na konci 90. rokov niekoľko hitov vrátane piesní „Mulder And Scully“ a „Road Rage“. Buď mala Matthewsa voči svojmu welšskému spevákovi hlboký obdiv, alebo prebiehal nejaký šikovný marketing. Jej predchádzajúcim singlom pred týmto duetom bola nahrávka s liverpoolskou skupinou Space, top 10 hitov „The Ballad of Tom Jones“.
 • Táto pieseň sa vo filme z roku 2003 objavila dvakrát Škriatok . Zooey Deschanel ju najskôr zaspieva s Willom Ferrellom, potom ju počas záverečných titulkov hrá verzia od Deschanela a Leona Redboneho. Redbone bol tiež hlasom Leona Snehuliaka). Verzia Deschanel/Redbone obnovila záujem o pieseň a získala mnoho vysielaní vo vianočných zoznamoch skladieb. O niekoľko rokov neskôr ju Deschanel opäť zaspievala, keď sa pripojila k M. Wardovi v duu She & Him.

  V Škriatok , James Caan hrá Buddyho nezbedného otca, ktorého treba prinútiť, aby hlasno spievalo, aby ho všetci počuli (je to najlepší spôsob, ako šíriť vianočnú náladu). V roku 1991 k filmu naspieval skladbu „Baby, vonku je zima“ Pre chlapcov .
 • Toto sa nepovažovalo za sviatočnú pieseň až do 90. rokov, keď sa k nej pridali piesne ako „ Moje obľúbené veci “a„ Winter Wonderland “ako vianočné piesne, ktoré s Vianocami nesúvisia. Jeho vzhľad v Škriatok , ktorý je do značnej miery vianočným filmom, ho zakorenil ako sezónny favorit.
 • Rôzne paródie na túto pieseň zvrátia scenár, pričom chlap sa snaží prinútiť dievča, aby odišlo. Stalo sa to v roku 2013 V sobotu večer naživo skit, kde sa Jimmy Fallon pokúša dostať Cecily Strong z bytu po skúške. „Takže ti mám zavolať taxík,“ spieva a na ňu odpovedá: „Ach, ale vonku je zima.“
 • Idina Menzel a Michael Bublé sa v roku 2014 dostali na 1. miesto rebríčka Adult Contemporary. Video si rýchlo získalo 10 miliónov zhliadnutí na YouTube, napriek tomu, že sa v klipe neobjavil ani jeden spevák - detskí herci Emily Carey a Harry Collett skladbu zahrali elegantne. hotelové prostredie. Pieseň sa objavila na Menzelovom albume Sviatočné priania .

  V roku 2014 Seth MacFarlane a Sara Bareilles zaradili pieseň na 10. miesto v rebríčku AC po tom, ako ju predviedli na ceremoniáli rozsvietenia stromu v Rockefellerovom centre.
 • Slečna Piggy a tanečná hviezda Rudolf Nurejev spievajte to v parnej miestnosti v epizóde z roku 1978 Muppet Show . Slečna Piggyová je agresor.
 • Minnesotskí hudobníci Josiah Lemanski a Lydia Liza urobili a reinterpretácia tejto piesne v roku 2016 s textami upravenými tak, aby bol príbeh konsenzuálnejší. Namiesto toho, aby na ňu tlačil, aby zostala, chlap odpovedá slovami: „Dúfajúc, že ​​sa dostanete domov v bezpečí“ a „Napíšte mi, prosím, čo najskôr“.

  Pieseň napísali asi za 45 minút a nahrali ju ešte v ten istý deň. Dali to online a začala to hrať miestna rozhlasová stanica NPR The Current. CNN pozvala manželov na pohovor a v tlači sa to rozbehlo, obnovila sa debata (a širší kultúrny kontext) o tom, či pôvodná verzia ohrozuje ženy alebo nie.
 • V roku 2018 niektoré rozhlasové stanice, vrátane WDOK v Clevelande, upustili od tejto piesne v reakcii na hnutie #MeToo. Začiatkom roka bol Bill Cosby poslaný do väzenia, obvinený zo sexuálneho zneužívania niekoľkými ženami, ktoré tvrdili, že omámil ich nápoje. S týmto príbehom v titulkoch, „hej, čo je v tomto nápoji?“ linka niesla kriminálnu konotáciu. 'Bill Cosby to zničil každému,' povedala dcéra Franka Loessera Susan.

  Mnohí stáli pri piesni, ktorá sa stala politickým klinom. Rozhlasová stanica WAKY v Louisville v štáte Kentucky hrala 16. decembra na dve po sebe idúce hodiny päť rôznych verzií a zarobila si potlesky od poslucháčov a množstvo bezplatnej publicity. Niektoré stanice, ktoré pieseň stiahli, vrátane KOIT v San Franciscu a KOSI v Denveri, ju po reakcii poslucháčov nakoniec obnovili.

  Spor priniesol piesni oveľa viac divadelných hier a 22. decembra sa verzia Deana Martina umiestnila na 10. mieste Billboard Tabuľka predaja digitálnych piesní.
 • V roku 2019 prevzali John Legend a Kelly Clarkson túto pieseň vo verzii s textom, v ktorom ju ten chlap podporuje a rešpektuje, a nikdy na ňu netlačili, aby zostala. Clarkson spieva pôvodné texty, ale Legend ponúka úplne iné repliky, vždy chladné a niekedy aj komické:

  Moja mama sa začne báť
  - Zavolám auto a poviem mu, aby sa poponáhľal

  Pri dverách bude môj brat
  - Miluje moju hudbu, zlato, som si istý

  Ale možno len o cigaretu viac
  - To by sme asi mali preskúmať


  V tomto prostredí jej Legenda dáva ľahký východ, ale ona to neberie.

  Legenda napísala novú lyriku s Natashou Rothwell, spisovateľkou/herečkou, ktorá je známa svojou prácou v televíznom seriáli Neistý . On a Clarkson predviedli pieseň ďalej Hlas , kde boli sudcami. Legenda vedela, že nie každý dostane vtip. Keď bola pieseň vydaná, zverejnil na Twitteri: „Vítaná aktualizácia alebo“ PC Culture run amok & zničiť všetko skvelé v histórii hudby? ” Ty rozhodni.'


Zaujímavé Články