Barcelona od Freddieho Mercuryho

  • Pieseň hrali Freddie Mercury a Montserrat Caballe, ktorí Freddie vyhlásili za jednu z najkrajších žien, aké kedy stretol. Caballe požiadala Freddieho, aby napísal pieseň o jej rodnom meste, a on tak urobil v Barcelone, pieseň o stretnutí s milencom v úchvatne krásnom meste. Mercury sa spriatelil s opernou sopranistkou Montserrat Caballeovou a dlho obdivoval jej hudbu. V rokoch 1987 a 1988 nahrali celý album pop-operného materiálu.
    James - Vancouver, Kanada
  • Toto mala byť ústredná pieseň pre Letné olympijské hry 1992, ktoré sa konali v španielskej Barcelone; organizátori však na poslednú chvíľu vybrali inú pieseň kvôli predčasnej smrti Freddieho Mercuryho na konci roku 1991 na AIDS, aby sa vyhli kontroverziám. Pieseň však bola ešte uvedená na otváracích ceremoniáloch, pričom Caballe vystúpila naživo na sprievodnú skladbu s Freddieho vokálom.
  • Pôvodne bol vydaný v roku 1987 a v Británii dosiahol #8. Keď bol v roku 1992 znovu vydaný, aby sa zhodoval s olympijskými hrami v Barcelone, dosiahol číslo 2.
  • Freddie Mercury napísal túto pieseň s Mikeom Moranom, ktorý je hudobníkom a skladateľom najlepšie známy tým, že v spolupráci s Lynsey De Paul účinkoval v britskej súťaži Eurovision Song Contest 1977. Ich pieseň „Rock Bottom“ bola na druhom mieste v súťaži a stala sa veľkým hitom v celej Európe.

Zaujímavé Články