Chlapec menom Sue od Johnnyho Casha

 • Napísal to multitalentovaný Shel Silverstein, ktorý neskôr napísal niekoľko hitov pre doktora Hooka, vrátane piesní „Sylviina matka“ a „Cover Of The Rolling Stone“. Silverstein tiež napísal niekoľko obľúbených detských kníh. Nápad na pieseň dostal od svojho priateľa Jeana Shepherda - chlapíka, ktorý sa musel vysporiadať s dievčenským menom. Shepherd bol spisovateľ/humorista ako Silverstein; rozprával film z roku 1983 Vianočný príbeh , ktorý vychádza z jeho spisov.


 • Reč je o chlapcovi, ktorý vyrastá v hneve na otca nielen kvôli tomu, že opustil rodinu, ale že ho pomenoval Sue. Keď chlapec vyrastie, uvidí svojho otca v bare a pobije sa s ním. Potom, čo mu otec vysvetlil, že mu dal meno Sue, aby sa ubezpečil, že je tvrdý, syn to pochopil.
 • Cash to zaznamenal naživo vo väznici San Quentin vo februári 1969. Synovec Shel Silversteinovej Mitch Myers nám porozprával príbeh: „V tých časoch v Nashville a pre všetkých ľudí, ktorí by ich navštívili, bolo najzábavnejšie ísť. k niekomu domov a pustiť si hudbu. A urobili by to, čo by sa dalo nazvať „Guitar Pull“, kde ste chytili gitaru a zahrali ste jednu zo svojich nových piesní, potom ju chytil niekto iný vedľa vás a urobil to isté a boli tu ľudia ako Johnny Cash alebo Joni Mitchell, ľudia tohto kalibru v miestnosti.

  Shel naspieval svoju pieseň „Boy Named Sue“ a Johnnyho manželka June Carterová si myslela, že je to skvelá pieseň, ktorú Johnny Cash predviedol. A nie dlho potom sa vybrali do San Quentinu, aby nahrali nahrávku - Live At San Quentin - a June povedala: „Prečo si so sebou neprinesieš pieseň od Shelu.“ A tak priniesli texty. A keď bol na pódiu, predviedol túto pieseň vôbec prvýkrát, predviedol ju naživo pred týmto zajatým publikom v každom zmysle slova.

  Musel prečítať texty z listu papiera, ktorý bol na úpätí pódia, a bol to hit. A nebolo to dotknuté, nebolo to vyrobené ani simulované. Jednoducho to urobili a uviazlo to. A odzvonilo. Povedal by som, že by sa kvalifikoval v oblasti novosti, piesne novinky. Shel mala talent na humorné a druh podvratných textov. Ale boli tiež tak chytľaví, že im ľudia nemohli odolať. “ (Prečítajte si oveľa viac o Shel Silverstein v našom rozhovore s Mitchom Myersom.)


 • Shel Silverstein pokračovala v písaní ďalšej piesne s názvom „Otec chlapca menom Sue“. Je to ten istý príbeh, ale z pohľadu otca.
  Bashu - Nanoose Bay, Kanada
 • Johnny Cash predviedol túto pieseň vo Východnej miestnosti Bieleho domu 17. apríla 1970, keď ho spolu s manželkou pozval prezident Richard Nixon. Nixonovi zamestnanci požiadali o pieseň spolu s Okie From Muskogee a piesňou od Guya Drakea s názvom „Welfare Cadillac“, ale Cash tieto piesne odmietol uviesť s tým, že nemá pripravené aranžmány.
 • Goo Goo Dolls pomenovali svoj prelomový album z roku 1995 Chlapec menom Goo v hre na názov tejto piesne.


 • V animovanom filme 2019 Chýba odkaz , hlavná postava, muž Sasquatch vyjadrený Zachom Galifianakisom, sa volá Susan.


Zaujímavé Články