Gettin' Jiggy Wit It od Willa Smitha

 • 'Jiggy' je termín, ktorý znamená byť cool a trendy. Často sa spája so štýlom obliekania a v kontexte tejto piesne znamená efektívne tancovať a tiež si urobiť meno. Stal sa aj pojmom pre sex.

  Pieseň produkoval tím Jean-Claude Olivier a Samuel Barnes, ktorí boli známi ako Poke & Tone. Poke prišiel s názvom po tom, čo tím zostavil trať. 'Povedal som, že by sme to mali nazvať 'Gettin' Jiggy Wit It' a začal som robiť tento roztomilý tanec,“ povedal. Názov sa uchytil a keď sa pieseň stala obrovským hitom, 'Jiggy' urobila skok z pouličnej reči do populárneho lexikónu.


 • Toto je ukážka rytmu zo skladby „He's The Greatest Dancer“ od Sister Sledge (1979) a háčik „na-na-na-na-na-na-na-na“ z piesne s názvom „Sang and Dance“ od Baru. -Kays (1970). Zahŕňa aj niektoré lyrické prvky z piesne „Love Rap“ z roku 1980 od Spoonie Gee a The Treacherous Three (časť „na východ na západ... áno áno, všetci“).

  Vďaka vzorkám a interpolácii je na albume „Gettin“ Jiggy Wit It pripočítaných 12 rôznych autorov ako skladateľov. Tu je rozpis:

  Sedem chlapcov, ktorí napísali skladbu „Sang and Dance“, čo bolo šesť členov skupiny Bar-Kays (James Alexander, Ben Cauley, Larry Dodson, Willie Hall, Harvey Henderson a Winston Stewart) plus skladateľ David Porter zo Stax Records.

  Bernard Edwards a Nile Rodgers, ktorí napísali „Je to najväčší tanečník“. Boli zakladateľmi skupiny Chic; Rogers si užil oživenie kariéry v roku 2013 po tom, čo pracoval na albume Daft Punk Pamäte s náhodným prístupom .

  Joe Robinson, ktorý viedol Sugarhill Records so svojou manželkou Sylviou. Robinson napísal 'Love Rap' pre Spoonie Gee, ktorá bola podpísaná s vydavateľstvom.

  Samuel Barnes, ktorý bol polovicou produkčného tímu Poke & Tone, ktorý túto skladbu produkoval.

  Will Smith, ktorý napísal texty.
 • Text „odkedy som sa presťahoval ako George a Weezie“ je odkazom na televíznu show Jeffersonov a ústredná pieseň relácie „Movin' On Up“. Will Smith určite poznal svoje situačné komédie - hral v jednom z nich Čerstvý princ Bel-Air na šesť rokov.


 • Smith za túto pieseň získal Grammy za najlepší rapový sólový výkon. Minulý rok získal rovnakú cenu za skladbu „Men In Black“, ktorá bola jeho prvou skladbou produkovanou Poke & Tone a jeho prvým vydaním bez DJ Jazzyho Jeffa.
 • Podľa niektorých zdrojov sa na tejto pop-rapovej skladbe podieľal newyorský rapper Nas. Jeho meno nie je uvedené na oficiálnych titulkoch, hoci je uvedený na dvoch ďalších Veľký Willie štýl skladby: 'Chasing Forever' a 'Yes Yes Y'all.'

  Nas objasnil svoj malý príspevok počas Reddit AMA v roku 2014: „Stretol som sa s Willom v štúdiu,“ vysvetlil. „A sledoval som, ako to píše. Bolo to zábavné štúdiové stretnutie a povedal som mu jeden alebo dva alebo tri riadky. Nebolo to také vážne. Will Smith napísal tú pieseň.“


 • Hudobné video, ktoré režíroval skúsený hip-hopový režisér Hype Williams (The Rain (Supa Dupa Fly) od Missy Elliott, 'I Believe I Can Fly' od R. Kellyho, sa natáčalo po celom Las Vegas Strip. V roku 1998 vyhral MTV Video Music Award za najlepšie rapové video.


Zaujímavé Články