Hovorím malú modlitbu od Dionne Warwickovej

 • Burt Bacharach a Hal David napísali túto pieseň a tiež ju produkovali. Najprv počuli Dionne Warwickovú, ako spieva zálohu pre The Drifters, a vtedy si uvedomili, že má pre ich piesne perfektný hlas. Bacharach a David absolvovali s Warwickom sériu úspešných hitov vrátane piesní „Walk On By“ a „Poznáte cestu do San José“.
 • Autori piesne neboli nikdy spokojní s tempom tejto piesne a mysleli si, že sa bude míňať. Povedal Burt Bacharach Zberateľ záznamov časopis: „Nikdy som si nemyslel, že som o tom urobil správny záznam. Myslím, že som tempo urobil príliš rýchlo, trochu príliš nervózne s Dionne. Nechcel som, aby vyšiel záznam, ale bol som prepísaný. Som rád, že som sa nechal prepísať. '
 • V tejto radostnej piesni oddanosti speváčka nemyslí len na svojho muža, ale aj na ňu modlí sa pre neho, počnúc tým, keď sa ráno zobudí, a pokračuje cez svoj pracovný deň. Znie to trochu spoluzávisle („Žiť bez teba by bolo pre mňa len zlomené srdce“) a dokonca existuje šanca, že ide o neopätovanú lásku („Prečo neodpovedáš na moju modlitbu?“). Väčšina uší to však počuje ako prejav skutočnej lásky, vďaka ktorej je obľúbený na svadbách. Pieseň rezonovala aj s manželkami a priateľkami, ktorých muži bojovali vo vojne vo Vietname.
 • Aretha Franklin nahrala túto pieseň necelý rok po vydaní Warwickovej verzie. V Británii bola nahrávka Arethy veľkým hitom, keď sa stala č. 4 (jej najlepšie zaradený britský singel po piesni „I Knew You Were Waiting (For Me)“, ktorá sa dostala na 1. miesto). V USA bola verzia Arethy - produkovaná šéfom Atlantic Records Jerrym Wexlerom - prvýkrát vydaná ako B -strana filmu „Dom, ktorý postavil Jack“, ale rýchlo sa prevrátila, keď bolo zrejmé, že hitom je „modlitba“. Jej titul sa v USA umiestnil na 10. mieste.

  Vláknom spájajúcim tieto dve verzie piesne sú záložní speváci, Sweet Inspirations. Po vystúpení na origináli sa speváci ocitli v spolupráci s Arethou Franklinovou, ktorá to s nimi začala spievať počas relácií pre ňu. Aretha teraz album. Prišla s originálnym aranžmá, a keď to Wexler počul, trval na nahraní piesne. Burt Bacharach povedal, že sa mu najviac páči verzia Aretha, a opísal ju ako „ veľa lepšie ako strih, ktorý som urobil s Dionne. “
 • Niečo trochu iné - názov piesne je skôr vo verši, než v refréne.
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Ženské vokály sú zásadnou súčasťou tejto piesne. Vykonala ich skupina The Sweet Inspirations, ktorú tvorili v čase Cissy Houston, Estelle Brown, Myrna Smith a Sylvia Shemwell (Houston je Warwickova teta a matka Whitney Houston). Ich prínos dodal piesni silný gospelový zvuk a zborový pop.

  Sladké inšpirácie boli v tejto piesni súčasne s Warwickom - cvičili to s ňou počas skúšok v dome Burta Bacharacha. Bola to veľmi uvoľnená atmosféra, kde mohli pieseň zdokonaliť pred vstupom do štúdia.
 • Táto pieseň absolvovala štyri cesty na US Hot 100, najskôr Warwicka a Franklina, potom Glena Campbella a Anne Murrayovej, ktorých zmes piesne s piesňou „The Time I Get To Phoenix“ získala v roku 1971 číslo 81 (Dee Irwin & Mamie Galore tiež zaznamenala túto zmes v roku 1968).

  V roku 1997 bola pieseň predstavená novej generácii, keď Diana King robila cover pre film Julia Roberts z roku 1997 Svadba môjho najlepšieho priateľa . Táto verzia bola zaradená do #38.

  Ďalšou populárnou nahrávkou je Sergio Mendes, ktorého inštrumentál poháňaný klavírom vyrobil v roku 1968 číslo 106.
 • V rozhovore s Prepnúť , Hal David vysvetlil, že si prácu dlho a pozorne prezrie a potom svoje slová prispôsobí Bacharachovým melódiám. Dodal, že niekedy umiestnenie titulu nebolo pri Bacharachovej hudbe také samozrejmé. Napríklad refrénová časť v časti „Hovorím malú modlitbu“ je miesto, kde by názov obvykle padal, ale zdalo sa mi, že názov by mal prísť na menej zrejmé miesto v strede verša po „V okamihu, keď sa prebudím“ hore, než sa nalíčim. “(Tento rozhovor je k dispozícii na Rockove zadné stránky .)
 • B-strana singla bola „Theme From Valley Of The Dolls“, ktorú Warwick zaznamenal pre film s rovnakým názvom.
 • Írska speváčka Mary Black nahrala dve verzie tejto piesne. Na jej albume z roku 1989 je štúdiový strih Žiadne hranice , a živá verzia je na jej disku CD z roku 2001, Best Of Mary Black zväzok 2 .
  Marteam - Austin, TX


Zaujímavé Články