Povedzte, že to tak nie je, od Weezera

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je katarzná pre frontmana skupiny Weezer Rivers Cuomo, ktorý v texte prejavuje svoje rodinné frustrácie. Napísal hudbu k piesni a mal názov, ale nevedel, o čom pieseň bude, kým si nespomenul na príhodu, keď prišiel domov zo strednej školy a našiel v chladničke fľašu piva patriacu jeho nevlastnému otcovi (' Somebody's Heine 'is crowdin' my icebox ').

  Cuomovu rodinu v minulosti zneužívanie alkoholu zranilo, pretože jeho otec bol alkoholik a rodinu opustil, keď mal Rivers štyri roky. Keď Cuomo uvidel pivo v chladničke, myslel si, že skončí aj jeho nevlastný otec.


 • Rivers Cuomo zastreľuje svojho biologického otca Franka. V tejto piesni vo verši začína skladbou „Dear Daddy“. Potom, čo opustil rodinu, keď mal Cuomo štyri roky, Rivers videl Franka len zriedka, až do doby, kedy bola táto pieseň vydaná, kedy svoj vzťah obnovili.

  Keď Cuomo spieva: „Upratoval si, našiel si Ježiša“, naráža na náboženské zjavenie svojho otca: Frank sa stal letničným kazateľom. Rivers po rokoch rád sledoval videá z kázní jeho otca, ktoré často obsahovali hudbu (Frank bol profesionálnym bubeníkom). To Riversovi pomohlo vyrovnať sa so svojou neistotou na pódiu - nikdy nevyzeral ako rocková hviezda a niekedy mal pocit, že na pódium nepatrí, ale keď to urobil jeho otec, pomohlo to Riversovi uvedomiť si, že má genetický dar predvádzať sa.

  Keď sa pozriem späť na bičovanie, ktoré dal svojmu otcovi, povedal Cuomo Valiaci sa kameň v roku 2014: „Bol som nahnevaný mladý muž. Rýchlo som ukázal prstom. “


 • Video bolo natočené v garáži v Los Angeles, kde žil basgitarista Cuomo a Weezer Matt Sharp. Réžiu mala na starosti Sophie Muller, ktorej rozsiahle zásluhy zahŕňajú väčšinu videí Eurythmics a Annie Lennox, a niekoľko filmov No Doubt.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Riadok „Flip on the tele“, zápas s Jimmym, je odkazom na Cuomovho brata Jimmyho. Ďalšie meno uvedené v piesni je „Stephen“ („Táto fľaša Stephena“), ktoré odkazuje na ich nevlastného otca Stephena Kittsa.
 • Basgitarista Matt Sharp naspieval falsetové vokály Modrý album , čo je na tejto skladbe asi najľahšie rozpoznateľné. To boli, napodiv, prvé poznámky, ktoré Sharp spieval pred kýmkoľvek.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: