Pozri, čo si ma prinútil robiť od Taylor Swift

Zistite Svoj Počet Anjela

 Prehrať video

 • Taylor Swift sa vrhne na hlavný singel „Look What You Made Me Do“. povesť . V temnej, tanečno-popovej skladbe Swift spieva o braní karmy a pomste niekoľkým nemenovaným protivníkom. Medzi možné mená, ktoré by mohla osloviť, patria Kanye West, Kim Kardashian West a Katy Perry.


 • Clapback pieseň napísal a koprodukoval Jack Antonoff z Bleachers, ktorý predtým spolupracoval so Swift na troch skladbách z jej albumu z roku 1989 („ Out Of The Woods '' Želám si aby si ' a ' You R In Love .'
 • Hák piesne sleduje rytmický vzor Správne Povedal Fred hit začiatku 90. rokov 20. storočia Som príliš sexy .“ Toľko, že Swift videl potrebu oceniť skladateľov tejto skladby, Freda Fairbrassa, Richarda Fairbrassa a Roba Manzoliho.

  Frontman Right Said Fred Richard Fairbrass vysvetlil NME ako Swift interpoloval ich melódiu:

  „Názov 'Pozri, čo si ma prinútil' je založený na verši '...Sexy'. To je v podstate všetko. Na „Sexy“ je zvláštne, že keď to ľudia spievajú, spievajú verš, nie refrén – to nespieva nikto. Všetci spievajú: „Som príliš sexy“ – je to verš, ktorý ľudia zaujali, nie refrén.'

  V piesni Taylor adaptovali tento rytmus a postoj 'Sexy' verša ako refrén – takže to len inak interpolovali, to je všetko. Bol by som idiot, keby som sa na to sťažoval. Mali sme naozaj šťastie, že si nás vybral niekto ako Taylor, ktorý je očividne veľmi cool a veľmi úspešný, otvorený a uvoľnený. Nie je ako niektorí ľudia.'


 • Swift odštartuje tým, že hovorí o niekom, kto ju prinútil vyzerať ako „blázna“. Fanúšikovia sa domnievajú, že možno oslovuje Kanyeho Westa. Obidve speváčky majú medzi sebou spory od roku 2009, keď West vtrhla na pódium MTV VMA, aby prerušila jej prejav za najlepšie ženské video. Tvrdil, že Beyoncé mala vyhrať cenu za „ Slobodné dámy (nasaďte si prsteň) .'

  Nemám rád tvoje malé hry
  Nepáči sa mi vaše naklonené pódium.


  Toto by mohol byť odkaz na Westovu levitujúcu, „naklonenú“ platformu z jeho Saint Pablo Tour.
 • Počas prostrednej osmičky hovorí Swift o opustení starej verzie seba s efektom odkazovača v hlasovej schránke.

  Je mi ľúto, že starý Taylor práve teraz nemôže prísť k telefónu
  prečo? Pretože je mŕtva.


  Fanúšikovia majú podozrenie, že text je odkazom na hovor medzi Swiftom a Westom o jeho piesni. Slávny Počas telefonického rozhovoru, ktorý unikla Kim Kardashian, sa zdá, že Swift verbálne schvaľuje niektoré (ale nie všetky) texty.
 • 18. augusta, týždeň pred vydaním tejto piesne, Swift vymazala svoje účty na Twitteri, Facebooku, Instagrame a osobnom účte YouTube. 21. augusta zverejnila skreslené video hada, po ktorom nasledovali podobné videá v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní, všetko preto, aby vzbudila očakávanie na túto skladbu.
 • Taylor Swift má neustály spor s Katy Perry, pretože traja tanečníci z Taylorovho turné odišli skôr, ako bolo dokončené, aby sa pripojili ku Katy. Zdá sa, že Swift počas tejto piesne dáva Perrymu niekoľko jemných úderov. Zdá sa, že jeden riadok naráža na Perryho „ Dobrú chuť 'slobodný.

  Zamkol ma a usporiadal hostinu (čo?)

  'Bon Appetit' používa sexualizované metafory jedla a obsahuje hudobné video, kde Perry varí skupina mužov.
 • Bolo to začiatkom augusta 2017, keď Swiftovi ľudia kontaktovali Right Said Fred a požiadali ich o povolenie interpolovať jej pieseň. Richard Fairbrass pripomenul NME tesne po vydaní piesne:

  'Prihlásil ma môj brat [Fred]. Žije v Barcelone a práve mi zavolal a povedal, že sme mali telefonát z LA a Taylor Swift chce použiť časť 'I'm Too Sexy'.

  Bolo to spevnené asi pred týždňom alebo dvoma, ale bolo nám povedané, aby sme o tom mlčali, pretože sa chceli uistiť, že medzitým nedôjde k úniku. Ona a všetci ľudia, ktorí s ňou pracujú, boli neuveriteľne priateľskí. Mám tu od nich v dome obrovský zväzok kvetov. Bola to obohacujúca skúsenosť a veľmi lichotivá. Nemám jedinú zlú vec, ktorú by som povedal.'
 • Swift debutovala s videom na MTV Video Music Awards, 27. augusta 2017. Klip režírovaný Josephom Kahnom sa otvára na cintoríne, kde pohrebná verzia Swift pochováva svoju „povesť“. Potom ju vidíme v postave pre túto pieseň, kde havaruje so športovým autom, hojdá sa z obrovskej vtáčej klietky a robí nejakú hip-hopovú choreografiu - veľmi nerýchle správanie. Na konci sa objavia rôzne verzie jej predchádzajúceho ja, vrátane tínedžerskej vidieckej verzie. 'Si taký falošný,' karhá zlá Taylor.
 • Jack Antonoff si spomenul, že pieseň napísal so Swift. 'Prišla ku mne domov a stretli sme sa a napísali pieseň,' povedal producent billboard časopis. 'Taylor, Lorde, Bleachers nahráva - čokoľvek, čo robím - veľmi hlboko verím v to, že nie som v prostredí, ktoré je ľuďom cudzie,' vysvetlil. 'Chcem robiť nahrávky v priestoroch, ktoré sa cítia ako doma alebo v spálni - kdekoľvek, kde sa ľudia môžu stretnúť.'

  Keď sa Swift zastavil v Antonoffovom štúdiu, aby dokončil melódiu, producent povedal, že jednoducho experimentujú. „Pohádali sme sa a varili všetky tieto rôzne nápady spolu,“ spomínal. 'Milujem prácu s ľuďmi a som veľmi požehnaný, že môžem pracovať s ľuďmi, ktorí sa neustále posúvajú vpred. Každý, s kým pracujem, mám pocit, že vždy prekoná samých seba a všetko zmení.'
 • Pieseň a jej sprievodný video set sa po vydaní nahráva vľavo, vpravo a uprostred. Zahŕňajú:

  1) Po vypadnutí o 23:30 východného času 24. augusta 2017 sa skladba „Look“ za prvých 24 hodín na Spotify prehrala celkovo 10 129 087-krát, čo je viac, ako dosiahla ktorákoľvek iná skladba za jediný deň. To prekonalo 6,87 m prúdy, ktoré priťahoval Ed Sheeran's Shape Of You “ počas prvých 24 hodín na platforme v januári 2017.

  Rekord bol prekonaný 19. júna 2018, keď rapper XXXTentacion „ Smutné! “ dosiahol 10,4 milióna za 24 hodín, deň po jeho zastrelení.

  2) Video s textom si za prvých 24 hodín pozrelo viac ako 19 miliónov videní. Tým sa prekonal rekord v počte zhliadnutí lyric videa, ktorý predtým držali The Chainsmokers' Niečo ako toto “, ktorý počas prvého dňa svojho debutu získal 9 miliónov videní.

  3) Hudobné video bolo zhliadnutých 43,2 milióna krát za prvých 24 hodín na Vevo po jeho debute počas udeľovania cien MTV Video Music Awards 2017. Predbehla tak doterajšieho držiteľa rekordu, Adele' Ahoj ,' ktorý si za prvý deň na platforme nazbieral 27 miliónov videní. Klip si podobne uzurpoval 24-hodinový YouTube rekord Psy, ktorý vytvorila kórejská hviezda ' Gentleman “, ktorá mala v roku 2013 36 miliónov videní za jediný deň.

  K-popová skupina BTS zachytila ​​záznam od Taylor Swift, keď ich video pre ' Idol “ za prvých 24 hodín dosiahol viac ako 45 miliónov prehratí.
 • Vaňa Taylor Swift v hudobnom videu je naplnená diamantmi Neil Lane v hodnote 10 miliónov dolárov. Ikonický klenotník osobne zapožičal drahokamy popovej hviezdy na natáčanie.

  'Pre toto som musel ísť do trezoru,' povedal Lane Hollywoodsky život . 'Oni (producenti) chceli nadštandardný, očarujúci vzhľad, takže sme im umožnili bezprecedentný prístup k mojej zbierke. A WOW, aká úžasná účasť, diamanty nikdy nevyzerali lepšie!'
 • Toto bol prvý hráč rebríčka Taylor Swift vo Veľkej Británii. Predtým sa umiestnila v siedmich top 5 singloch, z ktorých tri skončili na 2. mieste (' Príbeh lásky ',' ' Vedel som, že máte problémy ' a ' Striasť ').
 • Pieseň začala ako báseň, ktorú Taylor napísala a v ktorej vyjadrila svoje pocity o určitých ľuďoch. Vysvetlila počas IHeartRadio Reputácia Release Party :

  'Je to v podstate o tom, že si uvedomíte, že nemôžete dôverovať určitým ľuďom, ale uvedomíte si, že si vážite ľudí, ktorým môžete dôverovať. Uvedomiť si, že všetkých nemôžete len tak pustiť dnu, ale tých, ktorých môžete vpustiť, si musíte vážiť.
  A boli v ňom všetky verše, v podstate také, aké sú. Keď zaznel rytmus, povedali sme si: 'Och, pozri, čo si ma prinútil urobiť, pozri, čo si ma prinútil urobiť,' a povedali sme si: 'Och môj bože, musíme upraviť zvyšné slová a len to urob.'
 • The povesť Obal albumu, na ktorom je Swift umiestnená pred výstrižkami z novín s jej menom, bolo hlásených 899-krát, vytvorilo vysoko módne fotografické duo Mert a Marcus v Londýne.
 • Povedal Antonoff The Independent že sa so Swiftom rozhodli pridať interpoláciu „Som príliš sexy“ do piesne, keď sa vyrábala v jeho newyorskom byte.

  'To prišlo odnikiaľ,' povedal. 'Len sme mali nápad. Nič o tom nebolo plánované. Nič, čo robím, nie je v skutočnosti také plánované. Ak sa o to pokúsim, znie to ako s--t. Podstatou bol šok. Na to je to navrhnuté. Je to zábavné pretože sme to robili v mojom byte. Pieseň je taký moment a pochádza od nás dvoch, ktorí sme tam sedeli.“

  Antonoff pridal do časopis Q : 'Veľakrát, keď pracujem s Taylor, napíšem jej na druhý deň ráno SMS a poviem si: 'Stalo sa to?;' Pretože zvyčajne pracujeme v noci a to sa deje v tomto záblesku inšpirácie. Taká je ona. Vychádza to z toho všelijako, a tak sa potom vždy zobudím a pomyslím si: 'Urobili sme to alebo sa mi to snívalo ?''
 • Podľa Holuby a lietadlá je tam 6700 slov povesť , pričom najčastejšie je to „vy“ (438-krát).
 • 1,24 milióna kópií povesť sa predali v prvom týždni v USA, pričom 1,21 milióna pochádzalo z tradičného predaja albumov (digitálnych a fyzických). Zvyšných 0,03 jednotiek pochádzalo zo štyroch skladieb z albumu, ktoré boli sprístupnené na streamovanie prostredníctvom audio služieb na požiadanie, ako je Spotify, a na nákup prostredníctvom digitálnych predajcov.

  Spolu sa ostatných 199 albumov v rebríčku Billboard 200 ten týždeň posunulo iba o 723 000 v predaji tradičných albumov, čo je takmer polovica toho, čo Swift dokázal sám.
 • Taylor Swift je veľkým fanúšikom Hra o tróny a táto pieseň bola inšpirovaná zoznamom zabití Arye Stark.

  Mám zoznam mien a tvoje je červené, podčiarknuté

  Povedal Swift Valiaci sa kameň : 'Rád sa nechám ovplyvniť filmami a reláciami, knihami a podobne. Rád píšem o dynamike postáv. A nie celý môj život bude taký zložitý ako tieto zložité siete postáv v televíznych reláciách a filmoch. .'
 • Taylor Swift sa rozišla so svojím bývalým vydavateľstvom Big Machine, keď predali jej majstrov hudobnému manažérovi Scooter Braun bez konzultácie s ňou. Zdá sa, že získala svoj vlastný chrbát opätovným nahraním 'Pozri, čo si ma prinútil urobiť.'

  Temné a strašidelné cover verzia uvedený v epizóde seriálu BBC z 25. mája 2020 Zabiť Evu . Nová interpretácia sa pripisuje Jackovi Leopardsovi a The Dolphin Club, kapele bez predchádzajúcej nahrávacej histórie. Fanúšikovia špekulovali o „ Striasť 'Zapojenie speváka do piesne ako Nils Sjoberg, jej pseudonym pri písaní piesní, má producentský kredit. (Swift predtým používala prezývku, keď bola spoluautorkou Calvina Harrisa ' Toto je to, pre čo ste prišli '). Koproducent pôvodnej verzie Jack Antonoff je tiež uvedený ako producent.

  Swiftov brat Austin raz pomenoval svoj účet na Twitteri The Dolphin Club, takže je pravdepodobne spevákom.

  Swift mohol znova nahrať melódiu, aby sa dostal späť do vydavateľstva Braun a Big Machine Records a vyhol sa ich nárokovaniu na honoráre z používania piesne na Zabiť Evu .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: