Ahoj, ako to chodí, Santana

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Salsa legenda Tito Puente napísal túto pieseň a nahral ju na začiatku 50. rokov. Aj keď bol Puente v latinskej komunite veľmi obľúbený, Santanina obálka sa stala hitom a pomohla predstaviť Puente širšiemu publiku. V Santanovej verzii piesne všetko, vrátane gitarových kvílení a klávesov, nadväzuje na pôvodnú hudbu.


 • Hlas na začiatku hovorí „sabor“, čo znamená španielsky „chuť“.
  Jim - Oxnard, CA, vyššie ako 2


 • Texty piesní sú celé v španielčine a sú štyrmi opakovaniami tejto sloky:

  Ahoj ako to ide
  Moje tempo
  Dobre si užiť
  Mulat


  „Mulata“ je žena („mulato“ je muž) kaukazského európskeho a čiernoafrického pôvodu. Správny preklad slova „oye“ je počúvať. Preklad textu piesne je nasledujúci: „Počúvajte môj rytmus, dobré pre zábavu, mulata !!“
  Alexej - Sao Paulo, Brazília


 • Hlavných vokálov k tejto piesni sa ujal Gregg Rolie, ktorý zaspieval mnohé z prvých Santanových hitov. Rolie bola zakladajúcim členom a hráčom na klávesnici pre Santanu; nastúpil do Journey v roku 1973.
 • „Oye Como Va“ vyšlo na druhom albume Santana, Abraxas , a boli vydané ako singel po piesni „Black Magic Woman“ (tiež obálka: tú pôvodne napísal Fleetwood Mac). Skupina urobila vo Woodstocku obrovský ohlas v roku 1969 predtým, ako vydali svoj prvý album, ktorý vyšiel o dva týždne neskôr. Abraxas nasledovali v roku 1970 a boli ich najúspešnejšími, keď sa v Amerike predalo 5 miliónov kópií a v tejto krajine sa dostalo na prvé miesto. Ich ďalší album, Santana III , sa tiež umiestnili na 1. mieste, ale bude to ďalších 29 rokov, kým sa vrátia na prvé miesto, tentoraz so svojim comebackovým albumom Nadprirodzené .


 • Na svojom ďalšom albume Santana urobila ďalší cover od Tita Puente: „Para Los Rumberos“.
 • Začiatkom 20. storočia bola pôvodná verzia od Tita Puenteho použitá v reklamnej kampani komerčnej televízie pre spoločnosť Nissan.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: