Paloma Blanca od George Baker Selection

Zistite Svoj Počet Anjela

Prehrať video
  • Názov tejto piesne je v preklade „Biela holubica“, aj keď je možno známejšia ako „Una Paloma Blanca“ („Jedna biela holubica“). Je napísaná holandským spevákom a skladateľom Johannesom Bouwensom a je široko zaznamenaná a je obľúbenou voľbou začínajúcich hudobníkov. V roku 1977 publikoval Chappell of London aranžmán od Michaela Burnetta pre School Ensemble, Copyright 1975, 1977, Witch/Veronica Music, Holland and Noon Music Ltd of London.


  • „Paloma Blanca“ bola titulná skladba piateho albumu skupiny The George Baker Selection. [Bouwens nahrával ako George Baker so svojou kapelou a neskôr ako sólový umelec]. Singel, ktorý beží necelých tri a pol minúty a za ktorým stojí „Dreamboat“, bol v mnohých krajinách veľkým hitom.
    Definitívnym záznamom je však záznam, ktorý urobil Jonathan King ako „Una Paloma Blanca“. Kingova verzia získala Cenu Ivora Novella za rekord roka. Neobvykle boli tieto dve verzie vydané takmer súčasne v Británii a spoločne sa pohybovali v rebríčku. V rozhovore s Pesničkár časopis, hudobné vydavateľstvo Terry Noon vysvetlil, ako sa o piesni dozvedel na ceste do Holandska a považoval ju za hit číslo 1. Všetky jeho súvislosti si mysleli, že je blázon, povedal, ale vytrval a prinútil Jonathana Kinga, aby to zaznamenal. King najskôr povedal, že to nahrá iba ako albumovú skladbu, ale čoskoro ustúpil.
    Vydanie zo 4. októbra 1975 Týždeň hudby zaradil „Una Paloma Blanca“ na č. 10 a „Paloma Blanca“ na č. 11, v tom čase už boli v grafoch 5 týždňov. Nasledujúci týždeň dosiahol titul „Una Paloma Blanca“ #5 a „Paloma Blanca“ #10.


  • Bolo navrhnuté, aby bola pieseň inšpirovaná portugalskou „karafiátovou revolúciou“ z roku 1974 - t. J. Oslobodením holubice. Očividne je to pieseň o slobode, ale piesne o vtákoch majú často túto tému. Kompozícia Johna/Taupina „Skyline Pigeon“ je nápadne podobná a možno ju aj inšpirovala. Táto skladba bola znova vydaná ako B strana albumu „ Daniel “v roku 1973 a nie je nepravdepodobné, že by si Bouwens - vedome alebo inak - požičal text„ Nechajte ma ráno vstať do vône nového pokoseného sena “pre jeho text„ Cítim vôňu nového pokoseného sena “.


  • Paloma Blanca so svojim výrazným flautovým sólom má melódiu, ktorá sa ľahko hodí na paródiu, a čoskoro ju uniesli The Wurzels pre skladbu „I Am A Cider Drinker“, ktorá sa v britskej hitparáde umiestnila na 3. mieste.
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko, pre všetkých vyššie uvedených

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: