Piano Man od Billyho Joela

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bolo inšpirované Joelovými zážitkami z hrania v The Executive Room, piano bare v Los Angeles. Po svojom prvom sólovom albume v roku 1972 tam pracoval šesť mesiacov. Studený jarný prístav , tankovaný. Postavy v piesni sú založené na skutočných ľuďoch, s ktorými sa Joel stretol pri práci v miestnosti Executive.

  'Servírka praktizujúca politiku' je Elizabeth Weberová, ktorá sa stala jeho prvou manželkou, keď si ju Joel vzal v roku 1973 (rozviedli sa v roku 1982).


 • Joel hral pod menom Bill Martin, čo vysvetľuje, prečo mu patróni v piesni hovoria Bill. Martin je jeho stredné meno.


 • Joel si spomenul na Merač noviny 6. júla 2006, keď hral v Executive Room: „Bol to koncert, ktorý som robil asi šesť mesiacov, len aby som zaplatil nájom. Žil som v LA a snažil som sa dostať von zo zlej zmluvy, ktorú som podpísal. Pracoval som pod falošným menom Piano Stylings od Billa Martina a len tak som si cez to prešiel. Netuším, prečo sa táto pieseň stala tak populárnou. Je to niečo ako obľúbené karaoke. Melódia nie je príliš dobrá a veľmi sa opakuje, zatiaľ čo texty sú ako limericks. Bol som šokovaný a v rozpakoch, keď sa to stalo hitom. Ale moje piesne sú ako moje deti, pozerám sa na túto pieseň a myslím si: „Moje dieťa to zvládlo celkom dobre.“

  Pokiaľ ide o vyhlásenie limericks, Joel poukazuje na to, že to je najlepšie počuť v nasledujúcom verši, ktorý ak čítate svižným tempom, znie takto:

  Teraz je John v bare mojím priateľom
  Zadarmo mi dáva moje nápoje
  A rýchlo vtipkuje alebo vám zapáli dym
  Ale existuje miesto, kde by radšej bol


 • Toto je prvá pieseň a titulná skladba k prelomovému Joelovmu albumu, ktorý vydal po podpise s Columbia Records. Jeho prvý album vydal vydavateľstvo Family Records v roku 1971 a Joel mu podpísal zmluvu, ktorú podpísal, aby získal túto dohodu. Ako to už u mladých hudobníkov býva, Joel nerozumel zmluve a viazala ho to „na celý život“ k vydavateľstvu. Potom, čo porušil zmluvu a podpísal zmluvu s Columbiou, bol Joel roky nútený vyplácať rodine honoráre.
 • Táto pieseň je v čase valčíka (3/4), čo je pri popovej piesni neobvyklé. Niektoré ďalšie piesne, ktoré používajú tento časový podpis, sú „Iris“ od Goo Goo Dolls, „ Bozk od ruže „Verzia Seal a Joe Cockera„ S malou pomocou od mojich priateľov “.


 • Riadok „Paul je spisovateľ nehnuteľností“ hovorí o realitnom maklérovi, ktorý bol pravidelným hosťom v bare a vždy tvrdil, že pracuje na knihe. Joel si myslel, že Paul nikdy nedokončí, pretože bol vždy v bare.
 • Časť na ústnej harmonike bola inšpirovaná Bobom Dylanom. Dylan bol prvou osobou, ktorú Joel videl používať popruh na držanie harmoniky, aby mohol hrať na inom nástroji súčasne.
 • S touto piesňou sa musí vysporiadať každý hráč na piano, pretože predstavitelia nenápaditých mecenášov o ňu budú nevyhnutne žiadať. Joel však upozorňuje, že pieseň môže byť v tomto formáte dosť nudná. V roku 2014 povedal Howardovi Sternovi: „Myslím si, že je to slušná pieseň. Príliš sa to nemení. Keď to hrajú na klavíri ako na inštrumentáli, začína to byť naozaj nudné, pretože je to stále to isté znova a znova. “
 • Joel to často hrá ako prídavok k svojim živým show.
 • Verzia albumu trvá 5:37, ale singel bol skrátený na 4:30, aby bol príťažlivejší pre rozhlasové stanice, ktoré uprednostňovali kratšie piesne.
 • Elton John odkazuje na klavírneho muža v piesni Tiny Dancer z roku 1971. S Joelom sa stali priateľmi a absolvovali spoločné turné.
  Brandon - Peoria, IL
 • Texty „A hovorí s Davym, ktorý je stále v námorníctve a pravdepodobne bude na celý život“ boli inšpirované Davidom Heintzom. Jeho dcéra Lisa nám povedala: „Stretol sa s Billym Joelom v španielskej krčme v roku 1972, keď bol v námorníctve. Oženil sa, keď bol u námorníctva, mal tri deti. Zomrel v roku 2003 na ALS. Skutočne to bolí, keď počujem túto pieseň hrať v rádiu a oni túto časť vynechávajú. '
 • Divný Al Yankovic urobil paródiu na túto pieseň s názvom „Óda na superhrdinu“, ktorá popisuje udalosti z r. Pavúčí muž film. Pôvodný zborový text „Spievajte nám pieseň, vy ste klavirista“ sa zmenil na „Sling us a web, you're the Spider-Man“.
 • Španielska speváčka Ana Belen vytvorila verziu tejto piesne v španielčine s názvom „El Hombre Del Piano“. Text jej piesne sa celkom líši od originálu; hovoria viac o minulosti klavírneho muža so svojou manželkou a o jeho depresii. Na ľudí v bare sa takmer nespomína.
  Sergigres - Barcelona, ​​Španielsko
 • Na konci videa k svojej piesni „Si len človek (Druhý dych)“ Joel kráča z mosta a hrá na frázu na harmoniku z tejto piesne po tom, čo zachránil mladého muža pred samovraždou.
  Chet - Saratoga Springs, NY
 • Táto pieseň prekvapivo oslovila mladšiu generáciu, čo sa Joel naučil, keď v roku 2015 hral na festivale Bonnaroo a dav spieval. Povedal Týždenník zábavy odpoveď bola nečakaná, pretože je to „stará, dlhá pieseň o chlapcovi v depresívnom piano bare“.
 • V mixe je akordeón, ktorý hrá Michael Omartian. „Je to pekný, jemný doplnok na pozadí, ktorý si musíte skutočne vypočuť, pretože sa používa dominantnejší nástroj z tŕstia,“ hráč na akordeón Tom Torriglia hovorí. „Páči sa mi, že akordeón v skladbe nesúperí so svojim bratrancom, harmonikou. Akordeón dodáva trochu melanchólie. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: