Pompeje od Bastily

 • Toto je štvrtý singel z Bastilleho debutového albumu, Zlá krv , ktorý odkazuje na rímske mesto Pompeje, ktoré bolo zničené sopkou v roku 79 n. l. „Je to chvíľa reflexie a introspekcie, ale sú uväznení v čase, takže je to okamih, ktorý bude trvať celú večnosť,“ vysvetlil frontman Dan Smith. NME .
 • Tu je niekoľko ďalších skladieb v našej databáze, ktoré odkazujú na starovekú katastrofickú udalosť:
  „Mestá v prachu“ od Siouxsie a Banshees
  „Vezuv“ od Sufjana Stevensa.
  A na ľahšiu nôtu, tu je ústredná pieseň k sitcomu 70. rokov, ktorý obsypala Frankie Howarda Hore Pompeje .
 • Zriedkavé pre úspešnú pieseň, názov sa v texte nikdy nezobrazuje. Prečo sa mu teda hovorí „Pompeje“? Povedal Dan Smith The Daily Telegraph že si predstavuje, čo si môžu mŕtvi obyvatelia navzájom hovoriť. 'Je to v podstate o strachu zo stagnácie a nudy,' dodal. 'Keďže som dosť plachý a sebavedomý človek, bál som sa, že sa môj život zasekne.'
 • Smith vysvetlil význam piesne Slnko : „Pompeje sú vlastne vymysleným rozhovorom dvoch zuhoľnatených mŕtvol odrážajúcich mesto.“

  Dodal: „Ale práve preto nerád vysvetľujem veľa svojich piesní doslovne, ako to znie bláznivo - pieseň o dvoch mŕtvolách, napriek tomu dav šťastne tancuje!“
 • Štrukturálne je táto pieseň celkom štandardná, s výnimkou vokálov „ayyyy ay-yo ayo“, ktoré vytvárajú zabijácky háčik. Tento chorál otvára pieseň, opakuje sa v refrénoch a používa sa na vokálnu prestávku po druhom refréne (asi 2:08 palca) a tiež na stlmenie. Namiesto názvu je to najpamätnejší aspekt piesne. Keď pieseň „ay-yo“ nesie, zbor príde až v roku: 50, čo umožňuje Bastile, okrem pravidla „Neunuduj nás,“ dostať sa k skladateľskému pravidlu refrénu.
 • Keď Dan Smith napísal túto pieseň, nebol profesionálnym hudobníkom - bol barmanom a študentom anglickej literatúry. Smith napísal pieseň v roku 2010 na prenosnom počítači vo svojej spálni po prečítaní výbuchu Vezuvu. Nemyslel si, že by niekto mimo jeho okruhu priateľov pieseň niekedy počul, ale keď zverejnil niektoré skladby online, dostalo sa im dostatočnej pozornosti, aby si jeho skupina vyslúžila dohodu s Virgin Records. „Pompeje“ boli zaradené na ich prvý album a stali sa ich prelomovým hitom.
 • Napriek téme piesne vyvoláva pri živom hraní energickú reakciu. 'Je veľmi zábavné sledovať, ako sa ľudia opití skáču okolo nich na festivaly,' povedal Dan Smith Valiaci sa kameň .
 • Bastille si získala veľkú pozornosť, keď predviedli túto pieseň na mnohých známych miestach, vrátane festivalov Coachella a Glastonbury, a na V sobotu večer naživo keď boli hudobným hosťom v epizóde 25. januára 2014.
 • K tejto piesni poskytli sprievodné vokály členovia britskej folk-rockovej skupiny To Kill a King.
 • Povedal Smith NME že od roku 2013 nikdy nebol v Pompejách, ale skupina sa tešila na návštevu výstavy v Pompejách v Britskom múzeu v Camdene v Anglicku, kde „majú popolovú mrazenú mŕtvolu psa, na čo sa teším. A bochník chleba, skutočný starodávny bochník rímskeho chleba. “
 • Video režíroval Jesse John Jenkins, ktorý sa špecializuje na módnu fotografiu. V klipe Dan Smith beží napodiv obývaným Los Angeles a uniká do púšte Palm Springs.


Zaujímavé Články